شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[30 / 7 / 1399] شهید «قاسم اسلامیان امیری»؛
[30 / 7 / 1399] خلبان شهيد عزیزالله جعفری؛
[30 / 7 / 1399] عملیات محدود عاشورا؛
[30 / 7 / 1399] سردار «رستگارپناه» در مراسم تشییع پیکر شهید «مح ...
[30 / 7 / 1399] با حضور در منزل شهید صورت گرفت؛
[30 / 7 / 1399] «عالیه مهرابی» خبر داد؛
[30 / 7 / 1399] مدیرعامل شرگت گروه ملی صنعتی فولاد ایران؛
[30 / 7 / 1399] فرمانده مرزبانی استان هرمزگان خبر داد؛
[1 / 8 / 1399] شهید سید حسن میرشمسی اردکانی؛
[30 / 7 / 1399] به روایت محمدرضا سنگری؛

 

کدخبر: 74640
تاریخ انتشار: 3 مهر 1399 _15:11:20
الگوگیری از شهدای دانش‌آموز یکی از راه‌های مقابله با جنگ نرم دشمنان است

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی با تأکید بر اینکه امنیت و آسایش جامعه مرهون جانفشانی‌ها و ایثارگری‌های خون شهدا هستیم، گفت: الگوگیری از شهدای دانش‌آموز یکی از راه‌های مقابله با جنگ نرم دشمنان است.

تا شهدا؛ «محمدعلی واقعی» مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی در حاشیه یادواره 142 شهید دانش‌آموز و فرهنگی بیرجند در گفت‌وگو با خبرنگاری در بیرجند، اظهار داشت: در دوران دفاع مقدس رزمندگان اسلام برابر تمامی ابرقدرت‌های شرق و غرب با تکیه بر ایمان به خدا، وحدت و حرکت در مسیر ولایت ایستادگی کرده و درسی به متجاوزان دادند که امروز جرأت حمله نظامی به ایران اسلامی را ندارند.

 

الگوگیری از شهدای دانش‌آموز

 

وی بیان داشت: شهدا و ایثارگران درس شجاعت، ایثار، مقاومت و جهاد را جهت تبلور و تحقق عزت، اقتدار و هویت در عرصه حیات بشری، عالمانه، عاقلانه، عاملانه و جاودانه به یادگار گذاشتند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی مطرح کرد: شهیدان، ایثارگران و آزادگان به عهد و پیمان خود با خدا و با امام عزیز وفا کردند و هستی خود را در طبق اخلاص نهاده و صادقانه از حریم اسلام و نظام اسلامی دفاع کردند و با نثار جان خویش آفت دشمن را از انقلاب اسلامی و کشورایران دور کردند.

واقعی بر شناخت مقام، هدف، مسیر و سیره والای شهدا و انتقال آن به نسل‌ جدید انقلاب تأکید کرد و افزود: نسل جوان باید با توکل بر خداوند و بهره بردن از الگوهایی چون زندگی شهیدان از خود در برابر آسیب‌های اجتماعی محافظت و در مسیر رشد حرکت کنند.

وی متذکر شد: پاسداری از خون شهیدان و احترام به دستاوردهای ملت بزرگ ایران در آن است که روز به روز با همدلی و اتحاد، با گام‌هایی مصمم، در مسیر دستورات قرآن، رهنمودهای اهل بیت (ع) و توصیه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی قدم بردارند.

 مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی با تأکید بر اینکه امنیت و آسایش جامعه مرهون جانفشانی‌ها و ایثارگری‌های خون شهدا هستیم، عنوان کرد: آنچه امروز تهدیدی جدی برای انقلاب اسلامی محسوب می‌شود، آسیب فرهنگی است و دشمن در این میدان با استفاده از تمام امکانات تلاش می‌کند تا نسل جوان را از اعتقادات و مبانی فرهنگ اسلام دور کند.

واقعی الگوگیری از شهدای دانش‌آموز را یکی از راه‌های مقابله با جنگ نرم دشمنان دانست و خاطرنشان کرد: زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه، کشور را در برابر توطئه‌ها و تهدیدات مصون می‌سازد./دفاع‌پرس

ابزار هدایت به بالای صفحه