شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[30 / 7 / 1399] خلبان شهيد عزیزالله جعفری؛
[30 / 7 / 1399] عملیات محدود عاشورا؛
[30 / 7 / 1399] شهید «قاسم اسلامیان امیری»؛
[30 / 7 / 1399] سردار «رستگارپناه» در مراسم تشییع پیکر شهید «مح ...
[30 / 7 / 1399] «عالیه مهرابی» خبر داد؛
[30 / 7 / 1399] مدیرعامل شرگت گروه ملی صنعتی فولاد ایران؛
[30 / 7 / 1399] فرمانده مرزبانی استان هرمزگان خبر داد؛
[1 / 8 / 1399] شهید سید حسن میرشمسی اردکانی؛
[30 / 7 / 1399] با حضور در منزل شهید صورت گرفت؛
[30 / 7 / 1399] به روایت محمدرضا سنگری؛

 

کدخبر: 74642
تاریخ انتشار: 3 مهر 1399 _15:15:38
برگزاری تحلیل و بررسی روایت‌های زنانه از کتاب «تا پلاک ۱۴۰»

فرهنگسرای امام (ره) همزمان با هفته دفاع مقدس، نشستی با عنوان « آیینه‌های ایثار» به تحلیل و بررسی روایت‌های زنانه از کتاب «تا پلاک ۱۴۰» نوشته آذر خزاعی سرچشمه برگزار می‌کند.

تا شهدا؛ فرهنگسرای امام (ره) همزمان با هفته دفاع مقدس، نشستی با عنوان « آیینه‌های ایثار» که مروری بر ادبیات خاطره‌نویسی زنان در دفاع مقدس دارد را با مشارکت امور ادبی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برگزار می‌کند.

 

برگزاری تحلیل و بررسی روایت‌های زنانه از کتاب «تا پلاک ۱۴۰»

 

این نشست که از بسته برنامه‌های «شهر پرستاره» ویژه چهلمین سالگرد دفاع مقدس است، به تحلیل و بررسی روایت‌های زنانه از کتاب «تا پلاک ۱۴۰» نوشته آذر خزاعی سرچشمه اختصاص دارد و با حضور میهمانان ادبی، این خاطرات و رویکرد‌های ادبی در این ژانر از ادبیات معاصر تبیین و واکاوی می‌شود.

بر این اساس، شهلا آبنوس، فرزانه قلعه قوند، الهه کسمایی و فرزانه فخریان به عنوان کارشناسان و منتقدین ادبی حضور خواهند داشت و با حضور نویسنده کتاب، خاطره نویسی زنان در دفاع مقدس بررسی می‌شود.

این کتاب حاصل تلاش‌های یک بانوی نویسنده است که تلاش کرده نگاه متفاوتی به جنگ داشته باشد. او قلم خود را به پشت جبهه‌ها برده و خاطرات اهالی فرهنگ را از آن روز‌ها گردآوری کرده است. وی در این اثر با ارتباط با۱۴۰ نویسنده و هنرمند کشور، آن‌ها را به نوشتن خاطراتشان ترغیب کرده است.

این مراسم یکشنبه ششم مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۴ در فرهنگسرای امام (ره) به نشانی خیابان شهید باهنر، بین سه راه یاسر و جماران، خیابان امیرسلیمانی برگزار می‌شود و همزمان از صفحه رسمی این فرهنگسرا به نشانی imam.farhangsara به صورت زنده پخش خواهد شد.

کتاب «تا پلاک ۱۴۰» خاطرات ۱۴۰ نفر از اهالی قلم است از دوران دفاع مقدس که هر کدام از زاویه دید خود وضعیت و موقعیتی را روایت می‌کنند که خود و دور و اطرافیانش در آن موقعیت و وضعیت قرار گرفته بودند و تمامی این وضعیت‌ها و موقعیت‌ها زندگی در آن جاری و ساری است.

این کتاب به کوشش آذر خزاعی سرچشمه در ۵۴۳ صفحه به نگارش در آمده و در سال ۱۳۹۸ توسط انتشارات صریر به چاپ رسیده است.

ابزار هدایت به بالای صفحه