شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[3 / 9 / 1399] رئیس حوزه هنری آذربایجان‌شرقی در گفت‌وگویی خبر ...
[4 / 9 / 1399] «جبهه مقاومت» دامنه قله دفاع مقدس است؛
[3 / 9 / 1399] شهید حمزه على ابوالفتحى؛
[3 / 9 / 1399] شهید مدافع حرم ذاکرحسین کریمی؛
[4 / 9 / 1399] به مناسبت هفته بسیج صورت گرفت؛
[3 / 9 / 1399] فرمانده سپاه عجب‌شیر؛
[4 / 9 / 1399] رئیس سازمان بسیج ورزشکاران آذربایجان‌شرقی در گف ...
[4 / 9 / 1399] شهید «احمد بزازیان مهدوی»؛
[5 / 9 / 1399] شهید شرفعلی خزایی؛
[5 / 9 / 1399] روحیه جهادی در تفکر بسیجی؛
[4 / 9 / 1399] معرفی شهدای مدرسه زینبیه (3)؛
[4 / 9 / 1399] توسط انتشارات شهید کاظمی؛
[5 / 9 / 1399] شهید «عبدالواحد محمدی»؛

 

کدخبر: 75689
تاریخ انتشار: 27 مهر 1399 _14:25:52
برادر ۶ شهید و فرمانده پیشمرگ کُرد مسلمان درگذشت

"برهان قادرخانزاده" برادر شش شهید و فرمانده دلاور پیشمرگ کُرد مسلمان دار فانی را وداع گفت.

تا شهدا؛ "برهان قادرخانزاده" برادر شش شهید و فرمانده دلاور پیشمرگ کُرد مسلمان و پیشکسوت صحنه‌های مجاهدت و دفاع از اقتدار و کیان کشور در دوران دفاع مقدس و رزمنده ایثارگر خطه قهرمان‌پرور کردستان دار فانی را وداع گفت.

 

برادر ۶ شهید و فرمانده پیشمرگ کُرد مسلمان درگذشت

 

خانواده شهیدان قادرخانزاده که 6 فرزندشان (شهیدان بختیار، کامیار، بهنام، اردشیر، کوروش و دلاور) در طول دفاع مقدس به مقام شهادت نائل آمده، نمونه‌‌ای از جانفشانی و ایثارگری‌های مردم کردستان هستند که نامشان با انقلاب این مملکت آمیخته و همه دوستداران جهادگر و ولایی کشور و این دیار با آنها آشنایی دارند، نامی آشنا از گذشته تا به امروز.

خانواده‌ این شهیدان مجاهد و مبارز در سال‌های ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی با رشادت‌های بی‌مثال خویش مجاهدت‌هایی را خلق کرده که در کمتر جایی از ایران اسلامی نمونه آن را می‌توان یافت، تا جایی‌که رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز در خطبه‌های نماز جمعه تهران در بخشی از فرمایشاتشان فرموده‌اند «در سنندج پدر بزرگوار و نیرومندی را دیدم از یکی از شهرهای کردستان که شش پسرش در راه خدا شهید شده بود و این مرد با کمال قدرت و استقامت ایستاده بود و دم از وفاداری به انقلاب می‌زد، من با همین کلمات معمولی که حقیقتاً کلمات عاجزند از اینکه بتواند احساسات انسان را نشان بدهند به این پدر بسیار بزرگوار و مؤمن تبریک و تسلیت می‌گفتم و به او تسلی می‌دادم اما او به من می‌گفت من احساس نمی‌کنم شش پسر من خونشان هدر رفته و ضایع شده چون در راه اسلام شهید شده‌اند. پسر هفتم او جانباز است که یک پایش را در راه خدا داده که او را هم ما زیارت کردیم.»

رهبر معظم انقلاب اسلامی در سال 88 در سفر پر خیر و برکت و مبارکشان به کردستان، دارا قادرخانزاده برادر این 6 شهید را به حضور پذیرفتند. معظم‌له همچنین خردادماه سال گذشته در دیدار دست‌اندرکاران کنگره 5400 شهید کردستان فرمودند "ما در کردستان خانواده‌ای را داشتیم که شش شهید داده‌اند؛ اینها جزو چیزهای کم‌نظیر است، یعنی ما در کشور شبیه این را کم داریم؛ یک خانواده‌ای شش پسرشان را در راه خدا داده‌اند".

این ضایعه دردناک را به خانواده معظم و شهیدپرور قادرخانزاده، همرزمان و تمامی هم‌استانی‌های استان کردستان به‌ویژه مردم شهیدپرور بانه تسلیت می‌گوید؛ خداوند آن مرحوم را با برادران شهیدش محشور کند./تسنیم

ابزار هدایت به بالای صفحه