شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[12 / 9 / 1399] وصیت‌نامه شهید احمد اکبرپور؛
[12 / 9 / 1399] وصیتنامه شهید «یدالله دموخ»؛
[12 / 9 / 1399] شهید مدافع حرم محرمعلی مرادخانی؛
[12 / 9 / 1399] شهید عادل چگینى؛
[13 / 9 / 1399] مدیر کل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی کشور؛
[12 / 9 / 1399] مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی؛
[13 / 9 / 1399] معرفی کتاب؛
[13 / 9 / 1399] مسئول دفتر حفظ آثار دفاع مقدس شهرستان تنکابن خب ...
[12 / 9 / 1399] مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس خراسان جنوبی؛
[12 / 9 / 1399] مسئول شهدای گمنام اداره کل حفظ آثار دفاع مقدس خ ...

 

کدخبر: 75824
تاریخ انتشار: 30 مهر 1399 _14:38:20
دشمن از وحدت و یکپارچگی امت حزب‌الله وحشت دارد

در فرازی از وصیت‌نامه شهید «قاسم قربانزاده» آمده است: در نماز جمعه‌ها و جماعتها شرکت فعال داشته باشید؛ زیرا دشمنان و شیطانها از همین اجتماعات و وحدت و یکپارچگی شما امت حزب‌الله می‌ترسند و وحشت دارند.

تا شهدا؛ به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس وصیت‌نامه شهید «قاسم قربانزاده» از شهدای شهرستان نکا را از نظر می‌گذرانیم.

شهید «قاسم قربانزاده» فرزند «جعفر» نهم خرداد 1334 در روستای «گل‌خیل» شهرستان نکا به دنیا آمد و در تاریخ 25 بهمن 1364 در منطقه عملیاتی فاو به شهادت رسید.

 

دشمن از وحدت و یکپارچگی امت حزب‌الله وحشت دارد

 

وصیت‌نامه شهید:

«بسم الله الرحمن الرحیم»

إِنَّ اللَّهَ يُحِبُّ الَّذِينَ يُقَاتِلُونَ فِي سَبِيلِهِ صَفًّا كَأَنَّهُمْ بُنْيَانٌ مَرْصُوصٌ

خدا آن مؤمنان را که در راه او در صف جهاد با کافران، مانند بنیان و سدّی آهنین همدست و پایدارند بسیار دوست می‌دارد.

با درود و سلام به پیشگاه حضرت مهدی (عج) منجی عالم بشریت و نایب بر حقش بت‌شکن عصر و بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران امام خمینی و همچنین ملت شهیدپرور و ایثارگران و خانواده‌های معظم شهداء که به فرموده امام امت چشم و چراغ این ملت هستند.

خداوندا، بارالها، ایزدا، معبودا، از تو یاری و کمک می‌جوئیم که چنان ایمانم را قوی و اراده‌ام را محکم و نیتم را پاک و اعمالم را خالص گردان تا اینکه بتوانم اولاً در مقابل دشمنان اسلام و ابرقدرت‌های شرق و غرب و مزدوران دست نشانده و از خدا بی‌خبر بایستم و لحظه‌ای قدم به عقب برنگردم.

خدایا از کجا شروع کنم واقعیت این است که سالیان دراز و طولانی در میان فرهنگی طاغوتی و شرک آلود زندگی کردیم تا آنجا که بسیاری از مفاهیم اسلامی را که هر کدام دستورالعملی بر چگونه عملکردن‌مان هستند از محتوای حقیقی خود خارج گردیده حال که در این موقعیت حساس از قرن قرار گرفته‌ایم و خداوند می‌خواهد درس عبرتی به آمریکا و مزدوران شرق و غرب بدهید تا در تاریخ بی‌سابقه باشد و همچنان تا آخرین قطره خون با دشمنان دین و مکتب مبارزه و آنها را به زباله‌دان تاریخ بیاندازید همیشه گوش به فرمان رهبر عظیم‌الشأن و این پیر جماران الگو و اسوه امام خمینی باشید و هر لحظه این نعمت الهی را که نایب بر حق امام زمان (عج) است با پشتیبانی شما امت شهیدپرور به دیگر مناطق بلاد مسلمین صادر و در نهایت تحویل حضرت مهدی (عج) گردد.

