شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[6 / 8 / 1399] سردار سرلشکر پاسدار شهید حاج حسن طهرانی مقدم؛
[7 / 8 / 1399] در مراسم رونمایی از نماهنگ «پیراهن بهشت» مطرح شد؛
[6 / 8 / 1399] توسط انتشارات شهید کاظمی؛
[6 / 8 / 1399] شهید مدافع سلامت مصطفی علی‌دادی؛
[7 / 8 / 1399] مروری به زندگینامه شهید «یوسف بلالی»؛
[6 / 8 / 1399] یادداشت/ سمانه حسن‎خانی؛
[6 / 8 / 1399] مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس خراسان شمالی؛
[6 / 8 / 1399] در افتتاحیه مرحله دوم برگزاری شانزدهمین جشنواره ...

 

کدخبر: 74524
تاریخ انتشار: 31 شهریور 1399 _23:29:33
باید با تمام وجود پیرو عمل كننده خط امام بوده چرا كه همه چیز ما از اوست

در فرازی از وصیت‌نامه شهید «علیرضا اسدی» آمده است: این زبان قاصر به هیچ وجه قدرت توصیف ذره‌­­ای از مقام ولایت را ندارد كه باید با تمام وجود پیرو عمل كننده خط امام بوده چرا كه همه چیز ما از اوست.

تا شهدا؛ به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس وصیت‌نامه سردار شهید «علیرضا اسدی» از شهدای شهرستان جویبار را از نظر می‌گذرانیم.

 

باید با تمام وجود پیرو عمل كننده خط امام بوده چرا كه همه چیز ما از اوست

 

سردار شهید «علیرضا اسدی» فرزند «قربانعلی» در نهم آذر 1341 در جویبار به دنیا آمد و در تاریخ 19 بهمن 1361 در عملیات والفجر مقدماتی در فکه به شهادت رسید.

وصیت‌نامه شهید:

بسم الله الرحمن الرحیم

وَلا تَقولوا لِمَن یقتَلُ فی سَبیل­الله اَموات بَل اَحیاء وَلكِنَّ لا تَشعُرون

كسی را كه در راه خدا كشته شده مرده نپندارید بلكه او زنده و جاوید است ولیكن شما این حقیقت را درنخواهید یافت. (سوره بقره/ آیه 149 )

با درود به روان پاك شهیدان اسلام و رهبر كبیر انقلاب اسلامی، امام خمینی.

اینجانب علیرضا اسدی با قلبی محبوب و نفسی معیوب و عقلی مغلوب و هوایی غالب و طاعتی قلیل و معصیتی كبیر و لسانی مقرأ بالذنوب، معتقد به مكتب اسلام و شیعه 12 امامی و معتقد به اصل ولایت فقیه كه همان استمرار حركت انبیاء می­‌باشد، هستم. من در زندگی خود عمل خالصی را سراغ ندارم تا به آن تكیه كنم.

می‌خواهم كه در صورت امكان عكس مرا به پیشگاه نائب امام زمان برده و به او بگویید كه این سرباز اسلام و این نوكر اهل بیت و مخلص ولایت فقیه از تو درخواست دعا دارد، دعا كن تا خداوند از بركت وجودت گناهان و معصیت‌های او را ببخشد چرا كه اگر دعا و شفاعت نباشد، روح‌مان در آن دنیا در عذاب است زیرا وقتی امام سجاد از خوف خدا فریاد می‌زند ای كاش مادر مرا نزائیده بود.

من گناهكارم، چه كنم جز اینكه بگویم التماس دعا دارم از امام امت، همان امامی كه ناجی انسان‌های خطاكار است. ناجی انسان‌هایی است كه یك عمر درون گمراهی و خطا غرق بوده. ناجی همه ملت ایران بلكه ناجی تمام مستضعفان جهان است و بنا به قولی همه ما به اندازه یك بهشت و دوزخ به خمینی و اصحاب­‌اش مدیون هستیم. خلاصه این زبان قاصر به هیچ وجه قدرت توصیف ذره‌­­ای از مقام ولایت را ندارد كه باید با تمام وجود پیرو عمل كننده خط امام بوده چرا كه همه چیز ما از اوست.

