شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[2 / 7 / 1399] سردار شهید مدافع حرم حسین همدانی؛
[2 / 7 / 1399] مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس لرستان؛
[2 / 7 / 1399] وصیت شهید «علی طبری» به مسئولین؛
[2 / 7 / 1399] به روایت خالد سلمان محمودکاظمی؛
[2 / 7 / 1399] معاون پژوهش و مدیر آموزش هیئت معارف جنگ شهید سپ ...
[2 / 7 / 1399] اینفو‌گرافیک؛
[2 / 7 / 1399] مدیرکل ارشاد اسلامی لرستان؛
[2 / 7 / 1399] توسط به نشر «ما با تو سربلندیم» منتشر شد؛
[2 / 7 / 1399] فرمانده نیروی انتظامی؛
[2 / 7 / 1399] مسئول نشر آثار مشارکت روحانیت در دفاع مقدس کهگی ...

 

کدخبر: 73609
تاریخ انتشار: 22 مرداد 1399 _17:01:45
شهدا جانشان را برای ترویج امر به معروف و نهی از منکر فدا کردند

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: شش هزار و ۳۰۰ شهید استان لرستان آمران به معروف و ناهیان از منکری بودند که جانشان را جهت بقای ملت و ترویج و گسترش امر به معروف و نهی از منکر در طبق اخلاص گذاشتند.

 

شهدا جانشان را برای ترویج امر به معروف و نهی از منکر فدا کردندبه گزارش تا شهدا؛ حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان لرستان با بیان اینکه شجاعت امام حسین (ع) پشتوانه امر به معروف و نهی از منکر است، گفت: ماه محرم، ماه تجلی امر به معروف و نهی از منکر و مظهر ایثار و فداکاری است.

وی افزود: در آیه قرآن معیار برتری امت، امر به معروف و نهی ازمنکر معرفی شده است چراکه در امت اسلامی سکوت و ترس معنا ندارد.
نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: در کنار امر به معروف باید نهی از منکر نیز انجام و با فساد مبارزه شود ولی برخی از ما تنها به امر به معروف توجه می‌کنیم و نهی از منکر نداریم این یعنی تنها بخشی از وظیفه خود را انجام داده‌ایم و نمی‌توانیم به هدف الهی امر به معروف و نهی از منکر برسیم.
وی بیان کرد: امربه معروف و نهی از منکر باید برخواسته از ایمان باشد و خداوند در آیات قرآن می‌فرمایند اهل کتاب به دین اسلام ایمان بیاورند ولی متاسفانه برخی ایمان آوردند و برخی در فسق و فجور باقی ماندند.
وی تصریح کرد: وضعیت استان لرستان نیز به گونه‌ای است که نیازمند همدلی، وفاق، اتحاد و صدای واحدی داریم که امر به معروف و نهی از منکر را براساس دستورالعمل پیش ببریم و این موضوعی نیست که یک فرد یا دستگاهی به تنهایی به آن عمل کند.
نماینده ولی فقیه در لرستان خاطرنشان کرد: هر توفیقی که طی ۴۰ سال انقلاب اسلامی حاصل شده آمران به معروف و نهی از منکر در آن حضور داشته و در جلوگیری از فساد دخالت داشته‌اند.
وی اظهار داشت: شش هزار و ۳۰۰ شهید استان لرستان آمران به معروف و ناهیان از منکری بودند که جانشان را جهت بقای ملت و ترویج و گسترش امر به معروف و نهی از منکر در طبق اخلاص گذاشتند.
حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی افزود: در راستای امر به معروف و نهی از منکر با جوانانی با احساسات پاک روبرو می‌شویم که این احساسات نیازمند تدبیر است و نباید این احساسات را خاموش کنیم بلکه این احساسات را باید در مسیر صحیح هدایت کنیم.
نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: ما باید به جایی برسیم که  هشت میلیون جوان مومن، پای کار، انقلابی، معنویت گرا، اخلاق مدار و عدالت خواه برای نظام جمهوری اسلامی تربیت کنیم چرا که با مطالبه‌گری این جوانان بسیاری از مشکلات حل می‌شود./ایثار

ابزار هدایت به بالای صفحه