شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[12 / 9 / 1399] وصیتنامه شهید «یدالله دموخ»؛
[12 / 9 / 1399] وصیت‌نامه شهید احمد اکبرپور؛
[12 / 9 / 1399] شهید عادل چگینى؛
[12 / 9 / 1399] شهید مدافع حرم محرمعلی مرادخانی؛
[11 / 9 / 1399] «رضا جلالی» در گفت‌وگویی مطرح کرد؛
[11 / 9 / 1399] سردار فلاح‌زاده از زبان حاج قاسم پاسخ می‌دهد؛
[11 / 9 / 1399] معاون دادستان کل کشور در جمع خبرنگاران عنوان کرد؛
[11 / 9 / 1399] رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد ...
[12 / 9 / 1399] مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی؛

 

کدخبر: 75783
تاریخ انتشار: 29 مهر 1399 _20:20:50
پیکر شهید گیلانی دوران دفاع مقدس پس از ۳۵ سال شناسایی شد

رئیس ستاد کنگره سرداران، امیران و ۸ هزار شهید گیلان از شناسایی پیکر شهید گیلانی دوران دفاع مقدس پس از ۳۵ سال خبر داد.

تا شهدا؛ از شناسایی پیکر شهید تازه تفحص‌شده گیلانی خبر داد و اظهار داشت: این شهید دوران دفاع مقدس اهل روستای شیخ محله اسالم تالش بوده که سال 64 در آبادان به‌شهادت رسید و تا امروز جاویدالاثر بود و پیکر مطهرش پس از 35 سال به دیارش بازمی‌گردد.

 

پیکر شهید گیلانی دوران دفاع مقدس پس از ۳۵ سال شناسایی شد

 

رئیس ستاد کنگره سرداران، امیران و 8 هزار شهید گیلان با بیان اینکه زمان و چگونگی تشییع پیکر مطهر این شهید متعاقباً اعلام می‌گردد خاطرنشان کرد: نام ای شهید "فرمان پوریعقوب است که در جنگ تحمیلی سرباز لشکر 21 حمزه بود و به فیض شهادت نائل آمد.

امیری با اشاره به شناسایی پیکرهای مطهر شهدا و اثرات معنوی تشییع پیکر شهدا در سطح شهرها و محلات خاطرنشان کرد: هر از گاهی که دلهای ما آلوده می‌شود این شهدا می‌آیند تا روح معنوی تازه‌ای به سطح خیابان‌ها، شهرها، محلات و دل‌های ما ببخشند.

وی ایستادگی و مقاومت را بزرگترین پیام شهدا به نسل حاضر و مردم دانست و بیان کرد: این شهدا در لباس یک بسیجی، پاسدار، ارتشی، ناجا یا مرزبانی در بحبوحه‌ای از تاریخ که بسیاری از کشورهای دنیا با حمایت صدام، جنگ را به ما تحمیل کردند، این شهدا با دستان خالی در مقابل دشمن ایستادند.

رئیس ستاد کنگره سرداران، امیران و 8 هزار شهید گیلان با بیان اینکه امروز هم با جنگ فرهنگی و اقتصادی دشمن مواجه هستیم خاطرنشان کرد: این شهدا آمدند تا به ما بگویند که ما ایستادیم و شما هم امروز برای حفظ اسلام بمانید و ایستادگی کنید.

امیری با اشاره به برگزاری 11 یادواره شهدا از ابتدای امسال به‌صورت مجازی و رسانه‌ای در گیلان ابراز داشت: امروز همه باید بتوانیم به وصیتنامه‌های شهدا که نکاتی مانند پشتیبانی از ولایت، گوش به فرمان امام بودن، احترام به بزرگتر و رعایت حجاب را به ما گوشزد کردند عمل کنیم و از آنها درس بگیریم.

ابزار هدایت به بالای صفحه