شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[27 / 7 / 1399] شهید خلبان عباس دوران؛
[27 / 7 / 1399] امیر سرتیپ خلبان شهید حمیدرضا سهیلیان؛
[28 / 7 / 1399] سردار شهید حاج‌حبیب لک‌زایی؛
[27 / 7 / 1399] وصیت نامه شهید «علی فاتحی»؛
[28 / 7 / 1399] شهید «لطف الله تقدیسی میرک»؛
[27 / 7 / 1399] خاطراتی از حسین خادمی پیشکسوت دفاع مقدس؛
[27 / 7 / 1399] به روایت حجت الاسلام حمید ملکی؛
[27 / 7 / 1399] ریاست دفتر فرماندهی کل قوا؛

 

کدخبر: 74507
تاریخ انتشار: 31 شهریور 1399 _18:23:23
چهل خانواده شهید گمنام دفاع مقدس در «چهل چراغ» تجلیل می‌شوند

رئیس فرهنگسرای خاوران و دبیر اجرایی ویژه‌برنامه «چهل چراغ» گفت: این ویژه‌برنامه در چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس از چهل خانواده شهید گمنام جنگ تحمیلی در مناطق ۲۲گانه پایتخت تجلیل می‌کند.

تا شهدا؛ «اسماعیل قضات‌لو» اظهارداشت: «چهل چراغ» یکی از ۱۰ها برنامه‌ایست که توسط سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در هفته دفاع مقدس و به صورت هماهنگ در تمامی مراکز فرهنگی هنری پایتخت برگزار می‌شود.

 

چهل خانواده شهید گمنام دفاع مقدس در «چهل چراغ» تجلیل می‌شوند

 

وی گفت: در این برنامه که از ۳۱ شهریور ماه به مدت ۱۰روز برگزار می‌شود، از خانواده چهل شهید گمنام در چهل مزار این ستارگان جاویدالاثر تجلیل می‌شود.

«قضات‌لو» افزود: روایت‌گری خاطرات دفاع مقدس توسط جانبازان، سخنرانی، اجرای مداحی و برپایی مجلس روضه حضرت اباعبدالله الحسین(ع) از دیگر بخش‌های این برنامه است.

رئیس فرهنگسرای خاوران بیان کرد: عزت و سربلندی امروز ایران مرهون فداکاری و جان‌فشانی شهدای هشت سال جنگ تحمیلی است که با استقامت؛ وفاداری و شجاعت خود به همه ما درس ایثار و ازخودگذشتگی دادند و وظیفه تک تک ماست تا از این میراث ارزشمند برای حفظ عزت و سربلندی میهن مان پاسداری کرده و سیره زندگی این شهدای گرانقدر را چراغ راه آینده خود قرار دهیم.

وی اظهارداشت: برهمین اساس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران تصمیم گرفت تا به مناسبت چهلمین سالگرد رشادت سربازان سرافراز دفاع مقدس و با هدف زنده نگهداشتن یاد و خاطره این شهدای گرانقدر، ویژه برنامه «چهل چراغ» را برگزار کند.

دبیر اجرایی ویژه برنامه «چهل چراغ» گفت: این ویژه برنامه در مزار شهدای گمنام مناطق ۲۲گانه شهر تهران برگزار شده و علاقه‌مندان برای اطلاع از زمان و مکان دقیق برنامه می‌توانند به نشانی khavaran.farhangsara.ir مراجعه کرده و یا با شماره تلفن ۳۳۷۱۷۰۳۶ تماس بگیرند.

چهل روایت جنگ به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس

رئیس فرهنگسرای خاتم(ص) از اجرای ویژه‌ برنامه «ستاره ‌باران» در قالب ۴۰ برنامه روایتگری در مناطق مختلف شهر تهران به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس خبر داد و گفت: مدیریت فرهنگی هنری منطقه ۱۸ به عنوان دبیرخانه این برنامه تعیین شده است، این برنامه همزمان با هفته دفاع مقدس آغاز شده و به مدت ۱۰ روز با چهار اجرا در هر روز ادامه خواهد شد.

«سیداحمد موسوی» افزود: ویژه‌ برنامه «ستاره ‌باران» در ذیل بسته برنامه‌های «شهر پرستاره» در هفته دفاع مقدس تعریف شده و همراه با ویژه‌برنامه «بلندا» شامل چهارپایه‌خوانی به مناسبت محرم و صفر با همکاری مدیریت فرهنگی هنری منطقه ۱۷ در مناطق مختلف اجرا می‌شود.

وی بیان کرد: در هر منطقه قبل از اجرای چهارپایه‌خوانی ویژه محرم و صفر، راویان دفاع مقدس به روایت خاطره‌ها و حماسه‌های رزمندگان می‌پردازند.

رئیس فرهنگسرای خاتم(ص) با اشاره به اجرای برنامه «چهل چراغ» اظهارداشت: در این برنامه از دو مادر شهید چشم به راه در جوار مزار دو شهید گمنام بوستان ۱۷ شهریور منطقه ۱۸ تجلیل می‌شود.

موسوی از تولید ۲۸ محصول چندرسانه‌ای توسط مراکز فرهنگی هنری منطقه ۱۸ خبرداد و افزود: این محصولات در قالب پادکست، ویدئوکلیپ، پوستر و... در فضای مجازی منتشر می‌شود. همچنین هفت محصول با عنوان «با این ستاره‌ها» به مناسبت هفته دفاع مقدس تولید شده که هر روز منتشر خواهد شد.

مدیر فرهنگی هنری منطقه ۱۸ با اشاره به تهیه بسته کلیپ‌های «محرم در جبهه‌ها» گفت: این کلیپ‌ها شامل تصاویری از عزاداری حسینی رزمندگان است که در هفت روز هفته دفاع مقدس در فضای مجازی منتشر می‌شود.

موسوی با اشاره به برگزاری نگارگذر با عنوان «یاد شقایق‌ها» شامل تابلوها و تصاویر برگزیده دوران دفاع مقدس در محل فرهنگسرای ‌خاتم(ص) اظهارداشت: شهروندان می‌توانند از ۳۱ شهریور تا ۹ مهر به صورت حضوری یا از طریق مشاهده صفحه مجازی فرهنگسرا farhangsara_khatam از برنامه‌های مدیریت فرهنگی هنری منطقه ۱۸ به مناسبت هفته دفاع مقدس بهره‌مند شوند.

۳۱ شهریور ۱۳۵۹ سالروز شروع جنگ تحمیلی از سوی رژیم بعث عراق علیه جمهوری اسلامی ایران، به عنوان آغاز هفته دفاع مقدس نامگذاری شده و امسال چهلمین سالگرد این دفاع منجر به پیروزی است.

ابزار هدایت به بالای صفحه