شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[2 / 7 / 1399] سردار شهید مدافع حرم حسین همدانی؛
[2 / 7 / 1399] مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس لرستان؛
[2 / 7 / 1399] وصیت شهید «علی طبری» به مسئولین؛
[2 / 7 / 1399] به روایت خالد سلمان محمودکاظمی؛
[2 / 7 / 1399] معاون پژوهش و مدیر آموزش هیئت معارف جنگ شهید سپ ...
[2 / 7 / 1399] اینفو‌گرافیک؛
[2 / 7 / 1399] مدیرکل ارشاد اسلامی لرستان؛
[2 / 7 / 1399] توسط به نشر «ما با تو سربلندیم» منتشر شد؛
[2 / 7 / 1399] فرمانده نیروی انتظامی؛
[2 / 7 / 1399] مسئول نشر آثار مشارکت روحانیت در دفاع مقدس کهگی ...

 

کدخبر: 73583
تاریخ انتشار: 21 مرداد 1399 _17:28:08
پیکر پنجمین شهید مدافع سلامت اصفهان تشییع شد

 پیکر خسرو حکمت‌روش پنجمین شهید مدافع سلامت اصفهان روز سه‌شنبه در بیمارستان زهرای مرضیه(س) با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی تشییع و در گلستان شهدای این شهر خاکسپاری شد.

پیکر پنجمین شهید مدافع سلامت اصفهان تشییع شدتا شهدا؛ خسرو حکمت‌روش از کارکنان بخش اتاق عمل بیمارستان زهرای مرضیه (س) اصفهان بود که بر اثر ابتلا به بیماری کرونا در سن ۵۲ سالگی به جمع شهیدان مدافع سلامت پیوست.

این شهید مدافع سلامت دارای ۲ فرزند و مدرک تحصیلی کاردانی اتاق عمل و کارشناسی پرستاری و از رزمندگان دوران دفاع مقدس بود.

مراسم تشییع این شهید مدافع سلامت  صبح امروز با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در بیمارستان خیریه زهرای مرضیه (س) برگزار و سپس پیکر وی در قطعه شهیدان مدافع سلامت گلستان شهدای اصفهان خاکسپاری شد.

آرش نجیمی سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: این شهید مدافع سلامت پس از حدود ۲۰ روز درگیری و مبارزه با بیماری کرونا روز یکشنبه این هفته جان خود را از دست داد.

سه پزشک به نام‌های مجید فرهاد، سعید حقیقی و علی منصوری و یکی از کارکنان بیمارستان نطنز به نام علی اسد سلطانی از دیگر شهدای مدافع سلامت استان اصفهان هستند که در ماه‌های گذشته بر اثر کرونا جان باختند.

همچنین شهید مدافع سلامت محمود ایروانی محمدآبادی که به‌دلیل ابتلا به کرونا در یکی از بیمارستان‌های تهران درگذشت در گلستان شهدای اصفهان به خاک سپرده شد.

حدود پنج هزار نفر از کارکنان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در عرصه مقابله با بیماری کرونا فعالیت دارند که از بین آنها حدود ۴۵۰ نفر کادر درمانی، پرستاری و بهداشتی این استان (به‌جز شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل) از ابتدای شیوع کرونا تاکنون به این بیماری مبتلا شدند.

استان اصفهان از ۲ هفته گذشته در وضعیت قرمز شیوع بیماری کرونا قرار گرفته است.

تاکنون حدود ۳۲۸ هزار نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شدند و تعداد جان‌باختگان کرونا به بیش از ۱۸ هزار نفر رسیده است./ایرنا

ابزار هدایت به بالای صفحه