شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[12 / 9 / 1399] وصیت‌نامه شهید احمد اکبرپور؛
[12 / 9 / 1399] وصیتنامه شهید «یدالله دموخ»؛
[12 / 9 / 1399] شهید مدافع حرم محرمعلی مرادخانی؛
[12 / 9 / 1399] شهید عادل چگینى؛
[13 / 9 / 1399] مدیر کل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی کشور؛
[12 / 9 / 1399] مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی؛
[13 / 9 / 1399] معرفی کتاب؛
[12 / 9 / 1399] مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس خراسان جنوبی؛
[12 / 9 / 1399] مسئول شهدای گمنام اداره کل حفظ آثار دفاع مقدس خ ...
[12 / 9 / 1399] شهید علی اکبر امین تبار درزی؛

 

کدخبر: 75819
تاریخ انتشار: 30 مهر 1399 _14:27:16
اسناد ایثار و جهاد جامعه صنعتی خوزستان باید برای همیشه تاریخ ماندگار شوند

«نادر جعفر یوسفی» گفت: وجود 58 شهید شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران نشان از تعهد پرسنل این قطب صنعتی به خاک میهن و آرمان‌های بلند کشور بوده و هست که باید این همه ایثار و فداکاری جهادی و صنعتی در این مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس به معرض نمایش دربیاید و برای همیشه تاریخ ماندگار شود.

تا شهدا؛ «نادر جعفر‌یوسفی» مدیرعامل شرگت گروه ملی صنعتی فولاد ایران با همراهی سردار «عباس یوسفی» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خوزستان امروز از پروژه ساخت مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس خوزستان در اهواز بازدید کرد.

جعفر‌یوسفی در این بازدید اظهار داشت: شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران یکی از دستگاه‌های صنعتی و پرافتخار کشور در حوزه دفاع مقدس است که هم در بعد صنعتی و اقتصادی و هم در زمینه افتخار آفرینی پرسنل اش در حضور جهادی و ایثارگرانه در سنگرهای نبرد زبانزد خواص و عام بودند.

وی افزود: وجود 58 شهید این شرکت نشان از تعهد پرسنل این قطب صنعتی به خاک میهن و آرمان‌های بلند کشور بوده و هست که باید اسناد این همه ایثار و فداکاری جهادی و صنعتی در این مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس به معرض نمایش دربیاید و برای همیشه تاریخ ماندگار شود.

در ادامه این دیدار سردار یوسفی گزارشی از روند ساخت این مرکز فرهنگی ارائه داد و گفت: این پروژه متعلق به بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس نیست بلکه متعلق به همه اقشار مردم، نهادها و دستگاه‌های مختلف است و ما تنها افتخار خدمت در نظارت بر اجرای آن را به عهده داریم.

وی عنوان کرد: همه سازمان ها، نهادها، اقشار و شرکت ها باید نقش خودشان در دوران دفاع مقدس را در قالب محتوای فیزیکی و فرهنگی در این مرکز ارائه دهند تا مدیون خون شهدا و پرسنل ایثارگر خود در قبال افکار عمومی، نسل امروز و البته تاریخ نباشند.

در پایان این دیدار مدیرعامل شرگت گروه ملی صنعتی فولاد ایران وعده داد که از هر طریقی که بتواند و قانون اجازه دهد در ساخت و تکمیل مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس خوزستان مشارکت کند و قدمی بردارد تا هر چه سریعتر این مطالبه مردمی که حق مسلم مردم خوزستان است به بهره‌برداری برسد.

مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس خوزستان به مساحت 10 هکتار هم اکنون در حال ساخت فاز اول است و در پارک شهروند اهواز قرار دارد.

ابزار هدایت به بالای صفحه