شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[3 / 8 / 1399] تهیه‌کننده و کارگردان دفاع مقدس خبر داد؛
[2 / 8 / 1399] سازمان فضای مجازی سراج با همکاری دانشکده فارس ب ...
[2 / 8 / 1399] به روایت مجتبی وافی؛
[2 / 8 / 1399] طراح/ کوثر عبدالله‌پور؛
[2 / 8 / 1399] وصیتنامه شهید «عبدالصمد توفیقی مطلق»؛
[2 / 8 / 1399] مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان گیلان خبر داد؛
[2 / 8 / 1399] روایتی از نامه‌نگاری‌ها در دوران دفاع مقدس؛
[2 / 8 / 1399] رزمنده دفاع مقدس روایت کرد؛
[2 / 8 / 1399]
[2 / 8 / 1399] اوحدی در پیامی به مناسبت هفته نیروی انتظامی؛
[3 / 8 / 1399] پس از عملیات «کمان ۹۹» رخ داد؛
[2 / 8 / 1399] باخوانی/ رئیس مرکز مطالعات راهبردی ناجا؛
[2 / 8 / 1399] محدودیت ارتش در اعزام به جبهه مقاومت؛
[2 / 8 / 1399] شهید «میر اصغر اکرمی زارع»؛

 

کدخبر: 74810
تاریخ انتشار: 7 مهر 1399 _14:16:22
شهادت نصیب هر كس نمی‌شود

در فرازی از وصیت‌نامه شهید «حجت‌الله رمضانی» آمده است: من آرزوی شهادت داشتم و إن‌شاالله خدا نصیبم كند؛ چرا كه شهادت نصیب هر كس نمی‌شود. شهادت آرزوی انبیا و امامان بوده است.

تا شهدا؛ به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس و در زادروز ولادت شهید «حجت‌الله رمضانی» از شهدای آمل وصیت‌نامه شهید را از نظر می‌گذرانیم.

شهید «حجت‌الله رمضانی» فرزند «احمد» در هفتم مهر 1344 در آمل به دنیا آمد و در 26 اسفند 1363 در جزیره مجنون به شهادت رسید.

 

شهادت نصیب هر كس نمی‌شود

 

وصیت‌نامه شهد:

بسم الله الرحمن الرحیم

اَلا بِه ذكر الله تَطمَئن القلوب

به نام آنكه دلها به نام او آرامش می‌گیرد.

با درود  سلام بر پیشگاه حضرت ولی عصر (عج) و نائب بر حقش امام امت و با درود  بر آخرین پیامبر الهی حضرت محمد (ص) كه درس چگونه زیستن و چگونه مردن را آموخت و سلام بر امت شهیدپرور قهرمان ایران و با سلام بر تمامی شهیدان  از خیبر رسول‌الله تا خیبر روح‌الله.

اینجانب حجت‌الله رمضانی فرزند احمد چند نکته وصیت دارم که برروی کاغذ می‌آورم.

مِنَ المومنینَ رِجالَ صَدَقوا جاهَدو الّا عَلیه فَمِنهُم مِن قَصیی نَحبَهُ فَمِنهُم من ینتَظَر.

بعضی از مؤمنان بزرگ مردانی هستند كه به عهدی كه با خدا بستند كاملاً وفا كرده بعضی هم از آنان ایستادگی كرده و به هیچ وجه عهد خود را تغییر ندادند تا در راه او شهید شدند.

برادران! ما امروز در حال امتحان هستیم چون دو جبهه وجود دارد جبهه حسینی و جبهه یزیدی و من راه حسین (ع) را انتخاب كرده‌ام شما هم از فرصت استفاده كنید و به جبهه حسین بپوندید. در هر كربلایی امام حسین وجود دارد و حسین زمان امام خمینی است.

برادرانم! در وجود امام عزیز دقت كنید و با شناخت كامل راه او را ادامه دهید. دوستان‌ام در پیروزی ما در این جنگ هیچ شكی نداشته باشید. من این سخنان را به عنوان یك شهید می‌گویم كه اگر وحدت خود را از دست بدهیم و امام عزیز را تنها بگذاریم، به خون تمام شهیدان خیانت كرده‌ایم و خدا شما را نمی‌بخشد. فقط در خط امام حركت كنید. اكنون كه تنها در اینجا نشسته‌ام می‌خواهم که كمی از فضیلت جایی كه آمده‌ام یعنی جبهه برای‌تان بنویسم. جبهه منبع علم و انسان‌سازی است. منبع اخلاق‌سازی است. جبهه انسان را به ملكوت خواهد رساند.

