شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[7 / 8 / 1399] در مراسم رونمایی از نماهنگ «پیراهن بهشت» مطرح شد؛
[7 / 8 / 1399] مروری به زندگینامه شهید «یوسف بلالی»؛
[7 / 8 / 1399] شهید علی محمد قنبری؛
[8 / 8 / 1399] نماینده ولی فقیه در استان کردستان؛
[8 / 8 / 1399] مدیرکل آموزش و پرورش کردستان؛
[7 / 8 / 1399] معرفی کتاب؛
[7 / 8 / 1399] وصیتنامه شهید «عباس حسین نژاد»؛

 

کدخبر: 74681
تاریخ انتشار: 4 مهر 1399 _12:07:44
کنگره ملی شکوه ایثار در استان مرکزی برگزار می‌شود

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی از برگزاری کنگره ملی "شکوه ایثار" در استان مرکزی خبر داد و گفت: ۵مهرماه در این مراسم خانواده‌های شهدا و ایثارگر استان مرکزی تجلیل می‌شوند.

تا شهدا؛ مرتضی انصاری‌فر در گفت‌و‌گو با خبرنگاری از اراک، با اشاره به فرارسیدن هفته دفاع مقدس در استان اظهار داشت: مراسم نکوداشت، تکریم و تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس با حضور تعدادی از جانبازان، ایثارگران و خانواده شهدا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد؛ همچنین غرفه بنیاد شهید نمایشگاه دفاع مقدس در بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان با ارائه آثار تعدادی از شهدا به مناسبت این هفته فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی افزود: 200 موتورسوار در گلزار مطهر شهدا حضور پیدا کردند و گلباران قبور مطهر شهدا با حضور مسئولان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام شد؛ همچنین در برنامه‌ای به صورت کشوری از مدیران و کارمندان "در تراز انقلاب اسلامی" استان تجلیل شد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی ادامه داد: یکی دیگر از اقدامات هفته دفاع مقدس برنامه‌ تجلیل از خانواده شهدا و ایثارگران برق باختر  بود که به صورت ویدئوکنفرانس با وزیر نیرو برگزار شد؛ همچنین 7 خودرو به تعدادی از شهرستان‌ها که مشکل داشتند تحویل داده شد و در زمینه نوسازی ناوگان خودرویی در بنیاد شهید و امور ایثارگران استان در کشور رتبه نخست داریم.

انصاری‌فر بیان کرد: به مناسبت هفته دفاع مقدس نخستین کنگره ملی تجلیل از شهدای منا برگزار شد که 2 شهید از استان مرکزی به نام شهید حاج قاسم قنبری و شهید حاج سید محمود شجاعی از شهدای حادثه منا بودند و از خانواده آنها تجلیل شد, همچنین یکی دیگر از برنامه‌ها تماس تلفنی همه مدیران، مسئولان، فرمانداران و دستگاه‌های اجرایی استان با خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران است که برای 400 نفر در اراک هدف‌گذاری شده است.

وی عنوان کرد: برنامه ارتباط ویدئوکنفرانس و تماس تلفنی با تعدادی از خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران با حضور استاندار انجام شد؛ تعدادی از جانبازان در بیمارستان آیت‌الله خوانساری حضور پیدا کردند و از کادر درمان این بیمارستان به سبب تلاش‌های شبانه‌روزی آنها در جبهه مبارزه با بیماری کرونا تجلیل و تقدیر کردند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی خاطرنشان کرد: برنامه کنگره ملی شکوه ایثار در 5 مهر ماه برگزار می‌شود و از تعدادی خانواده شهدا و ایثارگر شاخص کشور به صورت ویدئوکنفرانس با حضور معاون رئیس جمهور تجلیل و تقدیر می‌شود به طوری که در بنیاد شهید و امور ایثارگران استان در این برنامه از تعدادی خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران نیز تجلیل می‌شود.

انصاری‌فر با اشاره به اینکه در 7 مهر ماه در برنامه‌ کشوری به صورت ویدئوکنفرانس از رزمندگان و پیشکسوتان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان با بالاترین سابقه جبهه تجلیل می‌شود، گفت: خانواده شهدا، جانبازان، ایثارگران و آزادگان از عظمت بالایی برخوردار هستند که باید از آنها تجلیل کرد و برکات بسیاری به سبب خون مطهر شهدا و ایثارگری ایثارگران از 8 سال دفاع مقدس حاصل شده و افتخارات بزرگی را برای کشور آفریدند به طوری‌که دشمن و استکبار جهانی ما را به عنوان کشور تاثیرگذار در دنیا می‌بیند و اقدامات پیچیده‌ای انجام می‌دهد.

وی عنوان کرد: این اقدام به بزرگی جمهوری اسلامی ایران و خون مطهر شهدا است بنابراین باید خانواده شهدا، جانبازان، ایثارگران و آزادگان را تکریم و تجلیل کنیم و مسئولان باید در زمینه کاهش مشکلات خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران قدم بردارند زیرا همه مدیون آنها هستیم./تسنیم

ابزار هدایت به بالای صفحه