شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[12 / 9 / 1399] وصیتنامه شهید «یدالله دموخ»؛
[12 / 9 / 1399] وصیت‌نامه شهید احمد اکبرپور؛
[12 / 9 / 1399] شهید عادل چگینى؛
[12 / 9 / 1399] شهید مدافع حرم محرمعلی مرادخانی؛
[11 / 9 / 1399] «رضا جلالی» در گفت‌وگویی مطرح کرد؛
[11 / 9 / 1399] سردار فلاح‌زاده از زبان حاج قاسم پاسخ می‌دهد؛
[11 / 9 / 1399] معاون دادستان کل کشور در جمع خبرنگاران عنوان کرد؛
[11 / 9 / 1399] رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد ...
[12 / 9 / 1399] مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی؛

 

کدخبر: 75757
تاریخ انتشار: 29 مهر 1399 _10:12:19
«آتش به اختیار» پیشکسوتان لشکر ۱۰ سیدالشهداء (ع) در استان کرمان

این‌روزها، اگرچه که جنگ تحمیلی به پایان رسیده است؛ اما رزمندگان لشکر ۱۰ سیدالشهداء (ع) همچون دیگر پیشکسوتان دفاع مقدس، هنوز روحیه جهادی و حماسی آن دوران را از یاد نبرده و در عرصه‌های دیگری همچون «محرومیت‌زدایی»، کار جهادی و «آتش به اختیار» می‌کنند.

تا شهدا؛ حماسه‌های رزمندگان لشکر ۱۰ سیدالشهداء (ع) با نام بسیجیان و فرماندهان شهید آن، همچون «محسن وزوایی»، «علیرضا موحد دانش»، «کاظم نجفی رستگار» و... بر قله افتخارات دوران هشت سال دفاع مقدس می‌درخشد. لشکری که با نقش‌آفرینی خود در ۵۰ عملیات، ۴ هزار شهید به انقلاب اسلامی ایران تقدیم کرد.

 

«آتش به اختیار» پیشکسوتان لشکر ۱۰ سیدالشهداء (ع) در استان کرمانل

 

این‌روزها که در چهل‌سالگی دفاع مقدس قرار داریم، اگرچه که جنگ تحمیلی به پایان رسیده است؛ اما رزمندگان این لشکر پرافتخار همچون دیگر پیشکسوتان دفاع مقدس، هنوز روحیه جهادی و حماسی آن دوران را از یاد نبرده و در عرصه‌های دیگری همچون «محرومیت‌زدایی»، کار جهادی و «آتش به اختیار» می‌کنند.

در همین راستا، رزمندگان گردان حضرت قمر بنی هاشم (ع)، یکی از گردان‌های لشکر ۱۰ سیدالشهداء (ع) در دوران دفاع مقدس، این‌روزها در روستای «سعیدآباد» واقع در استان کرمان دست به کار شده و دبیرستانی را برای محرومان آن منطقه احداث می‌کنند.

این دبیرستان دارای سه کلاس و یک دفتر است که پس از محوطه‌سازی و دیوارکشی، ضروریات آن نظیر آب، گاز، سیستم گرمایشی و سرمایشی تأمین شده و با احداث امکاناتی نظیر سرویس بهداشتی و آب‌خوری، به بهره‌برداری خواهد رسید که افتتاح آن موجب می‌شود تا دانش‌آموزان روستاهای اطرف نیز از امکانات آموزشی در نزدیکی محل سکونت خود بهره‌مند شوند.

خاطرنشان می‌شود؛ هزینه احداث این دبیرستان، توسط رزمندگان لشکر ۱۰ سیدالشهداء (ع) و مشارکت‌های مردمی که قرار بود در دو موکب مستقر در مسیر نجف به کربلا برای خدمت به زائران اربعین حسینی هزینه شود، تأمین شده است.

ابزار هدایت به بالای صفحه