شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[27 / 7 / 1399] شهید خلبان عباس دوران؛
[27 / 7 / 1399] امیر سرتیپ خلبان شهید حمیدرضا سهیلیان؛
[28 / 7 / 1399] سردار شهید حاج‌حبیب لک‌زایی؛
[27 / 7 / 1399] وصیت نامه شهید «علی فاتحی»؛
[28 / 7 / 1399] شهید «لطف الله تقدیسی میرک»؛
[27 / 7 / 1399] خاطراتی از حسین خادمی پیشکسوت دفاع مقدس؛
[27 / 7 / 1399] به روایت حجت الاسلام حمید ملکی؛
[27 / 7 / 1399] ریاست دفتر فرماندهی کل قوا؛

 

کدخبر: 74501
تاریخ انتشار: 31 شهریور 1399 _14:11:28
طرح اهدا خون به نیت شهدا همزمان با هفته دفاع مقدس در قم آغاز به کار کرد

مدیرکل انتقال خون قم گفت: طرح "اهدا خون به نیت شهدا" اقدام ارزشی و نوع دوستانه‌ای است که همزمان با هفته دفاع مقدس آغاز شده و تا ۲۲ اسفندماه روز شهید ادامه دارد.

تا شهدا؛ مرتضی نوریان در حاشیه آیین آغاز طرح "اهدا خون به نیت شهدا" در گلزار شهدای علی بن جعفر (ع) با گرامیداشت فرارسیدن هفته دفاع مقدس اظهار داشت: فرهنگ ایثار و شهادت در دوران دفاع مقدس در کشور ما به زیبایی طنین‌انداز شد.

و با اشاره به اهداف طرح اهدا خون به نیت شهدا افزود: اهمیت طرح اهدای خون به نیت شهدا در این است که آن فرهنگ عاشورایی با حرکت انسان دوستانه اهدای خون و نجات جان انسان ها، دوباره تجلی پیدا می کند.

 

طرح اهدا خون به نیت شهدا

 

مدیرکل انتقال خون قم بیان کرد: شهدای عزیز و گرانقدر ما با تقدیم خون پاک خود، نهال اسلام و دین را آبیاری و احیا کرده و از میهن اسلامی دفاع نمودند و رشادتی مثال زدنی در نجات هموطنان از یوغ تجاوز دشمن متجاوز پیش چشم جهانیان ثبت کردند.

نوریان تصریح کرد: امروز انسان‌های نیک سیرت با تاسی به سیره شهدا و به نیت تک تک آن ستاره‌های نورانی، خون خود را اهدا می‌کنند تا با هر واحد اهدا، جان سه بیمار را از مرگ حتمی نجات دهند.

وی ادامه داد:  طرح"اهدا خون به نیت شهدا" اقدام ارزشی و نوع دوستانه ای است که همزمان با هفته دفاع مقدس آغاز شده و تا 22 اسفند، روز شهید ادامه دارد، از سویی قدردانی از مقام شهدا و زنده نگهداشتن یاد و خاطره آنان است و از سوی دیگر، باقیات الصالحاتی برای آن شهید بزرگوار که اهدای خون به نیت او صورت می‌گیرد، خواهد بود.

به گزارش تسنیم، علاقمندان و ارادتمندان به شهدا می توانند جهت ثبت نام و شرکت در این طرح و انتخاب شهید مورد نظر، تا دوشنبه هفتم مهرماه هر روز از ساعت 16:30 تا 19:30  به دفاتر گلزار شهدای علی بن جعفر(ع) و امامزاده ابراهیم(ع) و از ساعت 7:30 تا 13:30 به سازمان انتقال خون قم، واقع در بلوار 15 خرداد جنب سازمان حج و زیارت مراجعه کنند.

این طرح با همکاری ستادی متشکل از کنگره شهدا و صدا و سیمای استان، سازمان انتقال خون، هلال احمر، سازمان فرهنگی هنری شهرداری، ادارات کل بنیاد شهید و امور ایثارگران و حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و موسسه راویان فتح برنامه‌ریزی شده است.

در باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس استان واقع در میدان مفید، حدفاصل بلوار شهید آوینی و شهید عماد مغنیه نیز از علاقه‌مندان به اهدا خون نذر شهدا ثبت نام می شود.

مرکز اهدا خون بلوار 15 خرداد ویژه برادران و مرکز میدان روح الله از ساعت 7:30 تا 13:30 ویژه خواهران و برادران در نظر گرفته شده است.

ابزار هدایت به بالای صفحه