و همچنین پشتیبان روحانیت مبارز و متعهد و اصیل در خط امام باشید هیچ‌وقت این قشر را تنها نگذاشته چراکه خصوصاً درصد همین قشر بودند که بر علیه طاغوت و طاغوتیان قیام کردند تا با یاری ایزد یکتا انقلاب را به ثمر رساندند نه قشر روشنفکر و لیبرال و ملی‌گراها و منافقین و ضد انقلابیون دیگر امت شهیدپرور پیروزی زمانی است که تقوا در جامعه حاکم باشد پس تقوا را، تقوا را پیشه کنید و خودتان را تزکیه نفس کنید زیرا در پناه تقوا انسان رو به رشد و تکامل خواهد رفت مطمئن باشید اگر تقوا را پیشه کنید هر چند دشمن قوی باشد و مکر بکند این مکر و حیله به خودشان بر می‌گردد که در این رابطه برای شما ملت عزیز و ایثارگر ثابت شده است.

«وَمَكَروا وَمَكَرَ اللَّهُ ۖ وَاللَّهُ خَيرُ الماكِرينَ» و اما چند کلمه‌ای هم به پدر و مادر عزیزم و برادرانم و خواهرانم امت حزب‌الله و همیشه در صحنه این انقلاب چنان ضرر بر پیکر ابرقدرتهای شرق و غرب و دیگر مزدوران منطقه وارد کرده و کامپیوتری‌های آنها را به فساد و گمراهی و ضلالت کشانده که شب و روز ندارند و در حال توطئه هستند و می‌خواهند به هر نحوی که شده انقلاب را در نطفه خفه کنند.

کوردلان نمی‌دانند که این ملت راه خودش را یافته است و دارای یک سلاحی است که هیچ یک از ابرقدرتها نمی‌توانند درک کنند که این سلاح، سلاح ایمان است؛ پس قدر خودتان را بدانید، شما خودتان نمی‌دانید بچه‌های شما در جبهه‌ها چه می‌کنند ولی شیطانها خوب می‌دانند.

آیه شریفه قرآن می فرماید کافران می‌خواهند تا نور خدا را خاموش کنند، اما خداوند هر چند کافران خوش ندارند تمام و کمال نگه خواهد داشت. امکان ندارد نوری را که خدا روشن کند ابرقدرتها بتوانند خاموش کنند و این نور الهی همچنان روشن خواهد ماند تا جهانگیر شود که ان‌شاءالله به یاری خدا خواهد شد.

پس آگاه و هوشیار باشید و همیشه یار ستمدیدگان و دلسوز زحمتکشان باشید و دست کمک به سوی هم داشته و حتی یک لحظه از یاد خدا غافل نباشید؛ چرا که همیشه نصرت از خدای یکتا و حرکت از آن ملت است.

امت حزب‌الله با حفظ وحدت و یکپارچگی چنان تدبیری به کار می‌برند. چطور بمب شیمیایی را بر روی ملت مستضعف و جهان سوم می‌ریزند. چطور گلوله و موشک‌های 9 متری زمین به زمین را بر روی ملت‌های بی‌گناه فرود می‌آورند و گروه گروه ملتها را قتل عام می‌کنند و سازمانهای بین‌المللی وجدانشان مرده انگار هیچ عملی انجام نمی‌گیرد.

خدایا، خدایا، چه موجودات کثیفی هستند که هیچگونه درک و احساس در آنان مشاهده نمی‌شود و اصلاً غیرت و مردانگی ندارند. نه تنها محکوم نمی‌کند حتی آنان را تشویق نیز می‌کند.

امت حزب‌الله! حال که تمامی شرک در مقابل تمامی اسلام قرار گرفته، تمام ابرقدرتها همّ و غمشان این است چطور این انقلاب اسلامی را در نطفه خفه کنند که این آرزو را به گور خواهند برد؛ زیرا نوری را که خدا روشن کرد با فوت کردن این عنصرهای کثیف خاموش نمی‌شود و مهمتر از این، ملت ما آگاه و هوشیارتر از آنند که دیگر زیر بار سلطه بیگانگان بروند برای اینکه با خون هزاران شهید و معلول انقلاب شد و هر کوی و برزن بوی خون (خون شهید) می‌دهد.

حال آنکه در چنین شرایطی از نفاق دم بزنیم، آیا جایز است به خاطر یک سری از مسائل مادی هی نق بزنیم با این کار خود دشمنان اسلام را خوشحال کنیم؟ آیا جایز است به خاطر جاه و مقام و پست پا به خون شهداء بزنیم؟ آیا خیانت بر خون شهیدان قرآن نیست؟ در این موقعیت حساس از اسلام و مملکت دفاع نکنیم؟ چرا که پیکار ما بر امر خداست. باشید که تنها با یاد خدا قلب‌هایتان اطمینان و آرامش می‌یابد؛ چرا که با زبان خدا خدا می‌گوئیم اما آن آرامش باید جانمان را فرا گیرد پس باید یقین حاصل کنیم آنطور که باید خدا را یاد کنیم نمی‌کنیم و وظایفی باید در قبال آن انجام دهیم، نمی‌دهیم.

