شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[6 / 8 / 1399] سردار سرلشکر پاسدار شهید حاج حسن طهرانی مقدم؛
[7 / 8 / 1399] در مراسم رونمایی از نماهنگ «پیراهن بهشت» مطرح شد؛
[6 / 8 / 1399] توسط انتشارات شهید کاظمی؛
[6 / 8 / 1399] شهید مدافع سلامت مصطفی علی‌دادی؛
[7 / 8 / 1399] مروری به زندگینامه شهید «یوسف بلالی»؛
[6 / 8 / 1399] یادداشت/ سمانه حسن‎خانی؛
[6 / 8 / 1399] مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس خراسان شمالی؛
[6 / 8 / 1399] در افتتاحیه مرحله دوم برگزاری شانزدهمین جشنواره ...

 

کدخبر: 74505
تاریخ انتشار: 31 شهریور 1399 _14:54:54
مراسم نمادین اعزام رزمندگان به جبهه در کرج برگزار می‌شود

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز گفت: در هفته دفاع مقدس برنامه‌های مختلفی از جمله حرکت نمادین کاروان اعزام کاروان رزمندگان، گلباران گلزارهای شهدا در سراسر استان و تجلیل از خانواده‌های شهدای منا برنامه ریزی شده است.

تا شهدا؛ سلیمان رستمیان ظهر امروز در نشست با خبرنگاران با بیان اینکه "شهدا در شکل‌گیری، تثبیت و تداوم انقلاب اسلامی نقش اساسی دارند" اظهار داشت: اگر روحیه جهادی، ایثار و از خود گذشتگی نبود امروز با این پیروزی در جنگ‌ها و برهه‌های مختلف روبه‌رو نبودیم.

وی با بیان اینکه "نتوانستیم به خوبی دستاوردهای هشت سال دفاع مقدس را به نسل‌های جدید انقلاب منتقل کنیم" افزود: در زمان 8سال دفاع مقدس امکانات محدودی در بین رسانه‌های کشور بود و تمامی ابعاد جنگ را نتوانست ثبت و ضبط کنیم.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز با بیان اینکه "در طول 40 سالی که از جنگ  می‌گذرد نتوانستیم به خوبی فرهنگ‌های موثر در این پیروزی را در سطح جامعه معرفی کنیم" اظهار داشت: همچنین هیچ اثر هنری در این راستا با گستردگی جهانی نیز ساخته نشده است.

رستمیان با اشاره به اینکه "رزمندگان و جانبازان 8سال دفاع مقدس که همچنان در بین ما زندگی می‌کنند یکی از ظرفیت‌های بزرگ فرهنگی هستند" تصریح کرد: می‌توان با شنیدن خاطرات آنها اثر هنری در حوزه‌های مختلف خلق کرد.

وی با بیان اینکه "در حال حاضر اگر مانند زمان جنگ روحیه ایثارگری در جامعه توسعه پیدا کنند خیلی از آسیب‌های اجتماعی و مشکلاتی که در حال حاضر گریبان‌گیر جامعه ما است مرتفع می‌شود" عنوان‌کرد: هفته دفاع مقدس فرصت خوبی است که این فرهنگ را گسترش دهیم.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز خاطرنشان کرد: امروز با توجه به شیوع ویروس کرونا شاهد ایثارگری‌هایی مانند زمان دفاع مقدس در بین کادر درمانی هستیم.

رستمیان درباره برنامه‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز در هفته دفاع مقدس گفت: کاروان نمادین اعزام کاروان رزمندگان، گلباران گلزارهای شهدا در سراسر استان، تجلیل از خانواده‌های شهدای منا و پیشکسوتان هشت سال دفاع مقدس از جمله برنامه‌های این هفته است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز به حضور پررنگ فرزندان شاهد در اجرای برنامه‌های هفته دفاع مقدس در استان البرز اشاره  و  اذعان کرد: غرفه‌ فرهنگی توسط فرزندان شاهد در پارک تنیس کرج در این ایام راه اندازی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه پرونده 11 شهید راه سلامت به شورای عالی برای بررسی ارسال شد، افزود: پس از بررسی پرونده‌های این افراد خانواده‌های این بزرگواران از خدمات بنیاد شهید بهره‌مند می‌شوند.

رستمیان درباره برنامه‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز با اشاره به اینکه خانواده شهدا و جانبازان طبق قانون تسهیلات دریافت می‌کنند، عنوان کرد: درحال حاضر دو معضل عمده‌ اشتغال و مسکن که تمامی افراد جامعه با آن درگیر هستند در بین خانواده شهدا و ایثارگران نیز وجود دارد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز با اشاره به اینکه ضبط و نگهداری آثار شهدا به ثبت تاریخ شفاهی و انتقال اتفاقات هشت سال دفاع مقدس کمک می‌کند، تصریح کرد: در حال حاضر بیش از 4 هزار آثار شهدا در استان البرز جمع آوری شده است.

وی با بیان اینکه رسانه‌ها بسیار در گسترش فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه می‌توانند موثر باشند، گفت: هنوز جوانانی از نسل فاتحان خرمشهر و پیروزمردان هشت سال دفاع مقدس هستند که اگر دشمن نگاه چپ به این مرز و بوم کند در مقابل آنها ایستادگی کند، همانگونه که مدافعان حرم را در سال‌های اخیر شاهد بودیم.

ابزار هدایت به بالای صفحه