شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[7 / 8 / 1399] در مراسم رونمایی از نماهنگ «پیراهن بهشت» مطرح شد؛
[7 / 8 / 1399] شهیدان تلخابی؛
[7 / 8 / 1399] مروری به زندگینامه شهید «یوسف بلالی»؛
[7 / 8 / 1399] شهید علی محمد قنبری؛
[7 / 8 / 1399] وصیتنامه شهید «عباس حسین نژاد»؛

 

کدخبر: 74362
تاریخ انتشار: 28 شهریور 1399 _00:00:26
رونمایی از کتاب «ادامه شهادت» در هفته دفاع مقدس

سرهنگ«محسن رشیدی» تشکیل بانک ایده‌ها و سوژه‌ها، برگزاری نشست‌های هم اندیشی با اساتید و فعالان ادبیات پایداری، راه‌اندازی جلسات شب شعر و شب خاطره به‌صورت هفتگی را از برنامه‌های اداره کل حفظ آثار دفاع مقدس لرستان برشمرد و گفت: همزمان با هفته دفاع مقدس از کتاب «ادامه شهادت» که به کوشش علی خسروی گردآوری و چاپ شده است، رونمایی می‌شود.

تا شهدا؛ سرهنگ پاسدار «محسن رشیدی» در گفت‌وگو با خبرنگاری در خرم آباد اظهار داشت: ارزش‎های دفاع مقدس بخشی از ارزش‎های اجتماعی در جامعه اسلامی محسوب می‎شوند که در مقطع زمانی خاصی به عنوان ارزش مطرح شده و حال با گذشت زمان، اهمیت حفظ آنها بسیار با اهمیت‎تر است.

 وی با بیان اینکه در زنجیره رسیدن کتاب دفاع مقدس به مخاطب، حلقه تبلیغ و معرفی باید بیش از اینها عمل کند، افزود: باید از تمامی توان و ابزارهای رسانه‌ای  و فضای مجازی نیز برای تبلیغ و جذب مخاطب کتاب دفاع مقدس استفاده کرد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس از تهیه بانک اطلاعات کتب دفاع مقدس لرستان خبر داد و خاطرنشان کرد: اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان در نظر دارد بانک اطلاعاتی نویسند گان، ناشران، ویراستاران و طرا حان کتب لرستانی را تهیه کند.

سرهنگ پاسدار رشیدی گفت: دوران هشت ساله دفاع مقدس ما، که بخشی از تاریخ سراسر افتخار انقلاب اسلامی است، آنقدر سوژه‌های ناب و قابل پرداخت دارد که نگارش آنها و روایت‌شان برای مردم نه تنها خالی از لطف نیست بلکه لازم و ضروری است.

وی با اشاره به عقب افتادگی‌هایی که در حوزه چاپ و نشر کتاب دفاع مقدس در لرستان وجود دارد، تصریح کرد: در استان لرستان با وجود داشتن سوژه‌های ناب ایثار و شهادت، تاکنون در حوزه چاپ و نشر کتب دفاع مقدس آن‌گونه که شایسته است، عمل نشده است.

سرهنگ رشیدی با بیان اینکه محتوای غنی کتب در جذب مخاطب بسیار تاثیر گذار است، افزود: تاکنون در استان لرستان شورای ممیزی کتب تشکیل نشده است که  ایجاد این شورا نیز در دستور کار اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان است.

وی از ارزیابی سبکی و رتبه بندی آثار منتشره دفاع مقدس لرستان، طراحی و برنامه ریزی کارگاه‌های توانمندسازی و مهارت افزایی ویراستاران، خاطره نویسان، نویسندگان و مصاحبه‌گران تاریخ جنگ، در اداره کل حفظ آثار دفاع مقدس لرستان خبر داد و گفت:  پیگیری تشکیل شورای جهادی ترجمه، پیگیری شناسایی و راه اندازی گروه‌های جهادی، تشویق ویراستاران به تشکیل انجمن ویراستاران و برنامه نقد و معرفی کتاب در صدا و سیما از دیگر برنامه‌های این اداره کل در سال‌جاری خواهد بود.

این مسئول، تشکیل بانک ایده‌ها و سوژه‌ها، برگزاری نشست‌های مشترک کارشناسی با اساتید و فعالان ادبیات پایداری، راه اندازی جلسات شب شعر و شب خاطره به‌صورت هفتگی، برگزاری مسابقات مختلف گروه‌های سنی در طول سال را از دیگر برنامه‌های  اداره کل حفظ آثار  دفاع مقدس لرستان برشمرد و گفت: تعیین  و راه اندازی نمایشگاه دائمی کتاب و آثار دفاع  مقدس وتهیه و ارسال لیست عناوین پیشنهادی مقاله و پایان نامه به دانشگاه‌های استان از دیگر برنامه‌های امسال این اداره کل است.

وی با اشاره به اینکه به دلیل مشکلات اعتباری چندین جلد کتاب حوزه دفاع مقدس لرستان که آماده چاپ هستند، هنوز چاپ و منتشر نشده اند، افزود: کتاب «آماده شهادت» به  کوشش «علی خسروی» در روزهای اخیر به چاپ رسیده است که در هفته دفاع مقدس از این کتاب و کتابهای «رایحه تقریظ» و «صحیفه شهدای لرستان» از همین نویسنده در آینده نزدیک رونمایی می‌شوند./دفاع‌پرس

ابزار هدایت به بالای صفحه