شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[5 / 8 / 1399] کتاب آسمان زیر خاک؛
[5 / 8 / 1399] شهید علی موحددوست؛
[5 / 8 / 1399] شهید «محمود متو نجفدری»؛
[5 / 8 / 1399] امیر سرتیپ خلبان شهید محمد علی فرزین؛
[6 / 8 / 1399] سردار سرلشکر پاسدار شهید حاج حسن طهرانی مقدم؛
[5 / 8 / 1399] رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ساری خبر داد؛
[5 / 8 / 1399] تحریم مقامات آمریکایی در عراق؛
[5 / 8 / 1399] مسئول بسیج فرهنگیان خراسان جنوبی خبر داد؛

 

کدخبر: 75509
تاریخ انتشار: 23 مهر 1399 _09:03:17
خواهرم حجاب تو مثل خون شهید است

شهید «محمود خانی سانیچی» در وصیت‌نامه خود چنین می‌نوسید: خواهر گرامی‌ام حجاب تو مثل خون شهید است.

تا شهدا؛ شهید «محمود خانی سانیچی» دهم خرداد 1344 در روستای زردین از توابع شهرستان تفت یزد به دنیا آمد و تا پایان چهارم ابتدایی تحصیل کرد.

با آغاز جنگ تحمیلی به عنوان سرباز ارتش راهی جبهه‌های حق علیه باطل شد. سرانجام بیست و یکم فروردین 1365 در سومار بر اثر اصابت ترکش به سر به شهادت رسید. 

در ادامه وصیت‌نامه شهید بزرگوار را از نظر می‌گذرانیم:

 

خواهر گرامی‌ام حجاب تو مثل خون شهید است

 

اگر شهيد شدم گريه نكنيد تا دشمن شاد شود 

 
«بسم الله الرحمن الرحيم»
پدر و مادر عزيز و گرامى سلام عليكم 
اى پدر و مادر گرامى و زحمت‌كش مهربان از خداوند متعال مى‌خواهم صبر و حوصله به شما بدهد تا بحال زحمت برايم كشيده‌ايد و اگر شهيد شدم گريه نكنيد تا دشمن شاد شود و هميشه سر بلند باشيد.
اى همسر گرامى از تو خواهشمندم حجاب اسلاميت هميشه حفظ باشد و اين فرزندم را با ايمان و با خدا بارش بياور و هميشه به ياد خدا باشيد و اى مادر گراميم اگر شما را اذيت كردم مرا ببخشيد و طلب حلاليت مى‌كنم و اى پدر مهربان و اى مادر مهربان، من در بچگى سرم نمى‌شد و شما را اذيت كردم و من شما را پير كردم و تا به حال مرا بزرگ كرديد. و از شما طلب حلاليت دارم.

 

خواهر گرامی‌ام حجاب تو مثل خون شهید است

 

حجاب اسلامى تو مثل خون شهيد است 

و اى خواهر گرامی‌ام حجاب اسلامى تو مثل خون شهيد است، حجاب خود را حفظ كن و اين حجاب تو دشمن را به لرزه در مى‌آورد. اى خواهر گرامى افتخار كنيد فرزندتان را در راه خدا فدا كنيد.
كارى بكنيد كه دشمن شاد نشود. و اى پدر گرامى من خيلى دلم مى‌خواست به حرم امام رضا (ع) بروم، بچه‌هايم را به جاى من به زيارت ببريد و من خيلى علاقه به امام رضا (ع) دارم.
به جاى من خانه دارى كنيد و فرزندم تا مى‌تواند درس بخواند و بعد از درس خواندن يک شغل خوب برايش انتخاب كنيد و در ازدواج، به عهده خودش بگذاريد. و اى همسر گرامى كارى نكنيد كه دشمن شاد شود. گريه نكنى براى من به جاى گريه برويد در مسجد دعا كنيد. مسجد را خالى نگذاريد.

ابزار هدایت به بالای صفحه