شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[5 / 8 / 1399] کتاب آسمان زیر خاک؛
[5 / 8 / 1399] شهید علی موحددوست؛
[5 / 8 / 1399] شهید «محمود متو نجفدری»؛
[5 / 8 / 1399] امیر سرتیپ خلبان شهید محمد علی فرزین؛
[6 / 8 / 1399] سردار سرلشکر پاسدار شهید حاج حسن طهرانی مقدم؛
[5 / 8 / 1399] رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ساری خبر داد؛
[5 / 8 / 1399] تحریم مقامات آمریکایی در عراق؛
[5 / 8 / 1399] مسئول بسیج فرهنگیان خراسان جنوبی خبر داد؛

 

کدخبر: 75624
تاریخ انتشار: 25 مهر 1399 _23:46:36
تشییع باشکوه شهید زکریا شیری از دمشق تا قزوین

مراسم پر شور گرامیداشت شهید مدافع حرم زکریا شیری با اولویت رعایت شیوه‌ نامه‌های بهداشتی برگزار شد.

تا شهدا؛ مراسم گرامیداشت شهید مدافع حرم زکریا شیری صبح امروز در آستان مقدس امامزاده حسین(ع) قزوین با حضور جمعیت پرشور و شعور مردم و مسئولان استان قزوین برگزار شد.

نکته‌ بسیار مشهود در مراسم امروز حضور مردم شهیدپرور قزوین با اولویت رعایت نکات بهداشتی بود همچنین مردم ثابت کردند که حتی با وجود محدودیت‌های ناشی از بیماری کرونا نیز می‌شود برنامه‌ای در خور شان عظیم شهید برگزار کرد.

 

وداع مردم قزوین با پیکر شهید مدافع حرم «زکریا شیری»

 

بر سر دوراهی شادی و حزن قرار گرفته‌ام

یک آقای جوان قزوینی در گفت‌وگو با خبرنگاری در قزوین اظهار داشت: بر سر دوراهی شادی و حزن قرار گرفته‌ام، خوشحام از اینکه شهید عزیزتر از جانمان پس از پنج سال به شهر قزوین بازگشته و اندوهم به موجب زنده شدن دوباره داغ سنگین خانواده این شهید عزیز است.

وی افزود: خدا کند که ادامه دهنده راه این شهدای مظلوم مدافع حرم باشیم و به مهم‌ترین وصیت این شهیدان یعنی پیروی محض از ولی فقیه تمام قد بدون سستی و کاستی عمل کنیم تا در قیامت مدیون خون شهدا نشویم.

حفظ حجاب ماموریت امروز بانوان مسلمان است

یک بانوی قزوینی در گفت‌وگو با خبرنگاری در قزوین اظهار داشت: زکریا شیری‌ها رفتند تا ناموس شیعه به دست حرامیان نیفتد و امنیت و آزادی را تماما مدیون شهدای مدافع حرم هستیم.

وی با بیان اینکه وظیفه یک بانوی مسلمان در قبال مجاهدت‌های شهدا و بذل جانشان، حفظ حجاب است، گفت: دشمنان خبیث بر روی بنیان خانواده‌های ایرانی دست گذاشته‌اند اما این در حالی است که مادران ایرانی باید با حفظ حجاب و ترتبیت علوی و فاطمی فرزندانشان داغ را بر دل آمریکا و حامیانش بگذارند.

داغ فراغ پنج سال دوری از پیکر مقدس شهید مدافع حرم قزوینی در این روزها اجازه دل کندن از این شهید به مردم قزوین نمی‌دهد و در طول دو روزی که پیکر شهید به قزوین منتقل شده حتی ثانیه‌ای دور و اطراف پیکر شهید خالی از زائر نشده است./تسنیم

ابزار هدایت به بالای صفحه