شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[6 / 8 / 1399] سردار سرلشکر پاسدار شهید حاج حسن طهرانی مقدم؛
[7 / 8 / 1399] در مراسم رونمایی از نماهنگ «پیراهن بهشت» مطرح شد؛
[6 / 8 / 1399] توسط انتشارات شهید کاظمی؛
[6 / 8 / 1399] شهید مدافع سلامت مصطفی علی‌دادی؛
[7 / 8 / 1399] مروری به زندگینامه شهید «یوسف بلالی»؛
[6 / 8 / 1399] یادداشت/ سمانه حسن‎خانی؛
[6 / 8 / 1399] مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس خراسان شمالی؛
[6 / 8 / 1399] در افتتاحیه مرحله دوم برگزاری شانزدهمین جشنواره ...

 

کدخبر: 74504
تاریخ انتشار: 31 شهریور 1399 _14:52:49
آثار و مستندات ۳۰۰۰ شهید دفاع مقدس و ۳۵ شهید مدافع حرم استان سمنان جمع‌آوری شد

رئیس ستاد سه هزار شهید و کنگره شهدای استان سمنان گفت: آثار و مستندات سه هزار شهید استان سمنان در طول سال‌های دفاع مقدس و ۳۵ شهید مدافع حرم این استان جمع‌آوری‌شده و اکنون در مرحله تألیف، تدوین و تولید آثار هستیم.

تا شهدا؛ سرهنگ عبدالرحیم فریدون در جمع خبرنگاران ضمن بزرگداشت شهدای دوران دفاع مقدس و گرامیداشت یاد و خاطره سه هزار شهید استان سمنان و شهدای مدافع حرم اظهار داشت: جمع‌آوری آثار از دست‌نوشته‌ها، وصیت‌نامه‌ها، خاطرات، مصاحبه‌های رادیویی و تلویزیونی از طریق ارتباط با خانواده شهدا اعم از پدر، مادر، خواهر و برادر و دیگر بستگان شهدا و دوستان و همرزمان شهدا به‌صورت دقیق و منظم انجام‌شده است و این امر از اهداف مهم ستاد سه هزار شهید استان سمنان است.

 

آثار و مستندات ۳۰۰۰ شهید دفاع مقدس و ۳۵ شهید مدافع حرم استان سمنان جمع‌آوری شد

 

وی افزود: کار جمع‌آوری آثار سه هزار شهید استان سمنان و 35 تن از شهدای مدافع حرم این استان به اتمام رسیده است و اکنون در مرحله تألیف، تدوین و تولید آثار هستیم.

رئیس ستاد سه هزار شهید و کنگره شهدای استان سمنان گفت: بیش از 2500 هزار قطعه عکس از صحنه‌های مختلف دوران دفاع مقدس مربوط به اعزام تا میدان نبرد و مراسم تشییع جنازه شهدای استان سمنان و فیلم‌ها و مستندات نیز در حد قابل‌توجهی جمع‌آوری‌شده است.

عنوان کرد: پس از مرحله جمع‌آوری این آثار در حال بازخوانی عکس‌ها و فیلم‌ها هستیم تا بتوانیم فرهنگ دفاع مقدس را به نسل آینده منتقل کنیم.

وی اظهار داشت: تسریع در جمع‌آوری آثار و اطلاعات یکی از رویکردهای ستاد کنگره شهدای استان سمنان است چرا که خانواده و دوستان و رزمندگان آن دوران منابع مهم و اصلی جمع‌آوری این آثار محسوب می‌شوند.

رئیس ستاد سه هزار شهید و کنگره شهدای استان سمنان گفت: در استان سمنان از مجموع سه هزار شهید یک‌سوم یعنی 600 دانش‌آموز شهید وجود دارد که درصدد هستیم با هماهنگی‌های انجام‌شده با مجموعه آموزش‌وپرورش استان آثار جمع‌آوری‌شده از این شهدای دانش‌آموز را برای دانش‌آموزان امروز بازگو کنیم.

ابزار هدایت به بالای صفحه