شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[7 / 8 / 1399] در مراسم رونمایی از نماهنگ «پیراهن بهشت» مطرح شد؛
[7 / 8 / 1399] شهیدان تلخابی؛
[7 / 8 / 1399] مروری به زندگینامه شهید «یوسف بلالی»؛
[7 / 8 / 1399] شهید علی محمد قنبری؛
[7 / 8 / 1399] وصیتنامه شهید «عباس حسین نژاد»؛
[7 / 8 / 1399] معرفی کتاب؛

 

کدخبر: 74800
تاریخ انتشار: 7 مهر 1399 _07:39:13
ما با تو سربلندیم

 مجموعه اشعاری نوجوانانه در وصف شهید حاج قاسم سلیمانی با عنوان «ما با تو سربلندیم» در قالب کتاب‌های پروانه توسط انتشارات آستان قدس رضوی منتشر شد.

تا شهدا؛ در مجموعه اشعاری نوجوانانه در وصف شهید حاج قاسم سلیمانی با عنوان «ما با تو سربلندیم»  18 قطعه شعر به کوشش حامد محقق و بابک نیک طلب گردآوری و چاپ شده است.

 

ما با تو سربلندیم

 

خبرهای سرخ از منیره هاشمی، در قصه‌ها از مریم زارعی، رسم خوبی از مرضیه تاجری، او همیشه هست از حامد محقق، مانند تو مرد می‌شوم من از اسماعیل صوفی نژاد، چراغ آسمان از محبوبه صمصام شریعت، سردار دل‌ها از طاهره اکرمی، در راه تو از سمیه قبادی، جاری‌تر از رود از دادیار حامدی، غیرت همیشه برجاست از اکرام السادات هاشمی‌پور، آفتاب تاریخ از طیبه شامانی(طناز)، تو لبخند درختی از مهدی طراوتی توانا، شوق از محمد عزیزی(نسیم) و شعرهای آیه شهادت، حال و هوای آسمانی، حاج قاسم، سهم آسمان، صبح جمعه از سمیه تورجی اشعار این مجموعه را شامل می‌شوند.

«ما با تو سربلندیم» با تصویرگری وحید خاتمی و طراح گرافیک سعید دین پناه در 42 صفحه قطع وزیری بیاضی روانه بازار نشر شده است.

در یکی از این اشعار می‌خوانیم:

تو ما را بی سپر نگذار، سردار

بدون بال و پر نگذار، سردار

از آن حال و هوای آسمانی

زمین را بی خبر نگذار، سردار

سردار شهید حاج قاسم سلیمانی متولد20 اسفند 1335 و از از فرماندهان عملیات ‌های والفجر هشت، کربلای چهار و کربلای پنج در هشت سال دفاع مقدس و پس از آن فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران بود که در 13 دی 1398، ارتش ایالات متحده وی را به دستور دونالد ترامپ، رئیس‌ جمهور این کشور، در عملیات آذرخش کبود هنگام خروج از فرودگاه بین ‌المللی بغداد شهید کرد. برخی از رسانه‌ها مراسم تشییع شهید حاج قاسم سلیمانی را شلوغ ‌ترین مراسم تشییع پس از تشییع امام خمینی(ره) برشمردند.

ابزار هدایت به بالای صفحه