شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[12 / 9 / 1399] وصیتنامه شهید «یدالله دموخ»؛
[12 / 9 / 1399] وصیت‌نامه شهید احمد اکبرپور؛
[12 / 9 / 1399] شهید عادل چگینى؛
[12 / 9 / 1399] شهید مدافع حرم محرمعلی مرادخانی؛
[11 / 9 / 1399] «رضا جلالی» در گفت‌وگویی مطرح کرد؛
[11 / 9 / 1399] سردار فلاح‌زاده از زبان حاج قاسم پاسخ می‌دهد؛
[11 / 9 / 1399] معاون دادستان کل کشور در جمع خبرنگاران عنوان کرد؛
[11 / 9 / 1399] رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد ...
[12 / 9 / 1399] مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی؛

 

کدخبر: 75772
تاریخ انتشار: 29 مهر 1399 _14:42:17
برگزاری بیست و دومین دوره کنگره شعر دفاع مقدس در کهگیلویه و بویراحمد

«سیدسالم نظری» از برگزاری بیست و دومین دوره کنگره شعر دفاع مقدس در کهگیلویه و بویراحمد خبر داد.

تا شهدا؛ «سیدسالم نظری» مدیر ادبیات و تاریخ دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد امروز در جمع خبرنگاران از برگزاری بیست و دومین دوره کنگره سراسری شعر دفاع مقدس در این استان خبر داد و اظهار داشت: این کنگره به منظور زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا، ایثارگران و جانبازان هشت سال دفاع مقدس، نشر فرهنگ و ارزش‌های دفاع مقدس و ترغیب شاعران به خلق شعر در بخش‌های مختلف برگزار می‌شود.

 

برگزاری بیست و دومین دوره کنگره شعر دفاع مقدس در کهگیلویه و بویراحمد

 

وی افزود: تبیین مبانی نظری و تعیین شاخص‌ها و معیارهای امروزی شعر دفاع مقدس و مقاومت با تدابیر رهبر معظم انقلاب اسلامی، تبیین راهکارهای ترویج و گسترش شعر دفاع مقدس، هویت‌بخشی به فعالیت شعرای استان‌ها و مناطق کشور، شناسایی و پرورش استعداد شاعران جوان و فعال‌سازی و تقویت جریان تولید شعر مقاومت در سراسر کشور از مهم‌ترین اهداف برگزاری این کنگره است.

مدیر ادبیات و تاریخ دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد بخش‌های محتوایی این کنگره را شامل نقش دفاع مقدس در تداوم آرمان‌های انقلاب اسلامی (تقارن چهل‌سالگی دفاع مقدس)، دفاع مقدس و شعر مقاومت بین‌الملل اسلامی (لبنان، بوسنی، یمن، سوریه و...)، دفاع مقدس و جنگ نرم، مدافعان سلامت و دفاع مقدس و حوزه‌هایی از قبیل: شهدای شاخص، شاعران شهید، زنان شهیده و... عنوان کرد.

نظری عنوان کرد: علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را به آدرس یاسوج، خیابان شاهد 11 پلاک 8، کد پستی 7591717518، اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد ارسال کنند یا از طریق شبکه‌های اجتماعی به شماره 09216730736 و یا از طریق ایمیل به آدرس bonyadyasouj2015@gmail.com ارسال کنند.

وی متذکر شد: توجه به ویژگی‌های بومی هر استان، پرداختن به حماسه‌آفرینی‌های رزمندگان هر استان در عملیات‌ها و یگان‌ها و یا موضوعات ویژه هر استان در اولویت انتخاب قرار می‌گیرد.

مدیر ادبیات و تاریخ دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد به جوایز این دوره اشاره کرد و بیان داشت: جایزه نفر اول سه میلیون تومان، جایزه نفر دوم دو میلیون تومان و جایزه نفر سوم یک میلیون تومان خواهد بود، همچنین جایزه بخش ویژه «مدافعان سلامت» برای نفر برتر 2 میلیون تومان و برای نفر تقدیری 1.5 میلیون تومان خواهد بود.

نظری متذکر شد: علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را با موضوعات دفاع مقدس؛ چهل‌سالگی دفاع مقدس؛ دستاوردهای 40 ساله؛ مقاومت بین‌‌الملل؛ مدافعان سلامت حداکثر تا پایان آبان‌ امسال به دبیرخانه استانی ارسال کنند.

ابزار هدایت به بالای صفحه