شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[6 / 8 / 1399] سردار سرلشکر پاسدار شهید حاج حسن طهرانی مقدم؛
[7 / 8 / 1399] در مراسم رونمایی از نماهنگ «پیراهن بهشت» مطرح شد؛
[6 / 8 / 1399] توسط انتشارات شهید کاظمی؛
[6 / 8 / 1399] شهید مدافع سلامت مصطفی علی‌دادی؛
[7 / 8 / 1399] مروری به زندگینامه شهید «یوسف بلالی»؛
[6 / 8 / 1399] یادداشت/ سمانه حسن‎خانی؛
[6 / 8 / 1399] مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس خراسان شمالی؛
[6 / 8 / 1399] در افتتاحیه مرحله دوم برگزاری شانزدهمین جشنواره ...

 

کدخبر: 74521
تاریخ انتشار: 31 شهریور 1399 _23:24:30
اختلافات را کنار بگذارید و به اسلام عزیز و مبین فکر کنید

در فرازی از وصیت‌نامه شهید «خلیل قربانیان» آمده است: اینجانب خواسته‌ای که از امّت شهیدپرور دارم این است که چون وحدت ما به رهبری امام خمینی ضامن پیروزی بود اکنون نیز اختلافات را کنار بگذارید و به اسلام عزیز و مبین فکر کنید، چون انسان در خطر است.

تا شهدا؛ به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس و سالروز شهادت شهید «خلیل قربانیان» فرزند «رجب» در تاریخ 20 مرداد 1343 در بابل به دنیا آمد و در 31 شهریور 1361 در بابل به شهادت رسید.

 

اختلافات را کنار بگذارید و به اسلام عزیز و مبین فکر کنید

 

وصیت‌نامه شهید:

زندگی مادی دنیا فانی است و وسیله‌ای برای ورورد به جهان باقی... ما فقط برای خداوند قادر سبحان زنده‌ایم و زندگی ما از او و برای اوست پس برای آن اهمیت فوق العاده‌ای قایل شوید.

عزیزانم! خواندن ادعیه را فراموش نکنید. عزیزانم! نماز جماعت به ویژه نماز جمعه را فراموش نکنید. عزیزانم! خیرات را فراموش نکنید. خداوند تبارک و تعالی را همیشه در نظر داشته باشید و فقط برای خدا زندگی کنید که او واجب الوجود(ابدی و ازلی ) است.

اینجانب خواسته‌ای که از امّت شهیدپرور دارم این است که چون وحدت ما به رهبری امام خمینی ضامن پیروزی بود. اکنون نیز اختلافات را کنار بگذارید و به اسلام عزیز و مبین فکر کنید، چون انسان در خطر است.

نیروهای ما باید به شکل یک تشکیلات اسلامی – سیاسی فعال دربیایند. ما احتیاج به یک تشکل اسلامی داریم؛ تشکل منسجم و این تشکل به ایدئولوژی و نقطه نظر های مشترک احتیاج دارد؛ بدون داشتن این اوقات مشترک و وجوه مشترک مردم با هم متحد می‌شوند.

تنها تشکلی که اکنون می‌توانم از آن یاد کنم حزب جمهوری اسلامی است که ما می‌توانیم خالصانه و مؤمنانه در آن کار کنیم. چون زیر سایه فقاهت فعالیت می‌کند و تشکلاتی که زیر سایه فقاهت نباشد حتماً به چپ و راست گرایش پیدا می‌کند، مانند(مجاهدین خلق- جنبش مسلمان مبارز- سازمان...).

خدایا از عمر ناچیزم بکاه و به عمر مراجع عالی‌قدر، روحانی مسئول و متعهد به ویژه رهبر انقلاب اسلامی، امام امّت، خمینی کبیر که چشم میلیون ها مستضعف و محرومین دنیا به انتظار اوست بیافزا.

ابزار هدایت به بالای صفحه