شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[12 / 9 / 1399] شهید مدافع حرم محرمعلی مرادخانی؛
[12 / 9 / 1399] وصیت‌نامه شهید احمد اکبرپور؛
[12 / 9 / 1399] وصیتنامه شهید «یدالله دموخ»؛
[13 / 9 / 1399] مدیر کل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی کشور؛
[12 / 9 / 1399] شهید عادل چگینى؛
[13 / 9 / 1399] معرفی کتاب؛
[12 / 9 / 1399] مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی؛
[13 / 9 / 1399] مسئول دفتر حفظ آثار دفاع مقدس شهرستان تنکابن خب ...
[13 / 9 / 1399] شهید علی‌اکبر حسین‌پور؛
[13 / 9 / 1399] شهید بهروز ترکاشوند؛
[12 / 9 / 1399] مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس خراسان جنوبی؛

 

کدخبر: 75735
تاریخ انتشار: 28 مهر 1399 _14:25:59
۱۸سال انتظار عروس برای آزادی داماد

۱۸ سال انتظار عروس وفادار فلسطینی برای آزاد شدن همسرش از زندان رژیم صهیونیستی به پایان رسید.

تا شهدا؛ عروس فلسطینی که ۱۸ سال پیش سرگرم تدارک مراسم ازدواج با همسر مبارز فلسطینی خود بود ناگهان با خبر بازداشت و اسارت داماد به دست رژیم غاصب صهیونیستی دچار شوک شد.

این انتظار در ۲۸ سپتامبر امسال و با آزادی داماد مبارز بالاخره پایان یافت و عروس ۴۴ ساله با لباس عروسی به استقبال داماد رفت.

 

۱۸سال انتظار عروس برای آزادی داماد

 

جانان گفت: وقتی خبر دستگیری او را شنیدم، چنان شوکه شدم که نتوانستم روزها غذا بخورم یا از تخت خارج شوم.

آشنایی بین جانان و عبدالکریم در سال ۱۹۹۹، هنگامی که آنها دانشجوی دانشگاه آزاد القدس، در شهر سالفیت فلسطین بودند، آغاز شد. آنها خطبه عقد را در ۱۷ ژوئن ۲۰۰۲، در اواسط انتفاضه دوم خواندند. در آن زمان، عبدالکریم به مدت ۲۰ ماه تحت تعقیب ارتش رژیم صهیونیستی بود تا سرانجام دستگیر شد. عبدالکریم گفت: من از ابتدا به جانان گفتم که من هدف مقاومتی دارم و ممکن است شهید یا مجروح و فلج بشوم و یا مدت‌ها دستگیر و زندانی بشوم؛ اما او این شرایط را پذیرفت.

دادگاه نظامی رژیم صهیونیستی عبدالکریم را ۱۱ ماه پس از دستگیری محکوم کرد. وی در آن زمان با نامزدش تماس گرفت و به وی گفت که می‌تواند بین پایان نامزدی یا انتظار برای او یکی را انتخاب کند.

جانان اظهارداشت: من باید به خاطر خودم و عبدالکریم قوی می‌ماندم، اما غیبت او برایم سخت و دردناک بود. خانواده من و خانواده او تمام مدت از من حمایت می‌کردند و سعی کردند غیبت او را جبران کنند.

مرگ مادر عبدالکریم در سال ۲۰۱۰ شرایط بسیار سختی برای او به وجود آورد. جانان به خاطر زنده نگه داشتن نام مادر عبدالکریم، تصمیم گرفت که نام دختر اولش را «فریده» بگذارد.

جانان در سال ۲۰۱۳ شروع به تکمیل خانه‌ای کرد که عبدالکریم قبل از دستگیری شروع به ساختن خانه کرده بود. او هر ماه برای همسرش عکسی ارسال می‌کرد که پیشرفتی را که در تکمیل خانه داشته نشان دهد.

در نهایت عبدالکریم مخدار و جانان سامارا پس از گذراندن ۱۸ سال جدایی توانستند که در کنار هم باشند. این دو نفر در روستای عموریه، جنوب نابلس، در شمال کرانه‌باختری، زندگی می‌کنند. این اتفاقی است که تا زمانی که هزاران فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی اسیر باشند، ادامه خواهد داشت./مشرق نیوز

ابزار هدایت به بالای صفحه