شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[28 / 7 / 1399] سردار شهید حاج‌حبیب لک‌زایی؛
[29 / 7 / 1399] در معراج الشهدای تهران انجام شد؛
[28 / 7 / 1399] شهید «لطف الله تقدیسی میرک»؛
[28 / 7 / 1399] مسئول امور ایثارگران سپاه قدس گیلان خبر داد؛
[29 / 7 / 1399] به روایت علیرضا لطف‌الله زادگان؛
[28 / 7 / 1399] معرفی کتاب؛
[28 / 7 / 1399] به‌صورت مجازی برگزار می‌شود؛
[28 / 7 / 1399] پاسدار شهید محمد مهدی بهراملو؛
[28 / 7 / 1399] مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس لرستان تاکید کرد؛
[28 / 7 / 1399] معرفی کتاب؛

 

کدخبر: 74317
تاریخ انتشار: 26 شهریور 1399 _23:22:02
ادامه‌دهندگان راستین راه شهیدان باشید

شهید علی پروانه در وصیت‌نامه خودآورده است: خواهران و برادران عزیز! شما ادامه‌دهندگان راستین راه شهیدان باشید. به این بهانه ننشینید که این دنیا کافی است و آخرتی بی‎پایان دارد.

تا شهدا؛ لاله‌های سرخ این خاک پاک با افتخار در بوستان سبز شهادت گردن افراختند تا وطن پایمال قدم‌های پلید جنایت کاران نشود و دین و ناموس و شرافت‌شان به لکه‌ای نیالاید.

یکی از این حماسه آفرینان، شهید «سیدعلی پروانه» است که در دهم اسفند سال ۴۲ در روستای «هرو» از توابع شهرستان خرم‌آباد متولد شد و تحصیلات خود را تا چهارم متوسطه ادامه داد و در ۲۶ فروردین‌ سال ۶۲ در منطقه فکه به شهادت رسید و در گلزار شهدای شهر خرم‌آباد به خاک سپرده شد.

متن‌ کامل وصیت‌نامه شهید سیدعلی پروانه:

«ای خدای مهربان تو خود می‎دانی که برای چه این راه را انتخاب کردم. در این راه از هیچ کوششی دست نخواهم برداشت. تو آگاهی که من با شناخت و آگاهی و رهنمودهای امام امت، ولایت‌فقیه نائب امام زمان (عج)، به میدان نبرد جنگ حق علیه باطل شتافتم و به‌خاطر تحکیم اسلام و جمهوری اسلامی و تداوم انقلاب اسلامی و خط اسلام اصیل و خط امام که همانا صراط مستقیم است، به جهاد فی سبیل‌الله روانه شدم تا پرچم اسلام به بزرگ‌ترین قله این جهان برافراشته شود گرچه خونم به زمین ریخته شود، چون این خون در مقابل اسلام و قرآن هیچ ارزشی ندارد.

ای خدای مهربان! تو شاهد باش این حقیر به‌خاطر حفظ اسلام و قرآن به میدان جهاد و نبرد شتافتم و اگر قطعه قطعه‌ام کنند هر قطره خونم ندا می‌دهد خمینی، خمینی، گرچه شهید شدم سلامم را به امام عزیزمان خمینی کبیر برسانید.

پیام من به پدر و مادرم این است که در هر حال صبور بوده و خدا را شکر کنند که چنین افتخاری نصیب شما شده است و خواهران و برادران عزیز! شما ادامه‌دهندگان راستین راه شهیدان باشید. به این بهانه ننشینید که این دنیا کافی است و آخرتی بی‎پایان دارد.

پیام من به دوستانم این است که به جهاد فی‌سبیل‌الله برخیزند، تا ظلم ریشه‌کن شود و برای من ناراحت نباشید چون شهید احتیاج به عزا ندارد، احتیاج به تشویق دارد. برایم سیاه نپوشید، بلکه قرآن بخوانید و بر سر قبر شهیدان بیایید. بر سر هر قبر یک سوره قرآن بخوانید. سلام بر تمام فامیل‌هایم چه بزرگ و کوچک برسانید».

ابزار هدایت به بالای صفحه