شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[3 / 8 / 1399] تهیه‌کننده و کارگردان دفاع مقدس خبر داد؛
[3 / 8 / 1399] پس از عملیات «کمان ۹۹» رخ داد؛
[3 / 8 / 1399] وصیت‌نامه شهید «محمد بابایی چافی»؛
[3 / 8 / 1399] معاون اجتماعی سازمان بسیج مستضعفین؛
[3 / 8 / 1399] معرفی کتاب؛
[3 / 8 / 1399] فرمانده نیروی دریایی سپاه؛
[3 / 8 / 1399] مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس خراسان جنوبی؛

 

کدخبر: 74374
تاریخ انتشار: 29 شهریور 1399 _08:50:50
مالکی گر رفت صد مالک به‌جاست

دیدار پیشکسوتان دفاع مقدس در آغاز چهلمین سال دفاع مقدس در حالی صورت خواهد گرفت که جای خالی شهید سلیمانی به شدت احساس می‌شود، اما دشمنان بدانند که صدها، بلکه هزاران مالک در رکاب رهبر انقلاب اسلامی ایستاده‌اند.

تا شهدا؛ انقلاب اسلامی ایران که خود معجزه‌ای حیات بخش بود معجزات فراوان دیگری داشت. یکی از این معجزات پرورش انسان‌هایی بود که رشد و تعالی آنها در زمان رژیم پهلوی میسور نبود. انسان‌هایی که هر چند در ظاهر کاملا معمولی بودند و بدون توجه تمایزی با سایر مردم در جامعه ظاهر می‌شدند، اما در باطن و به لحاظ منش و بینش مثل اقیانوس وسیع و عمیق بودند و حماسه و ایثارگری مانند کوه استوار و ثابت قدم.

 

مالکی گر رفت صد مالک به‌جاست

 

سردار حاج قاسم سلیمانی از سلسله عشاقی بودند که نشان سرداری خود را به واسطه روح بلند خویش دریافت کردند. فرماندهان بزرگی که خود را سرباز دین و وطن می‌دانستند و به این باور اعتقاد راسخ داشتند.

همه دستاوردهای دفاع مقدس نیز به‌واسطه سلحشوری شهید حاج قاسم و همرزمانش حاصلش شد و دریغا که در جشن چهل‌ سالگی این حماسه عظیم و در روز دیدار پیش‌کسوتان عرصه ایثار و شهادت با امام خامنه‌ای، سردار سلیمانی، این مالک اشتر رهبر انقلاب اسلامی را در کنار فرمانده خویش نخواهیم دید.

از این منظر جشن چهل‌سالگی دفاع مقدس از این حیث متفاوت است، اما تفاوت بنیادی‌تر آن حضور صدها مالکی است که زمانی به امر امام راحل پا در میدان صفین‌ها گذاشتند و اکنون نیز آماده‌تر از پیش مهیای صفین‌ها و جمل‌ها هستند.

دیدار پیشکسوتان دفاع مقدس بانک الرحیلی است برای حضور در میدان‌های پیش‌‌رو و هشداری برای معاندان عبری و عربی و در رأس آن‌ها آمریکای منحوس که مرزهای جهان اسلام را هدف نیات شوم خود گرفته‌اند.‌

هر چقدر آحاد مردم قدردان پیشکسوتان دفاع مقدس باشند و به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران در روز ۳۱ شهریور توجه نشان دهند و مطالبات ایشان را نصب‌العین خود قرار دهند مسلما معاندان نظام اسلامی در سعی خود برای خدشه وارد کردن به شیرازه و شالوده نظام اسلامی با شکست مواجه خواهند شد. شکستی که یقینا حتمی خواهد بود اما وظیفه ما این است که با پاسداری از ارزش‌های دفاع مقدس این شکست را زودتر از آنچه هست مقدر کنیم.

ابزار هدایت به بالای صفحه