شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[3 / 8 / 1399] تهیه‌کننده و کارگردان دفاع مقدس خبر داد؛
[3 / 8 / 1399] پس از عملیات «کمان ۹۹» رخ داد؛
[3 / 8 / 1399] وصیت‌نامه شهید «محمد بابایی چافی»؛
[3 / 8 / 1399] معاون اجتماعی سازمان بسیج مستضعفین؛
[3 / 8 / 1399] معرفی کتاب؛
[3 / 8 / 1399] فرمانده نیروی دریایی سپاه؛
[3 / 8 / 1399] مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس خراسان جنوبی؛

 

کدخبر: 74782
تاریخ انتشار: 6 مهر 1399 _19:09:10
برگزاری یادواره شهدای عملیات کربلای 5 در اردبیل

یادواره 270 شهید کربلای 5 استان اردبیل در محل موزه دفاع مقدس اردبیل برگزار شد.

تا شهدا؛ مراسم یادواره 270 شهید عملیات کربلای 5 بعد از ظهر امروز در محل موزه دفاع مقدس استان اردبیل برگزار شد.

در این مراسم، سردار سرتیپ دوم پاسدار«جلیل بابازاده قانع» فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل گفت: میدان جنگ جلوه گاه مردان شجاع و خدایی است و در جنگ عیار انسانها محک سی خورد.

این جانباز دفاع مقدس افزود: در میان شهدا افرادی بودند که در خانواده های ثروتمند بزرگ شده بودند و آنها از بهترین زندگی دنیوی چشم پوشی کردند و در گرمای داغ و سوزان جنوب رو در روی دشمن تا بن دندان مسلح بعثی مقاومت کردند و سرانجام نیز شهید شدند.

 

برگزاری یادواره شهدای عملیات کربلای 5 در اردبیل

 

بابازاده با تأکید بر اینکه مسئولان باید در همه حال در کنار مردم باشند تأکید کرد: مردم در تمامی عرصه های سخت نظام و انقلاب صبورانه مقاومت کرده اند و ایستادگی کرده اند و حالا نوبت مسئولان است که به فکر معیشت و رفاه حداقلب مرد باشند.

در ادامه «جواد صبور» از فرماندهان دفاع مقدس به تشریح جزئیات عمیات کربلای 5 پرداخت و گفت: رزمندگان اردبیلی در قالب تیپ حضرت قائم به استعداد سه گردان در این عملیات نقش افرینی کردند.

 وی در ادامه سخنان خود به هماهنگی های عملیات کربلای 5 اشاره کرد و گفت: رزمندگان اردبیل در گردان های المهدی، اباصالح و انصارالحسین وارد معرکه شدند تا علاوه بر استحکام مواضع خودی به لشگر عاشوا فرصت تقویت و تجهیز دهند.

 وی با بیان اینکه در این عملیات برخی از گردان های اردبیلی برای سومین بار عملیات کردند گفت: در عملیات کربلای ۴ و ۵ فرماندهان اردبیلی همچون«میر محمود بنی هاشم» و « بنام علی محمدزاده» نقش آفرینی کردند.

وی از آیت الله مشکینی،ایت الله مروج و شیخ سعید اصغری نیاری به عنوان مربیان ایمان و استقامت رزمندگان اردبیلی نام برد و گفت: علما نقش مهمی در تقویت روحیه ایثار و شهادت رزمندگان داشتند.

ابزار هدایت به بالای صفحه