شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[4 / 8 / 1399] مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس خوزستان در پیامی تاکی ...
[4 / 8 / 1399] وصیت‌نامه شهید حمزه قلی‌زاده؛
[4 / 8 / 1399] وصیت‌نامه شهید «عبدالخالق حفیظی‌فرد»؛
[4 / 8 / 1399] مسئول سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس استان یزد ...
[4 / 8 / 1399] سرتیپ پاسدار تقی بهمنی؛
[5 / 8 / 1399] امیر سرتیپ خلبان شهید محمد علی فرزین؛
[5 / 8 / 1399] شهید علی موحددوست؛
[4 / 8 / 1399] معرفی کتاب؛

 

کدخبر: 74725
تاریخ انتشار: 5 مهر 1399 _13:50:16
عزت کشور در گرو صبر و ایستادگی زنان ایثارگران بود

رئیس جامعه زنان گفت: ایثار و صبر مادران و همسران و فرزندان ایثارگران بود که ما را به این شکوه و عزت رساند و استکبار جهانی در مقابل مردم مسلمان ایران را به زانو درآورد.

تا شهدا؛ کنگره ملی شکوه ایثار با تجلیل از مادران، همسران، فرزندان و خواهران جانبازان و ایثارگران امروز (شنبه) با حضور سعید اوحدی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان برگزار شد.

مینا بیابانی رئیس جامعه زنان کشور در این مراسم دو عنصر جهاد و شهادت را حیات‌بخش اسلام دانست و اظهار داشت: از زمان بعثت پیامبر این دو عنصر باعث قوام اسلام و توسعه آن شد. رسول گرامی اسلام (ص) بهترین یاران خود را در جهاد با کفر و برای استقرار اسلام از دست دادند و بعد از رحلت ایشان نیز تاریخ گواه است که امیرالمومنین در چه شرایطی اسلام را حفظ کردند و این دو عنصر در زمان اباعبدالله‌الحسین (ع) به اوج رسید.

وی افزود: در زمان ما و در انقلاب اسلامی با رهبری امام راحل باز این دو عنصر حکومت اسلامی را استقرار بخشید و در ادامه با شهادت مردان و زنان ما عزت کشور تثبیت شد. امروز آنچه به عنوان ایران مقتدر مطرح می‌شود با این دو عنصر نمود پیدا می‌کند.

بیابانی تصریح کرد: این امر محقق نمی‌شود و به منصه ظهور نمی‌رسد مگر در کنارش عناصر دیگر وجود داشته باشد مثل ایثار و مقاومت و صبر که در این میدان خانواده شهدا نقش‌آفرینی کردند و زیباترین صحنه‌های عشق و ایثار و مقاومت را آفریدند.

رئیس جامعه زنان افزود: اگر نبودند خانواده شهدا این نهضت به این جایگاه و شانیت نائل نمی‌شد. ایثار و صبر مادران و همسران و فرزندان ایثارگران بود که ما را به این شکوه و عزت رساند و استکبار جهانی در مقابل مردم مسلمان ایران را به زانو درآورد. رهبر معظم انقلاب اسلامی شما را الگوی زن مسلمان خطاب و هویت والای زن مسلمان را احیا و به جهانیان معرفی کردند. اگر کشور اقتدار دارد به واسطه حمایت شما از رزمندگان و صبرتان در مراقبت از نگهداری فرزندان و همسران جانباز بوده است./دفاع پرس

ابزار هدایت به بالای صفحه