ای ملت عزیز! دوست دارم شمع باشم در دل شب بسوزم من برای این جبهه آمدم که اول خودسازی را پیشه خود قرار دهم و چیزی یاد بگیرم و بعد شهادت را اگر خدا قبول کند بدست بیاورم. من دوست دارم مانند حمزه سیدالشهدا شهید بشوم. می‌خواهم پیش امامانمان بروم و شما برادران باید راه تمامی شهیدان را به خوبی انجام دهید باید مهیا باشید. باید کوله‌بار هجرت بر پشت بست و آماده گام نهادن به سوی دیار عاشقان گردید و در آن کربلا باید خون ریخت، خون داد و با روشنائی آن به شکافتن ظلمت شتافت. فقط خون می‌شکند جوانه می‌دهد گل می‌رویاند و اما تمام این رفتن‌ها باید به دنبال ولایت فقیه که دنباله اصل امامت است انجام پذیرد الا نه تنها این عبادت بلک تمام اعمال از قبیل نماز و روزه و غیره مقبول نگردد و انسان نیز بدون چراغ هدایت مانده و در چاه فرو افتد یا بیراه رود.

عزیزان من دنیا را بر آخرت انتخاب نکنید که رسول خدا حضرت محمد (ص) فرموده‌اند پس دنیا را برای معاد خود و حیات اخروی خویش به کار گیرید(الدنیا مزرعه الاخره). برادران و خواهران بر همه شما باد صمیمانه و خالصانه به پیروی از امام که اطاعت از امام فرمان خداست (اطیعوا الله واطیعوا الرسول و اولی الامر منکم). ملت تنها امید به خدا و حجت بر حق و نائب امام عصر(عج) که اطاعت از امام اطاعت از خداست. از فرمان امام سرپیچی نکنید و مانند مردم کوفه بی‌وفا نباشیم.

برادران و خواهران! سفارش باد شمارا به خواندن قرآن که سعادت‌تان در تفکر و تعقل در آیات آن است. عزیزان من سفارش باد شما را بر فریضه الهی و مسجدها را پر کنید و تا می توانید به جماعت نماز بخانید و آن را سبک نشمارید. نافله‌ها را به جا آورید. خصوصا نماز شب را.

ای شهیدان آینده! ای نغمه‌گران استقلال! ای پیام‌رسانان! خون هزاران شهید را پاسداری کنید. این خون‌ها را قدر بدانید این زحمت‌ها را پاس بدارید نگه داشتن خون شهیدان نگه داشتن حدود الهی است.

پدر و مادر عزیزم! این را بدانید که می‌دانید تمام کسانی که در سنگرهای اسلام دفاع می‌کنند. چشم‌هایشان از شدت اشکی که به عشق و خوف خدا ریخته بود صدمه دیده. شکم‌هایشان از روزه‌های فراوان لاغر شده و لبهایشان از دعا خشکیده و رخسارشان از بیداری‌های شبانه زرد گشت اما به چهره‌های آنان هموار غبار پر طراوت نشسته بود. آری! برادران من چنین کسانی بودند که رفتند. پس به راستی سزاوار است که نشسته دیدارشان باشیم.

مادرم! هروقت به یاد من افتادی یا آن مادران فرزند در آغوش را دیدی که به سوی گلوله‌های مسلسل شتافتند مرا به یاد آر. واما ما ای برادران عزیزم! سلاح به زمین افتاده مرا برگیرید و راه مرا ادامه دهید که تنها یادگار من شمائید. و باید گلوله‌های سربی‌اش را بر قلب دشمنان اسلام فرود آرید و جای خالی‌ام را در سنگر پر کنید که امروز درخت اسلام نیاز به آبیاری خون من و تو دارد.

خدایا! مرا از لشكریان خود قرار ده زیرا لشكریان تو غالب و پیروزمند مرا در حزب خود قرار ده زیرا حزب تو رستگارند. و مرا از اولیاء خود قرار ده چون اولیاء تو هیچ ترس و اندوهی ندارند. با سلام و درود به امام و امت امام و مادر عزیزم.

 خدا در قرآن می‌فرماید: «اطیعو الله و اطیعو الرسول و اولی الامر منكم» اطاعت كنید خدا را، اطاعت كنید رسول خدا و اطاعت كنید وارثان در خط رسول الله را.

امام وقتی می‌فرماید مسجد سنگر است، سنگرها را حفظ کنید به مساجد بروید نمازتان را سر وقت بخوانید. زیرا هر چه داریم از همین مساجد و نمازهای بااخلاص است و دین و دنیا و آخرت‌مان از مسجد است. آبرو و شرف‌مان از مسجد است. وقتی می‌فرمایند نماز جمعه را هر جمعه باشكوه‌تر برگزار كنید باید در نماز جمعه شركت كنید زیرا دشمنان ما از نماز و نماز جمعه و اجتماع و اتحاد ما می‌ترسند مبادا نسبت به مسائل جامعه بی‌تفاوت باشید چرا كه خدا انسان را خلق كرد به او مسئولیت داد. انسان نیز باید نسبت به همه چیز و همه کس احساس مسئولیت كند. اگر خدای ناكرده در جامعه‌ای احساس مسئولیت نباشد اصلا جامعه مرده است و این بدتر از جنگ است.

مادرم! همسرم! مبادا صبر و استقامت خویش را از دست بدهید و خود را اذیت كنید. من آرزوی شهادت داشتم و إن‌شاالله خدا نصیبم كند. چرا كه شهادت نصیب هر كس نمی‌شود. شهادت آرزوی انبیا و امامان بوده است.

والسلام

خدایا! خدایا! تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار.

ابزار هدایت به بالای صفحه