شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[4 / 8 / 1399] مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس خوزستان در پیامی تاکی ...
[4 / 8 / 1399] وصیت‌نامه شهید حمزه قلی‌زاده؛
[4 / 8 / 1399] وصیت‌نامه شهید «عبدالخالق حفیظی‌فرد»؛
[4 / 8 / 1399] مسئول سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس استان یزد ...
[4 / 8 / 1399] سرتیپ پاسدار تقی بهمنی؛
[5 / 8 / 1399] امیر سرتیپ خلبان شهید محمد علی فرزین؛
[5 / 8 / 1399] کتاب آسمان زیر خاک؛
[5 / 8 / 1399] شهید علی موحددوست؛

 

کدخبر: 74732
تاریخ انتشار: 5 مهر 1399 _16:52:34
نمایشگاه‌های «آسمانی‌ها» در میدان‌های اصلی پایتخت برپاست

همزمان با هفته دفاع مقدس و با هدف گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب، مجموعه نمایشگاه‌های «آسمانی‌ها» در بوستان‌ها و میدان‌های اصلی شهر تهران در حال برگزاری است.

تا شهدا؛ بر همین اساس نمایشگاه‌های شهید سلیمانی در پارک ملت، شهید همت در میدان راه‌آهن، شهید حججی در میدان ولیعصر، شهید چمران در میدان هفت تیر، شهید جهان‌آرا در پارک دانشجو، شهید همدانی در میدان تجریش، شهید هادی در میدان رازی، شهید دهقان در میدان امام خمینی (ره)، شهید باقری در بوستان شمشیری و شهید دوران در پارک المهدی برپاست.

 

نمایشگاه‌های «آسمانی‌ها» در میدان‌های اصلی پایتخت برپاست

 

این نمایشگاه‌ها تا نهم مهرماه و از ساعت ۱۰ صبح تا ۲۰ ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی پذیرای علاقه‌مندان است.

ادبیات خاطره‌نویسی زنان در دفاع مقدس مرور می‌شود

فرهنگسرای امام (ره) همزمان با هفته دفاع مقدس نشستی با عنوان «آیینه‌های ایثار» را با مشارکت امور ادبی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران 6 مهر امسال برگزار می‌کند؛ این نشست که از بسته برنامه‌های «شهر پرستاره» ویژه چهلمین سالگرد دفاع مقدس است، به تحلیل و بررسی روایت‌های زنانه از کتاب «تا پلاک ۱۴۰» نوشته آذر خزاعی سرچشمه اختصاص دارد و با حضور میهمانان ادبی، این خاطره‌ها و رویکردهای ادبی در این ژانر از ادبیات معاصر تبیین و واکاوی می‌شود.

بر این اساس شهلا آبنوس، فرزانه قلعه قوند، الهه کسمایی و فرزانه فخریان به عنوان کارشناسان و منتقدان ادبی حضور خواهند داشت و با حضور نویسنده کتاب، خاطره‌نویسی زنان در دفاع مقدس بررسی می‌شود.

برپایی نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس

نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس از دوم تا نهم مهرماه و از ساعت ۹ تا ۱۶ در باغ موزه دفاع مقدس تهران پذیرای علاقه‌مندان است؛ این نمایشگاه همزمان با تهران در هشت استان کشور پذیرای بازدیدکنندگان است.

ابزار هدایت به بالای صفحه