شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[3 / 8 / 1399] تهیه‌کننده و کارگردان دفاع مقدس خبر داد؛
[2 / 8 / 1399] سازمان فضای مجازی سراج با همکاری دانشکده فارس ب ...
[2 / 8 / 1399] به روایت مجتبی وافی؛
[2 / 8 / 1399] طراح/ کوثر عبدالله‌پور؛
[2 / 8 / 1399] وصیتنامه شهید «عبدالصمد توفیقی مطلق»؛
[2 / 8 / 1399] مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان گیلان خبر داد؛
[2 / 8 / 1399] روایتی از نامه‌نگاری‌ها در دوران دفاع مقدس؛
[2 / 8 / 1399] رزمنده دفاع مقدس روایت کرد؛
[2 / 8 / 1399]
[2 / 8 / 1399] اوحدی در پیامی به مناسبت هفته نیروی انتظامی؛
[3 / 8 / 1399] پس از عملیات «کمان ۹۹» رخ داد؛
[2 / 8 / 1399] باخوانی/ رئیس مرکز مطالعات راهبردی ناجا؛
[2 / 8 / 1399] محدودیت ارتش در اعزام به جبهه مقاومت؛
[2 / 8 / 1399] شهید «میر اصغر اکرمی زارع»؛

 

کدخبر: 74838
تاریخ انتشار: 7 مهر 1399 _23:05:09
۲۹ فرودگاه کشور مزین به نام شهدا شدند/ رونمایی از کتاب نقش فرودگاه‌ها در هشت سال دفاع مقدس

«مسعود خواست خدایی» گفت: همزمان با چهلمین سالگرد دفاع مقدس با پیشنهاد مدیرعامل فرودگاه‌های کشور، ۲۹ فرودگاه کشور مزین به نام شهدا شدند تا نام شهدا همیشه بر تارک میهن بدرخشد.

تا شهدا؛ «مسعود خواست خدایی» فرمانده بسیج فرودگاه‌های کشور عصر امروز در مراسم بزرگداشت هفته دفاع مقدس (روز فرماندهان شهید) و گرامیداشت شهدای خلبان شهید «حسین خلعتبری» و خلبان «علی اکبر شیرودی» در فرودگاه رامسر ضمن تقدیر و تشکر از برگزارکنندگان مراسم و یادمان چهلمین سالروز دفاع مقدس، به شهدای شاخص منطقه اشاره کرد و اظهار داشت: شهید شیرودی و شهید خلعتبری افتخار این منطقه و افتخار و عزت کشور بودند.

وی با بیان اینکه بزرگداشت دفاع مقدس از سوی وزارت راه و شهرسازی هرساله در باغ موزه دفاع مقدس برگزار می‌شود، گفت: امسال همزمان با چهلمین سالگرد دفاع مقدس با پیشنهاد مدیرعامل فرودگاه‌های کشور، ۲۹ فرودگاه کشور مزین به نام شهدا شدند تا نام شهدا همیشه بر تارک میهن بدرخشد.

خواست خدایی، با اشاره به اینکه هواپیمایی نقش پر رنگ در دفاع مقدس داشته و فرودگاه اولین و آخرین مقصد شهدا و رزمندگان در جنگ تحمیلی بود، گفت: امسال به مناسبت چهلمین سال دفاع مقدس کتاب نقش فرودگاه‌ها در هشت سال دفاع مقدس منتشر شد که رونمایی از این کتاب امروز در فرودگاه رامسر انجام خواهد شد.

وی در ادامه افزود: با توجه به شرایط همه‌گیری ویروس کرونا در کشور اما هیچ فرودگاهی تعطیل نشد و توسعه فرودگاه‌های کشور در دستور کار قرار دارد.

امنیت امروز حاصل رشادت شهدای دفاع مقدس است

«ارشاد حاتمی» رئیس فرودگاه رامسر ضمن گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدای جنگ تحمیلی گفت: وقتی نام شهید شیرودی در غرب کشور برده می‌شود مردم بی‌تاب شده و احساس غرور می‌کنند و این امنیت و آرامش حاصل رشادت و ایثار شهدای دفاع مقدس است.

حاتمی از تغییر نام فرودگاه رامسر به مناسبت چهلمین سالروز دفاع مقدس به نام فرودگاه شهدای رامسر خبر داد و افزود: این مجموعه پس از توسعه باند پروازی هم اکنون در هفته حدود ۴۰ فروند پرواز به مناطق مختلف کشور دارد.

در ادامه مراسم حجت‌الاسلام حسین تقی‌پور، امام جمعه شهرستان رامسر، با بیان اینکه شهدای جنگ تحمیلی از همه اقشار و همه طیف‌ها بودند تاکید کرد: حضور همه اقشار نماد توحید بوده و یاد و خاطره شهدای ۸ سال جنگ تحمیلی نباید از حافظه ملت فراموش شود.

در پایان مراسم پس از رونمایی از کتاب نقش فرودگاه‌ها در هشت سال دفاع مقدس، وصیت نامه دو شهید خلبان منطقه، شهیدان شیرودی و خلعتبری قرائت شد./دفاع پرس

ابزار هدایت به بالای صفحه