شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

 

کدخبر: 75687
تاریخ انتشار: 27 مهر 1399 _14:19:23
قدردانی فرمانده کل سپاه از مردم مازندران در تشییع شهدای خان‌طومان

سردار «حسین سلامی» گفت: از مردم با غیرت، با شرف، مومن و انقلابی مازندران که در این ایام کرونایی با رعایت همه ملاحظات بهداشتی شهیدان را تنها نگذاشتند و غیرتمندانه و با عشق زیر تابوت این عزیزان را گرفتند و تا عرش الهی باشکوه بدرقه کردند، قدردانی می‌کنم.

تا شهدا؛ سردار سرلشکر پاسدار «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه پاسدران شامگاه شنبه در ارتباط تلفنی با برنامه زنده «زائر» که از شبکه استانی مازندران پخش شد، ضمن آرزوی قبولی عزاداری‌ها و عبادات مردم، در ایام سوگواری عزای اهل بیت (علیهم السلام) و همچنین تبریک به مناسبت حلول ماه ربیع الاول، و آغاز امامت امام جواد (علیه السلام) با اشاره به بازگشت پیکر مطهر شهدای مدافع حرم کربلای خان‌طومان اظهار داشت: خداوند متعال را برای بازگشت ستار‌های درخشان در این ایام شاکر هستم.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان این مطلب که آسمان پرافتخار شهیدان این سرزمین با ستار‌های درخشان خان‌طومان دوباره درخشیده است، افزود: ‌شهادت شهدای خان‌طومان اوج افتخار ملت عزیز ایران و خانواده‌های عزیز شهیدان بود.

سرلشکر سلامی با اشاره به اینکه فضای جامعه ایران اسلامی این روز‌ها با عطر معطر شهدای مدافع حرم، معطر شده است، ادامه داد: نسیم رحمتی که از پیکر مطهر شهدای خان‌طومان رسیده است رایحه دل‌انگیز شهادت را در جامعه جاری کرده است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه پیکر نورانی شهدای مدافع حرم روح نشاط، طراوات و جهاد را در جامعه منتشر کرده است، خاطرنشان کرد: ‌خان‌طومان نامی است که با استان مازندران کاملا عجین شده است و در حافظه مردم دیار مازندران این نام نشان دهنده حماسه سازی مردم بزرگ و شرافتمندی است که برای دفاع از حریم اهل بیت (علیهم السلام) و نجات جان ملت مسلمان سوریه از توطئه تکفیری تروریستی از این دیار هجرت کردند.

سرلشکر سلامی با تاکید بر اینکه شهدای مدافع حرم خان‌طومان برای حفظ امنیت ملی و آرامش مردم ترک دیار کردند، اضافه کرد: ‌این شهدای عزیز جهاد را برگزیدند و در همان سرزمین به شهادت رسیدند و قریب به پنج سال با بازگشت پیکر مطهر این عزیزان چشم همه ما بویژه خانواده‌های عزیز شهدای والامقام به نورشان روشن شد.

فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان این مطلب که شهدای مدافع حرم خان‌طومان افتخار دیگری برای ایران اسلامی آفریدند، تصریح کرد: از مردم با غیرت، با شرف، مومن و انقلابی مازندران که در این ایام کرونایی با رعایت همه ملاحظات بهداشتی شهیدان را تنها نگذاشتند و غیرتمندانه و با عشق زیر تابوت این عزیزان را گرفتند و تا عرش الهی با شکوه بدرقه کردند، قدردانی می‌کنم.

سرلشکر سلامی در ادامه شهیدان مدافع حرم را استوانه‌های مستحکم عزت، سرافرازی و و سربلندی کشور دانست و گفت: آنچه که امروز در این سرزمین به نام عزت، امنیت، ارامش، پیشرفت، رفاه و سربلندی وجود دارد همه مدیون پیکر‌های پاک شهدا و رشادت و جوانمردی دلیرمردانی است که به همه آرزو‌های دنیایی خود پشت پا زدند و از تعلقات گذشتند و راه نورانی جهاد را که سعادت مسلمانان در آن نهفته است، انتخاب کردند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد: تا زمانی که قافله شهیدان جریان دارد، و تازمانی که مردانی وجود دارند که به فرمان نائب امام زمانشان صحنه‌های نبرد را از وجود خود پر می‌کنند و سینه‌های ستبرشان را در مقابل تیر‌های بلا قرار می‌دهند به این ملت و به این مملکت هیچ آسیبی نخواهد رسید.

سرلشکر سلامی در پایان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام بویژه سردار بزرگ اسلام شهید حاج «قاسم سلیمانی» افزود: ‌ان‌شاء‌الله شهدای عزیز برای راهی که به ما نشان دادند، شاهد باشند تا پرچم را برافراشته نگه بداریم و این مسیر مستقیم جهاد فی‌سبیل‌الله را تا پیروزی نهایی ادامه بدهیم.

ابزار هدایت به بالای صفحه