شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[2 / 7 / 1399] به روایت خالد سلمان محمودکاظمی؛
[2 / 7 / 1399] سردار شهید مدافع حرم حسین همدانی؛
[2 / 7 / 1399] مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس لرستان؛
[2 / 7 / 1399] وصیت شهید «علی طبری» به مسئولین؛
[2 / 7 / 1399] معاون پژوهش و مدیر آموزش هیئت معارف جنگ شهید سپ ...
[2 / 7 / 1399] اینفو‌گرافیک؛
[2 / 7 / 1399] معرفی کتاب؛
[2 / 7 / 1399] مدیرکل ارشاد اسلامی لرستان؛
[2 / 7 / 1399] توسط به نشر «ما با تو سربلندیم» منتشر شد؛
[2 / 7 / 1399] فرمانده نیروی انتظامی؛

 

کدخبر: 74245
تاریخ انتشار: 25 شهریور 1399 _16:13:15
مهم‌ترین درس دفاع مقدس اثبات شعار ما می‌توانیم بود

فرمانده سپاه ناحیه امام حسین (ع) شهرستان کرج در تشریح عملیات خیبر در دوران هشت سال دفاع مقدس، گفت: یکی از مهم ترین درس ها و پیام های این عملیات و دفاع مقدس اثبات شعار «ما می توانیم» بود.

تا شهدا؛ سرهنگ پاسدار مجید زنجانی روز سه‌شنبه در مراسم روایت گری عملیات غرور آفرین خیبر توسط یادگاران وفرماندهان دفاع مقدس که در محوطه سپاه ناحیه امام حسین (ع) شهرستان کرج اجرا می شود، در جمع دانش آموزان افزود: «عملیات خیبر» به عنوان اولین تجربه عملیات آبی وخاکی در دوران دفاع مقدس بااحداث ۱۴  کیلومتر پل خیبری  به صورت ابتکاری- درحاقظه درخشان دوران جنگ تحمیلی به ثبت رسیده ورزمندگان دلاور کرج نقش برجسته در حفظ جزیره عاشوارایی مجنون ایفاءکردند.

 

مهم‌ترین درس دفاع مقدس اثبات شعار ما می‌توانیم بود

 

وی اظهار داشت: مهم ترین پیام این اقدام مبتکرانه رزمندگان  مظلوم وسرافراز اسلام تحقق واثبات شعار ما می توانیم بود که پرورش یافتگان مکتب امام عزیز وراحلمان آنرا در مقابل چشم مستکبران جبهه سلطه به نمایش گذاشتند.

فرمانده سپاه ناحیه امام حسین (ع) کرج هدف ازبرگزاری این مراسم آسمانی را انتقال فرهنگ عاشورایی دفاع مقدس به نسل جدید مهین اسلامی مان عنوان کرد وافزود: خاطرات ودرس های گرانمایه حماسه مردمی ایران سربلند در جنگ تحمیلی گوهر ارزشمندی است که باید توسط راویان وفرماندهان دفاع مقدس برای نسل های آینده ساز این کشور قهرمان پرور بازگو شودو برای ساختن  آینده کشور عزیزمان از مکتب شهداء بهره های معنوی ومادی کسب نمود.

وی تاکید کرد: مهمترین درسی که از شهدا می شود آموخت حراست از آرمان های جمهوری اسلامی است که شهدای گرانقدر ما حتی امروز نیز با اینکه بظاهردر میان ما نیستند اما این وظیفه پاسداری از انقلاب را به شایستگی انجام می دهند.

زنجانی خطاب به جوانان خاطر نشان کردند: شما بدانید که  نصرت الهی همیشه زمان با جبهه حق ومقاومت است وبا تکیه بر وعده الهی وقدرت ایمان وباور واعتماد بنفس خواهیم توانست بر مشکلاتی که جبهه استکبار بر ما تحمیل کرده است پیروز بشویم .

بازسازی عملیات خیبر برای اقشار مختلف مردمی به سپاه استان البرز و شهرستان کرج واگذار شده که علاوه بر روایت گری این عملیات قرار است تا فیلم و کتاب و همچنین بازی رایانه ای از این عملیات ساخته شود.

هفته جاری روایت گری عملیات خیبر ویژه دانش آموزان، هنرمندان وکارکنان ادارات دولتی در پادگان خاطره انگیز شهید آقا مهدی شرع پسند، بارعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی  برگزار می شود.

عملیات غرورآفرین خیبر در اسفند ماه سال ۱۳۶۲ بعد از آزادسازی خرمشهر از دست دشمن با هدف انهدام نیروهای سپاه سوم عراق، تامین جزایر مجنون شمالی و جنوبی، ادامه تک از جزایر و محور طلائیه به سمت نشوه و الحاق به نیروهایی که از محور زید به دشمن انجام شد.

ابزار هدایت به بالای صفحه