روی سخنم با برادران همگردانی‌ام است؛ ای دلاوران اسلام! ای یاوران قرآن! ای كسانی كه هم وابستگی‌های دنیوی را گسسته‌اید و با عزمی جزم و اراده‌­ای الهی به دینت رضای خدا و مقصد قربة‌الی‌الله شب هنگام عارفانه به سوی معبود خویش دست به دعا برمی‌دارد و اشك شوق در این ره رحمت برگونه‌ها جاری می‌سازید. امام‌تان روح‌الله را دعا كنید. حضرت مهدی‌تان را دعا كنید از خدا بخواهید تا هرچه زودتر فرج آقا امام زمان را فراهم سازد و از همه شما می‌خواهم كه مرا حلال كنید.

پدر و مادر عزیزم این را بدانید كه انسان در راه خدا باید عزیزترین و باارزش‌ترین چیزهایش را بدهد و اگر اكنون شما فرزندی را در راه خدا داده‌اید، بدانید كه خدا نیز بزرگ‌ترین صواب‌هایش را نثار می‌كند و تنها دادن فرزند مطرح نیست، بلكه بعد از آن باید شكرگزار و پیرو ولایت‌اش بوده و بعد از شهید شدن من باید نه تنها گریه نكرد بلكه خوشحالی‌تان مانند روزی باشد كه من به دنیا آمدم و خدا مرا به شما بخشید.

پدر و مادر عزیزم! از شما می‌خواهم با تمام وجودتان مرا حلال كنید. حلال كنید به خاطر شب‌زنده‌داری‌هایتان، به خاطر روزها و شب‌هایی كه خودتان گرسنه خوابیدید ولی نگذاشتید كه به ما فشار بیاید از من بگذرید به خاطر روزها و شب‌هایی كه در بیمارستان‌ها و داروخانه‌ها مرا بر دوش گرفتید تا نكند فرزندتان آسیبی ببیند و این را بدانید كه با تمام وجود افسوس می‌خورم چرا كه نتوانستم ذرّه‌ای از دریای بیكران رحمت‌تان را جبران كنم البته این هم تقدیر الهی بود و امتحان دیگر و بزرگ‌تر برای شما، باید همه شكرگزار باشیم.

 روی كنم با خواهرانم، خواهرانی كه باید زینب زمان باشند و رسالت تنها من بلكه تمام جوانانی كه در در این راه قدم نهاده و شهید می‌شوند به ثمر برسانند و این مهم انجام نمی‌شود مگر با مطالعه و تحلیل در مورد اسلام عزیز و به شما توصیه می‌كنم كتاب‌های اسلامی در مورد تربیت و تعلیم كودكان نوشته شده بخوانید تا بتوانید سربازان صدیقی برای اسلام و برای ولایت فقیه تربیت كنید.

در خاتمه می‌خواهم كه همه فامیل مرا حلال كنند. دیگر عرضی ندارم جز اینكه مقداری بدهی دارم كه با مقدار پول نقدی كه هست تقریباً برابر است آن را بپردازید اسباب و اثاثیه‌ام را از قبیل یخچال و غیره به پدر و مادرم واگذار می‌كنم هر كاری دوست داشتند، با آن انجام دهند.

 دیگر نه از كسی طلبكار و نه به كسی بدهكار هستم. درخواست بعدی من این است كه مرا در بهشت زهرا دفن كنند و بار دیگر با توصیه به این كه در خط ولایت فقیه مردانه بایستید و با درود بیكران به رهبر كبیر انقلاب اسلامی و شهدای گلگون كفن اسلام با شما خداحافظی می­‌كنم. به امید روزی كه حكومت اسلامی در سرتاسر جهان پیاده شود.

والسلام.

علیرضا اسدی  26/04/1361

خدایا، خدایا تا انقلاب مهدی، خمینی را نگهدار.

ابزار هدایت به بالای صفحه