شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[4 / 8 / 1399] مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس خوزستان در پیامی تاکی ...
[4 / 8 / 1399] وصیت‌نامه شهید حمزه قلی‌زاده؛
[4 / 8 / 1399] وصیت‌نامه شهید «عبدالخالق حفیظی‌فرد»؛
[4 / 8 / 1399] مسئول سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس استان یزد ...
[4 / 8 / 1399] سرتیپ پاسدار تقی بهمنی؛
[4 / 8 / 1399] معرفی کتاب؛
[4 / 8 / 1399] شهید حمید هاشمی؛

 

کدخبر: 74708
تاریخ انتشار: 5 مهر 1399 _08:25:17
روایت یکی از نیرو‌های ژاندارمری که بالگرد دشمن را ساقط کرد

سقوط بالگرد دشمن بعثی به دست یکی از نیرو‌های قمی ژاندارمی در دفاع مقدس، از نکات دیدنی غرفه نیروی انتظامی قم در نمایشگاه هفته دفاع مقدس است.

تا شهدا؛ غرفه نیروی انتظامی استان قم از جمله غرفه‌های فعال در نمایشگاه هفته دفاع مقدس و مزین مزین به تصاویر شهدای این نیرو و کلیپی از کربلای معلی و بین الحرمین می‌باشد.

 

روایت یکی از نیرو‌های ژاندارمری که بالگرد دشمن را ساقط کرد

 

به گفته رضا اعرابیان مسئول غرفه، نیروی انتظامی در دوران دفاع مقدس از نخستین واحد‌هایی بود که در قالب ژاندارمری با دشمن بعثی روبرو شد و آن‌ها را شناسایی و حملات اولیه شان را دفع کرد.

وی افزود: استان قم در دوران حماسه و ایثار ۷۲ شهید از ژانداری، ۲۲ شهید از کمیته انقلاب اسلامی و ۴ شهید از شهربانی تقدیم نظام اسلامی نموده است و پس از دفاع مقدس نیز همچنان باب شهادت برای این نیرو باز است کما اینکه ۲۲ شهید در راه تامین امنیت تقدیم شده و دو شهید مدافع سلامت نیز به جرگه شهدای ناجای استان پیوستند.

اعرابیان خاطرنشان کرد: در غرفه نیروی انتظامی، در راستای ترویح فرهنگ ایثار و شهادت از نماد‌ها و تصاویری استفاده شده که برای بازدید کنندگان قابل بهره برداری باشد، همچنین نمادی از مزار مطهر شهیدان والامقام، شهید صیاد شیرازی، شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید حاجی خداکرم شهید شاخص ناجا طراحی و ساخته شده که مراجعین با آن ارتباط برقرار می‌کنند و عکس یادگاری می‌گیرند.

وی با اشاره به برخی اطلاعات غرفه ناجا افزود: نخستین آزاده و شهید جانباز و دفاع مقدس به نام ژاندارمری ثبت شده است؛ هنگام بمباران‌های هوایی شهرها، نقش کمیته، ژاندارمری و شهربانی در حفاظت از اموال مردم، نقشی انکار ناپذیر بود، ضمن اینکه یکی از نیرو‌های قمی ژاندارمری توانست با سلاح خود، بالگرد رژیم بعثی را ساقط نماید.

ابزار هدایت به بالای صفحه