شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[6 / 8 / 1399] سردار سرلشکر پاسدار شهید حاج حسن طهرانی مقدم؛
[7 / 8 / 1399] در مراسم رونمایی از نماهنگ «پیراهن بهشت» مطرح شد؛
[6 / 8 / 1399] توسط انتشارات شهید کاظمی؛
[6 / 8 / 1399] شهید مدافع سلامت مصطفی علی‌دادی؛
[7 / 8 / 1399] مروری به زندگینامه شهید «یوسف بلالی»؛
[6 / 8 / 1399] یادداشت/ سمانه حسن‎خانی؛
[6 / 8 / 1399] مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس خراسان شمالی؛
[6 / 8 / 1399] در افتتاحیه مرحله دوم برگزاری شانزدهمین جشنواره ...

 

کدخبر: 74495
تاریخ انتشار: 31 شهریور 1399 _13:56:30
مظلومیت دفاع مقدس احساس می‌شود

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان‌‌جنوبی با تأکید بر اینکه نشر ارزش‌های دفاع مقدس باید تدوام داشته باشد، گفت: مظلومیت دفاع مقدس احساس می‌شود لذا در این راستا دستگاه‌های اجرایی باید بیش از گذشته پای کار بیایند.

تا شهدا؛ سرهنگ پاسدار «غلامرضا فلاحی» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان‌‌جنوبی صبح امروز در آیین تجلیل و تکریم سراسری یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس و مقاومت همزمان با سراسر کشور در استان خراسان‌جنوبی، اظهار داشت: هشت سال دفاع مقدس مظهر ایثار و پایداری است.

 

مظلومیت دفاع مقدس احساس می‌شود

 

وی با اشاره به نقش‌آفرینی استان خراسان‌جنوبی در دوران دفاع مقدس بیان داشت: این استان در دوران هشت سال دفاع مقدس به خوبی درخشید که سند آن حضور 30 هزار رزمنده و تقدیم دو هزار شهید، چهار هزار و 300 جانباز و 240 آزاده است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان‌‌جنوبی با بیان اینکه شعار امسال هفته دفاع مقدس «ما قوی هستیم» انتخاب شده است، تبیین کرد: هفته دفاع مقدس از 31 شهریور آغاز و به مدت یک هفته ادامه خواهد داشت که طی این مدت بیش از ۱۰۰ عنوان برنامه شاخص در استان اجرا می‌شود.

فلاحی رزمندگان، ایثارگران و جانبازان را گنجینه‌های دوران دفاع مقدس دانست و مطرح کرد: هرچه برای نشر دوران دفاع مقدس تلاش کنیم باز هم کم است.

وی با بیان اینکه تهیه و تدوین دانشنامه دفاع مقدس آغاز شده و تاکنون اقدامات ارزشمندی در این خصوص انجام شده، عنوان کرد: امیدواریم بتوانیم جلد اول دایره‌المعارف دفاع مقدس را هر چه سریع‌تر به اتمام برسانیم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان‌‌جنوبی دانشنامه دفاع مقدس را مرجعی برای نگهداری فرهنگ غنی دفاع مقدس برای نسل‌های آینده دانست و تصریح کرد: در عرصه فرهنگی نیز دفاع مقدس نقش پررنگی دارد و ما باید در بحث تبیین این فرهنگ برای جوانان قیمت نگذاریم.

فلاحی با تأکید بر اینکه نشر ارزش‌های دفاع مقدس باید تدوام داشته باشد، عنوان کرد: مظلومیت دفاع مقدس احساس می‌شود لذا در این راستا دستگاه‌های اجرایی باید بیش از گذشته پای کار بیایند.

وی از آغاز کلنگ‌زنی مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس استان همزمان با هفته دفاع مقدس خبر داد و گفت: مراسم کلنگ‌زنی این پروژه فرهنگی پنجم مهرماه آغاز خواهد شد و اين مرکز فرهنگی دارای سه فاز است و در زمينی به مساحت ۳۲ هكتار طراحی و ساخته می‌شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان‌‌جنوبی از کلنگ‌زنی ساخت ۱۴ یادمان شهدای گمنام در استان خبر داد و خاطرنشان کرد: اجرای پاتوق شعر، نصب پلاک افتخار، برگزاری یادواره شهدا، همایش رزمندگان، مسابقات ورزشی، اعزام گروه‌های جهادی به روستاها، رونمایی از ۱۰ عنوان کتاب صوتی، مکتوب و تمبر چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس، پخش فیلم‌ و مستند از برنامه‌های درنظر گرفته شده برای گرامیداشت هفته دفاع مقدس است./دفاع پرس

ابزار هدایت به بالای صفحه