شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[27 / 7 / 1399] شهید خلبان عباس دوران؛
[27 / 7 / 1399] امیر سرتیپ خلبان شهید حمیدرضا سهیلیان؛
[28 / 7 / 1399] سردار شهید حاج‌حبیب لک‌زایی؛
[27 / 7 / 1399] وصیت نامه شهید «علی فاتحی»؛
[28 / 7 / 1399] شهید «لطف الله تقدیسی میرک»؛
[27 / 7 / 1399] خاطراتی از حسین خادمی پیشکسوت دفاع مقدس؛
[27 / 7 / 1399] به روایت حجت الاسلام حمید ملکی؛
[27 / 7 / 1399] ریاست دفتر فرماندهی کل قوا؛

 

کدخبر: 74912
تاریخ انتشار: 9 مهر 1399 _16:03:34
قصه‌هایی دلنشین از زندگی ۹ شهید در یک کتاب صوتی

کتاب صوتی «در خواب‌های دیگران» نوشته‌ حسن احمدی درباره شهدای دوران دفاع مقدس است.

تا شهدا؛ کتاب صوتی «در خواب‌های دیگران» نوشته‌ حسن احمدی، با زبانی روان و دل‌نشین داستان زندگی ۹ شهید دوران دفاع مقدس را روایت می‌کند.

درباره‌ کتاب صوتی «در خواب‌های دیگران»

حسن احمدی نویسنده، روزنامه‌نگار و منتقد ادبی است که این مجموعه داستان‌ را براساس زندگی چندین شهید دفاع مقدس به نگارش درآورده است. تمام این شهیدان در زمان حیات‌شان در شرکت سیمان شمال مشغول به کار بودند. حسن احمدی سعی کرده زندگی آن‌ها را به صورت غیرمستقیم، غیرشعاری و داستانی بنویسد و حدود شش ماه این کار طول کشیده که دربردارنده‌ ۹ داستان براساس زندگی این شهیدان است.

 

قصه‌هایی دلنشین از زندگی ۹ شهید در یک کتاب صوتی

 

حسن احمدی برای نگارش این اثر درخشان، به دیدار هر ۹ خانواده رفته و پای سخنان خانواده‌ها، همسران و فرزندان شهیدان نشسته است. این خانواده‌ها در تهران و حومه‌ آن زندگی می‌کردند و خانواده‌ یکی از شهیدان هم در اندیمشک بود.

هدف نویسنده از نوشتن این داستان‌ها، معرفی و شناساندن اشخاصی است که در طول هشت سال جنگ تحمیلی با دشمنان به مبارزه پرداختند و از همه چیزشان حتی جان خود گذشتند. انسان‌هایی کاملاً بی‌ادعا و شریف که زندگی و کارهای هر کدام درسی برای فرزندان امروزی است.

در بخشی از کتاب صوتی «در خواب‌های دیگران» می‌شنویم:

می‌پرسم: «از کار آقا سید نگفتید. کجا کار می‌کردند؟» می‌گوید: همان شرکت سیمان شمال. تازه سر کار رفته بود که به خواستگاری من آمد. رسمی نبود. وقتی می‌خواست به جبهه برود از من پرسید راضی به رفتنش هستم؟ من توی کاغذ برایش این رضایت را با دستخط خودم نوشتم. دوست و همکارش، آقای حسین شکاری می‌گفت با دیدن این نامه در اتاق سید زیر شیشه میزش بارها به او احسنت گفته بود. گفته بود آفرین به همسری که داری. سید به آقای شکاری گفته بود برای این نامه را زیر شیشه گذاشتم که نگویند اول زندگی اش گذاشت رفت جبهه و خانواده اش راضی نبودند!

/مشرق نیوز

ابزار هدایت به بالای صفحه