شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[5 / 8 / 1399] شهید علی موحددوست؛
[5 / 8 / 1399] کتاب آسمان زیر خاک؛
[5 / 8 / 1399] امیر سرتیپ خلبان شهید محمد علی فرزین؛
[5 / 8 / 1399] شهید «محمود متو نجفدری»؛
[6 / 8 / 1399] سردار سرلشکر پاسدار شهید حاج حسن طهرانی مقدم؛
[5 / 8 / 1399] رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ساری خبر داد؛
[5 / 8 / 1399] تحریم مقامات آمریکایی در عراق؛
[5 / 8 / 1399] مسئول بسیج فرهنگیان خراسان جنوبی خبر داد؛

 

کدخبر: 75638
تاریخ انتشار: 26 مهر 1399 _12:02:04
پیکر پاک شهید مدافع حرم شیری در اقبالیه تشییع و خاکسپاری شد

پیکر پاک شهید مدافع حرم زکریا شیری روز شنبه با حضور آحاد مردم مومن و ولایتمدار استان قزوین در شهر اقبالیه تشییع و در جوار مزار شهدای گمنام این شهر خاکسپاری شد.

تا شهدا؛ همزمان با بازگشت غرورآفرین پیکر این لاله پرپر به استان طی ۲ روز گذشته ویژه برنامه‌های متعددی جهت گرامیداشت و تشییع شهید شیری در سطح استان برگزار شد.
با توجه به وضعیت قرمز استان از نظر شیوع کرونا، مراسم تشییع و خاکسپاری این شهید والامقام با رعایت تمامی دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی به صورت کاروان خودرویی برگزار گردید.
در این مراسم که با حضور  مسوولان استان برگزار شد، پیکر پاک شهید شیری با استقبال وارد شهر اقبالیه گردید و سپس تشییع و خاکسپاری شد.

 

پیکر پاک شهید مدافع حرم شیری در اقبالیه تشییع و خاکسپاری شد


شهید شیری در درگیری‌های سال ۹۴ در منطقه العیص استان حلب به همراه ۲ رزمنده دیگر قزوینی در عملیات قبه الخضرا به شهادت رسیدند که پیکر پاک وی به تازگی به همراه هفت تن از شهدای خان طومان به وطن بازگشته است.
این شهید یکم آذرماه سال ۱۳۶۵ در روستای گرماب خدابنده به دنیا آمد، پدرش شعبانعلی و مادرش رقیه آقائی نام داشت.
شهید شیری که تحصیلاتش را تا مقطع کارشناسی در رشته مدیریت دفاعی ادامه داد، در تاریخ ۱۱ فروردین سال ۱۳۸۷ ازدواج کرد و صاحب دو فرزند پسر و دختر شد.
این شهید والامقام که پاسدار بود، توسط سپاه صاحب‌الامر (عج) قزوین و به‌عنوان فرمانده دسته و مدافع حرم در جبهه دفاعی سوریه حضور یافت و چهارم آذر سال ۱۳۹۴ در سوریه، بر اثر انفجار تله انفجاری و اصابت ترکش و جراحات وارده شهید شد و تا پنج سال اثری از پیکرش به دست نیامد.