شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[3 / 11 / 1399] به روایت همسر شهید محبعلی فارسی؛
[3 / 11 / 1399] شهید علی محمد باروت کوب زاده؛
[3 / 11 / 1399] نیروی زمینی سپاه اعلام کرد؛
[3 / 11 / 1399] دیدگاه امام خامنه‌ای نسبت به شهید نواب؛
[3 / 11 / 1399]
[3 / 11 / 1399] روایت پدر شهید سید رضا باقری؛
[3 / 11 / 1399] شهید «پرویز حبرانی»؛
[3 / 11 / 1399] شهید «اسماعیل دهقانی ارزوئیه»؛
[3 / 11 / 1399] شهید «حسین دیندار»؛
[3 / 11 / 1399] امام جمعه چگنی؛

 

کدخبر: 74247
تاریخ انتشار: 25 شهریور 1399 _16:20:49
۱۵۰ عنوان کتاب با موضوع شهدای قم به چاپ رسیده است

رئیس اداره فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم گفت: تاکنون ۱۵۰ عنوان کتاب با موضوع شهدای استان برای رده های مختلف سنی در قم به چاپ رسیده است.

تا شهدا؛ روح الله کریمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاری با بیان اینکه از کتاب ها با موضوع دفاع مقدس و شهدا در این استان حمایت جدی می شود افزود: هر کتابی که با موضوع شهدا و دفاع مقدس در قم چاپ شود علاوه بر تامین کاغذ یارانه ای، از نظر خرید پس از چاپ نیز هم حمایت می شود.

وی با اشاره به برنامه ریزی استان برای برگزاری دومین کنگره ملی شهدای قم در سال جاری گفت: از سال گذشته به منظور حمایت جدی تر از چاپ کتاب با موضوع دفاع مقدس و شهدای استان خرید این نوع کتاب ها از ناشران قم آغاز شده است.

رئیس اداره فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم ادامه داد: در سال ۹۸ از ۶۵ عنوان کتاب چاپ و یا تجدید چاپ شده انتشاراتی های قم با موضوع دفاع مقدس  ۳ هزار و ۶۰۰ جلد کتاب خریداری شده است ضمن اینکه این روند در سال جاری نیز ادامه دارد.

 

۱۵۰ عنوان کتاب با موضوع شهدای قم به چاپ رسیده است

 

کریمی با بیان اینکه هیچ محدودیتی برای حمایت از کتاب های دفاع مقدسی در قم وجود ندارد اظهار داشت: با توجه به رونمایی از نشان و سند هویت بصری دومین کنگره ملی شهدای قم، کتاب های جدیدی که پیرامون شهدا در قم به چاپ رسیده و یا تجدید چاپ می شود نشان بصری این کنگره بر روی جلد آنها به چاپ می رسد.

رئیس اداره فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم افزود: با توجه به خریدهای انجام شده کتاب مورد نیاز با موضوع شهدا و دفاع مقدس در اختیار این اداره کل وجود که این آمادگی وجود دارد تا به مناسبت هفته دفاع به سازمان ها و نهادهایی که فعالیت پیرامون کتاب و کتابخوانی دارند،‌ به صورت رایگان اهدا شود.

دومین کنگره ۶ هزار شهید قم بر اساس اعلام قبلی مسئولان استان قرار است در اواخر سال جاری در این استان برگزار شود که با توجه به شیوع کرونا، احتمال به تعویق افتادن آن نیز مطرح شده است.

اوایل تیرماه سال جاری، ‌نشان و سند هویت بصری دومین کنگره شهدای قم در این شهر رونمایی شد. با این رونمایی، تمام تولیدات فرهنگی، هنری، رسانه ای و تبلیغی و تمام فعالیت های کمیته های ۱۷ گانه این کنگره از وحدت بصری تبعیت می کنند./ایرنا

ابزار هدایت به بالای صفحه