برای اینکه در گوشه‌های قلب ما خودنمائی عُجب کبر فخر و مفاسدی از این قبیل رخنه کرده با اینکه در چاه و بهتان و غیبت فرو رفته‌ایم. قرآن کریم سوره حجرات آیه 12 می‌فرماید: «ای اهل ایمان، از بسیار پندارها در حق یکدیگر اجتناب کنید که برخی ظنّ و پندارها معصیت است و نیز هرگز (از حال درونی هم) تجسس مکنید و غیبت یکدیگر روا مدارید، هیچ یک از شما آیا دوست می‌دارد که گوشت برادر مرده خود را خورد؟ البته کراهت و نفرت از آن دارید (پس بدانید که مثل غیبت مؤمن به حقیقت همین است) و از خدا پروا کنید، که خدا بسیار توبه‌پذیر و مهربان است.»

رویدادی که به آدمی روی می‌آورد بر اثر فراموشی خداست؛ این فراموشی باعث بسیاری از انحرافات و فراموشی خدا کمک خواهد کرد و تزکیه را بر تعلیم مقدم بدارید و به ارزش و خصوصیات انسانی و الهی تزکیه نشده باشد همانا علم را حجاب قرار می‌دهد و در مسیر غیرخدائی و ضد انسانی گام بر می‌دارد.

بزرگترین اختراعات و اکتشافات علمی را چگونه برای نابودی انسان بکار می‌گیرند. نعمت گرانقدری را در اختیار ما گذاشته باید متوجه باشیم و تمام جوانب و حرکات خودمان را به این انقلاب وفق دهیم. فرد انقلابی کسی است که در هر لحظه و در همه حال در زندگی خودش را بر علیه تمامی عوامل باطل چه درونی و چه بیرونی برای خدا که همان صراط مستقیم است مبارزه کند و عدم توجه به این مطلب آدمی را دچار شدیدترین لغزش می‌گرداند و این خود خواهی او همچون کرم ابریشم که در پیله می‌پیچد و در خود می‌پیچاند به طوریکه مبارزه در راه خدا و مکتب اسلام تبدیل به مبارزه برای کسب قدرت و دنبال جاه و مقام و منافع خودش می‌پردازد اگر فرد فرد ما انسان‌ها آنچه را که حق تشخیص داده‌ایم حرکتی از درون ایجاد نگردد محال است بتوانیم به آن اهداف (مکتب) دست یابیم.

اگر در مسیر حق و عدالت حرکت و عمل کنی خدا نیز کمک می‌کند اگر شما یک انسان را هدایت کنی برای شما ارزش دارد که نمی‌توانم بیان کنم. سعی کن این کار را خودت یه نحو احسن انجام دهی. از خدای یکتا می‌خواهم در این راه شما را یاری و کمک کند.

و اما همسرم، می‌دانم که در این مدت زندگی نتوانستم به وظایف خویش عمل کنم و این را نیز بدان که بالاتر از همه این وظایف عمل به تکلیف است؛ چرا که اسلام در این موقعیت نیاز به یاری و کمک و ایثار و فداکاری دارد.

شما نیز در این رهگذر بی‌بهره نخواهی ماند. از شما می‌خواهم که مرا عفو کرده و با بزرگواری خودتان مرا می‌بخشید. اما امت حزب‌الله و شهیدپرور مجدداً به عنوان تذکر به شما یادآوری می‌کنم؛ تقوا را، تقوا را، تقوا را، پیشه کنید زیرا این پیروزی در تقوا است همیشه صبور و مقاوم باشید. از یاد خدا غافل نمانید. مسجدها را پر کنید. در نماز جمعه‌ها و جماعتها شرکت فعال داشته باشید؛ زیرا دشمنان و شیطانها از همین اجتماعات و وحدت و یکپارچگی شما امت حزب‌الله می‌ترسند و وحشت دارند.

دیگر بیش‌تر از این مزاحم شما نمی‌شوم و همه شما را به خدای بزرگ می‌سپارم. اما نماز و سخنرانی توسط شخصیت بزرگ و مرد تقوا حجة‌الاسلام سید صابر جباری امام جمعه محترم و عزیز شهرستان بهشهر برگزار شود.

والسلام

ابزار هدایت به بالای صفحه