شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[4 / 8 / 1399] مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس خوزستان در پیامی تاکی ...
[4 / 8 / 1399] وصیت‌نامه شهید حمزه قلی‌زاده؛
[4 / 8 / 1399] وصیت‌نامه شهید «عبدالخالق حفیظی‌فرد»؛
[4 / 8 / 1399] مسئول سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس استان یزد ...
[4 / 8 / 1399] سرتیپ پاسدار تقی بهمنی؛
[5 / 8 / 1399] امیر سرتیپ خلبان شهید محمد علی فرزین؛
[5 / 8 / 1399] شهید علی موحددوست؛
[4 / 8 / 1399] معرفی کتاب؛

 

کدخبر: 74715
تاریخ انتشار: 5 مهر 1399 _12:00:34
شهدا در دفاع مقدس، ره صد ساله را یک شبه پیمودند

سرهنگ «حیدری» گفت: شهدا در دفاع مقدس ره صد ساله را در یک شب پیمودند و از این رو گرامی داشتن این ایام بسیار با ارزش و توصیه حضرت امام‌(ره) و شهداست.

تا شهدا؛ سرهنگ پاسدار «یحیی حیدری»، فرمانده سپاه عجب‌شیر در یادواره شهدا یاییچی، با بیان اینکه این مقطع از تاریخ لیله‌القدر انقلاب اسلامی است، اظهار داشت: شهدا در دفاع مقدس ره صد ساله را در یک شب پیمودند و از این رو گرامی داشتن این ایام بسیار با ارزش و توصیه حضرت امام‌(ره) و شهداست.

وی با اشاره به شان و منزلت شهدای دوران دفاع مقدس به تکریم خانواده های شهیدان تاکید کرد: زیارت و سرکشی از پدر و مادران شهدا همچون زیارت امام‌زادگان و زیارتگاه‌های ائمه اطهار(ع) مهم و دارای اجر اخروی است.

حیدری با بیان اینکه دفاع مقدس به هشت سال خلاصه نمی‌شود، ادامه داد: دفاع همچنان ادامه دارد و جوانان باید با الگو گرفتن از شهدای دیروز که با توسل به اباعبدالله الحسین(ع) و شعار «هیهات من الذله» حتی وجبی از خاک خود را به دست دشمن ندادند، رهرو و ادامه دهنده راه این شهیدان باشند.

فرمانده سپاه عجب‌شیر تصریح کرد: امسال به علت ویروس کرونا مراسم های بزرگ مثل رژه و اجتماع بزرگ رزمندگان اجرا نخواهد شد و برنامه‌های گرامیداشت هفته دفاع مقدس متناسب با شرایط کرونایی اجرا می‌شود.

وی یکی از برنامه‌های شاخص‌ عجب‌شیر را در هفته دفاع مقدس «کاروان لاله‌های سرخ» نام برد و ابراز داشت: به همت نیروهای مسلح شهرستان و با همکاری تعدادی از ادارات در سطح شهر بصورت هنرمندانه و نمادهای دفاع مقدس به شکل کاروان ‌ لاله های سرخ اجرا شد.

ابزار هدایت به بالای صفحه