شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[2 / 7 / 1399] به روایت خالد سلمان محمودکاظمی؛
[2 / 7 / 1399] سردار شهید مدافع حرم حسین همدانی؛
[2 / 7 / 1399] مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس لرستان؛
[2 / 7 / 1399] وصیت شهید «علی طبری» به مسئولین؛
[2 / 7 / 1399] معاون پژوهش و مدیر آموزش هیئت معارف جنگ شهید سپ ...
[2 / 7 / 1399] اینفو‌گرافیک؛
[2 / 7 / 1399] مدیرکل ارشاد اسلامی لرستان؛
[2 / 7 / 1399] توسط به نشر «ما با تو سربلندیم» منتشر شد؛
[2 / 7 / 1399] فرمانده نیروی انتظامی؛
[2 / 7 / 1399] مسئول نشر آثار مشارکت روحانیت در دفاع مقدس کهگی ...

 

کدخبر: 73587
تاریخ انتشار: 21 مرداد 1399 _17:41:55
«اتوبوس اسرا» در روز آزادگان به‌صورت نمادین حرکت می‌کند

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز، گفت: حرکت نمادین اتوبوس اسرا از جمله برنامه ی بزرگداشت روز آزادگان در استان البرز است.

 

«اتوبوس اسرا» در روز آزادگان به‌صورت نمادین حرکت می‌کندبه گزارش تا شهدا؛ سلیمان رستمیان پیش از ظهر امروز رد جمع خبرنگاران با گرامی داشت یاد و خاطر شهدا و ایثارگران و آرزوی صحت و سلامتی برای آزادگان سرافراز اظهارداشت: صبر و مجاهدت آزادگان در دوران اسارت تیر خلاصی بود بر پیکره دشمنان انقلاب، صبر، ایثار و ایستادگی آزادگان جهاد رزمندگان ما را در دوران هشت ساله دفاع مقدس تکمیل کرد.

وی افزود: ما باید امروز قدردان آزادگان سرافراز هشت سال دفاع مقدس باشیم که برای اعتلای میهن ذره‌ای کم نگذاشتند و با ایثار و فداکاری و خود موجب عزت نظام و انقلاب شدند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز در ادامه به برنامه‌های 26 مرداد روز بزرگداشت آزادگان اشاره و بیان کرد: هدف از بزرگداشت روز آزادگان باید معرفی این غیور مردان به جوانان و ترویج سبک زندگی این عزیزان در جامعه باشد.

رستمیان تصریح کرد: برگزاری مراسم ویدئو کنفرانس کشوری و همچنین برنامه استانی تجلیل از تعدادی از آزادگان سرافراز با حضور مسئولین لشگری و استانی ویژه برنامه بنیاد برای بزرگداشت روز آزادگان است که همزمان با 26 مرداد ماه سالروز بازگشت ازادگان به کشور به اجرا در می‌آید.

وی با تاکید بر اینکه برنامه‌های بزرگداشت آزادگان امسال با وجود شرایط کرونا غالبا به صورت مجازی برگزار می‌شود، گفت: ساخت و پخش مستند آزادگان و پخش در رسانه ملی ، پخش 16 قسمتی خاطره گویی آزادگان در شبکه البرز و حضور آزادگان نخبه در برنامه‌های تلوزیونی سیمای البرز و بیان خاطرات تلخ و شیرین دوران اسارت از جمله اقداماتی است که با همکاری صدا و سیمای به اجرا در می‌آید.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز به برگزاری مسابقه سراسری «بزم پرستوها» با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین نسل جوان خبر داد و خاطر نشان کرد: موضوع این مسابقه درکوران حوادث و پس از 30 سال که از بازگشت آزادگان سرافراز می‌گذرد و بر آن هستیم تا بار دیگر در سالروز ورود آزادگان سرافراز به آغوش وطن خاطره حماسه‎ها و قاب‌های ماندگارِ ایستادگی‌هایشان را مروری دوباره نماییم، این مسابقه به صورت مجازی برگزار و عزیزان می‌توانند تا 26 مردا ماه با مراجعه به صفحه اینستاگرام نوید شاهد استان البرز در مسابقه حضور پیدا کنند.

رستمیان در ادامه با تاکید بر اینکه تمام مسئولان و دستگاه‌های اجرایی باید برای بزرگداشت این روز بزرگ تلاش کنند، گفت: با هماهنگی‌های به عمل آمده مقرر است تا دستگاه‌های اجرایی از آزادگان شاغلِ در آن دستگاه تجلیل کنند.

وی حرکت نمادین اتوبوس اسرا را از دیگر برنامه ی بزرگداشت روز آزادگان عنوان کرد و تصریح کرد: این برنامه روز 25 مرداد با حضور محدود امت حزب الله برگزار و اتوبوسی حامل اسرا و آزادگان استان البرز به صورت نمادین از میدان کرج به سمت بیمار ستان کوثر حرکت و با حضور در این بیمارستان از مدافعین سلامت که خود نمادی از ایثار، صبر و مقاومت هستند تجلیل خواهند کرد.

رستمیان به برگزاری اردوی سه روزه برای آزادگان نیز اشاره کرد و اظهار داشت: با هماهنگی‌های به عمل آمده آزادگان استان البرز طی سه روز با حضور در مجموعه تفریحی و فرهنگی کردان واقع در کردان کرج از امکانات تفریحی این مجموعه استفاده می‌کنند.

دبیر شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان، عنوان کرد: اجرای طرح سپاس به صورت تلفنی از دیگر برنامه‌های بنیاد البرز است که طی آن همکاران بنیاد ضمن تماس با آزادگان و تبریک این روز خجسته از این عزیزان تجلیل می‌شود.

رستمیان افزود: حضور آزاده‌ها در بیمارستان‌های استان و تجلیل از کادر درمانی و پزشکی، تبلیغات محیطی، حضور آزادگان در گلزار شهدای امام زاده محمد علیه السلام کرج و تجدید میثاق با شهدا، ارسال پیام صوتی و پیامکی به آزادگان سرافراز ، برگزاری مسابقات فرهنگی از دیگر برنامه‌های بنیاد برای بزرگداشت این روز عزیز است که با همکاری دیگر نهادی به اجرا در می‌آید.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز، گفت: امیدواریم با برگزاری این برنامه‌های بتوانیم ذره‌ای از اقیانوس بی‌کران صبر و ایثار آزادگان را جبران و راه این عزیزان که همان دفاع از آرمان‌های انقلاب است را به نسل امروز و آینده انتقال و معرفی کنیم./تسنیم

ابزار هدایت به بالای صفحه