شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[6 / 8 / 1399] سردار سرلشکر پاسدار شهید حاج حسن طهرانی مقدم؛
[7 / 8 / 1399] در مراسم رونمایی از نماهنگ «پیراهن بهشت» مطرح شد؛
[6 / 8 / 1399] توسط انتشارات شهید کاظمی؛
[6 / 8 / 1399] شهید مدافع سلامت مصطفی علی‌دادی؛
[7 / 8 / 1399] مروری به زندگینامه شهید «یوسف بلالی»؛
[6 / 8 / 1399] یادداشت/ سمانه حسن‎خانی؛
[6 / 8 / 1399] مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس خراسان شمالی؛
[6 / 8 / 1399] در افتتاحیه مرحله دوم برگزاری شانزدهمین جشنواره ...

 

کدخبر: 74516
تاریخ انتشار: 31 شهریور 1399 _18:40:01
فعالیت ۱۴ هزار بانوی مازندرانی در دفاع مقدس

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری مازندران به نقش پررنگ زنان در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: بیش از ۱۴ هزار بانوی مازندرانی در دوران هشت ساله دفاع مقدس دوشادوش رزمندگان اسلام برای دفاع از میهن اسلامی همکاری کردند.

تا شهدا؛ سمیه قاسمی طوسی روز دوشنبه در حاشیه افتتاح نمایشگاه دستاوردهای هفته دفاع مقدس در ساری در گفت وگو با خبرنگاران ضمن تأکید بر ضرورت حفظ ارزش ها و دستاوردهای دوران جنگ و حماسه، به تشریح برنامه های کمیته بانوان این ستاد پرداخت.
مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری مازندران گفت: هرچند جنگ و دوران دفاع مقدس، امری مردانه به نظر می آید اما خوب است جوانان، دختران و زنان امروز بدانند که شیرزنان کشور نیز پا به پای مبارزان و مجاهدان در همه زمینه ها حضور داشتند و رزمندگان دفاع مقدس از این حضور روحیه می گرفتند.

رییس کمیته بانوان ستاد گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در ادامه بر گرامی داشت دلاورمردان و شیرزنان آن روزها تأکید کرد و گفت: دفتر امور زنان و خانواده استانداری مازندران با حمایت و همراهی دستگاه های مختلف اقدام به تجلیل از پیشکسوتان دوران دفاع مقدس اعم از پزشک، پرستار، امدادگر، رزمنده، خبرنگار و همسران و مادران شهدا کرد، ضمن اینکه برنامه قدردانی از زنانی که در پشتیبانی جنگ فعالیت داشتند محدود به این هفته نیست و با توجه به آمار ۱۴ هزار بانویی که در این بخش مشارکت داشتند، در مدت یک هفته نمی توان از همه قدردانی کرد و این بازدیدها، دیدارها و قدردانی ها تا پایان سال استمرار خواهد داشت.
 قاسمی گفت: در برنامه تجلیل نمادین از  ۲۰۰ رزمنده پیشکسوت دوران دفاع مقدس از ۳۰ بانوی فعال در این عرصه نیز امروز پس از سخنان مقام معظم رهبری تجلیل شدند.
رییس کمیته بانوان ستاد گرامیداشت هفته دفاع مقدس با اشاره به اینکه این برنامه ها از امروز در شهرهای مختلف استان می شود، گفت: برنامه روایتگری ایام دفاع مقدس، همایش با حضور زنان ایثار استان، رونمایی از کتاب "نقش زنان مازندران در انقلاب و هشت سال دفاع مقدس" و نشست با دختران و خواهران شهدا بخش کوچکی از این برنامه هفته است.
وی سپس به شرایط روز جامعه اشاره کرد و گفت: امروز هم شاهد هستیم زنان در سنگر مدافعان سلامت ظاهر شدند و با به مخاطره انداختن جان خود، تلاش کردند جلوی آسیب و انتشار کرونا را بگیرند و در این مسیر شهدایی هم تقدیم حوزه سلامت کردند که برنامه تجلیل از مدافعان سلامت در همه شهرها برگزار خواهد شد ضمن اینکه برنامه شاخص استانی، از پرستار شهید خانم شفیعی نژاد تجلیل به عمل خواهد آمد.
مدیرکل امور بانوان و خانواده همچنین گفت: تعداد برنامه ها متعدد است و ذکر همه آن ها در این مجال نمی گنجد اما یکی از برنامه های  این دفتر حضور در شهرستان ها است تا ضمن حضور در برنامه های شاخص شهرستانی، از مادران  و همسران شاخص شهید به عنوان الگو قدردانی شود.

ابزار هدایت به بالای صفحه