شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[28 / 7 / 1399] سردار شهید حاج‌حبیب لک‌زایی؛
[29 / 7 / 1399] در معراج الشهدای تهران انجام شد؛
[28 / 7 / 1399] شهید «لطف الله تقدیسی میرک»؛
[28 / 7 / 1399] مسئول امور ایثارگران سپاه قدس گیلان خبر داد؛
[29 / 7 / 1399] به روایت علیرضا لطف‌الله زادگان؛
[28 / 7 / 1399] معرفی کتاب؛
[28 / 7 / 1399] به‌صورت مجازی برگزار می‌شود؛
[28 / 7 / 1399] پاسدار شهید محمد مهدی بهراملو؛
[28 / 7 / 1399] مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس لرستان تاکید کرد؛
[28 / 7 / 1399] معرفی کتاب؛

 

کدخبر: 74346
تاریخ انتشار: 27 شهریور 1399 _15:21:02
گفتمان دفاع مقدس برگرفته از نهضت عاشورایی حضرت سیدالشهداء (ع) است

حجت الاسلام ناصرشکریان امیری گفت: اصول و مبانی انقلاب اسلامی تحت تاثیر فرهنگ سیاسی شیعه و بویژه نهضت عاشورایی حضرت سیدالشهداء (ع) است و گفتمان دفاع مقدس هم برگرفته از نهضت آرمانی و عاشورایی حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) است.

 

تا شهدا؛ حجت الاسلام «ناصرشکریان امیری» مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران صبح امروز در نشست هم اندیشی جبهه فعالان فرهنگی انقلاب اسلامی ویژه محرم و صفر، ضمن فرا رسیدن هفته دفاع مقدس و با گرامیداشت یاد و خاطره همه شهیدان به ویژه شهیدان هشت سال دفاع مقدس، رزمندگان، جانبازان و ایثارگران و با تاکید بر برنامه‌ریزی دقیق در راستای گرامیداشت این ایام با استفاده از ظرفیت فضای مجازی، شبکه‌های دیداری و شنیداری، رسانه‌ها و ... اظهار داشت: اصول و مبانی انقلاب اسلامی تحت تاثیر فرهنگ سیاسی شیعه و بویژه نهضت عاشورایی حضرت سیدالشهداء (ع) است و گفتمان دفاع مقدس هم برگرفته از نهضت آرمانی و عاشورایی حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) است.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت گرامیداشت تاریخ هشت ساله دفاع مقدس حتی در این شرایط امروز جامعه افزود: شهادت طلبی در راه ایمان و عقیده مهم‌ترین عنصر اساسی در قیام خونین حضرت سیدالشهداء (ع) و یاران باوفایش است و این عنصر متعالی در جنگ هشت ساله دفاع مقدس عامل پیروزی جمهوری اسلامی در برابر تمامی قدرت‌های پوشالی جهان شد.

عضو شورای فرهنگ عمومی مازندران در بخش دیگری از سخنان خود به ایثارگرهای و شهادت‌طلبی‌های رزمندگان انقلاب اسلامی در طول هشت سال دفاع مقدس اشاره و تصریح کرد: دفاع هشت ساله و مقدس رزمندگان جان برکف ایران اسلامی تجلی درس پذیری و الگوگیری از قیام خونین حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) است و این فرهنگ امروز هم به برکت مجاهدت‌ها و خون شهداء به ویژه شهیدان سرافراز و نامی چون شهید سپهبد قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و همه شهدای مدافع حرم و وطن در جهان چشم نوازی می‌کند.

حجت الاسلام شکریان امیری در ادامه سخنان خود با تاکید بر تبیین دستاوردهای جنگ هشت ساله و گفتمان مقاومت و پایداری خاطر نشان کرد: ایثار و شهادت هنر گفتمان مقاومت است و این مفاهیم ،مهم ترین مولفه تاثیرگذار در پیروزی رزمندگان انقلاب اسلامی در جنگ هشت ساله بود و دفاع مقدس یک هویت ملی و تاریخ ساز انقلاب اسلامی است.
استاد برجسته حوزه و دانشگاه‌های مازندران در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تاثیر آن در پویایی جامعه اسلامی تاکید کرد: جمهوری اسلامی با تاسی از این فرهنگ در مقابل بزرگترین اجماع قدرت‌های پوشالی جهان ایستاد و در مقابل آنان پیروز شد و امروز هم با همین فرهنگ جمهوری اسلامی امن‌ترین و مقتدرترین کشور منطقه و حتی جهان است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران در پایان با اشاره به اهمیت فعالیت‌های پژوهشی در حوزه دفاع مقدس و آموزه‌های آن اظهار داشت: هنر جمهوری اسلامی، هنر مقاومت است و امروز جمهوری اسلامی توانسته است با همین گفتمان در بین کشورهای منطقه و جهان محبوبیت کسب کند و بسیاری از کشورهای مسلمان در منطقه امروز به جبهه مقاومت پیوسته‌اند و در مقابل قدرت‌های پوشالی جهان و دخالت‌های آنان در منطقه ایستادگی و مبارزه می‌کنند.

ابزار هدایت به بالای صفحه