شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[2 / 7 / 1399] به روایت خالد سلمان محمودکاظمی؛
[2 / 7 / 1399] سردار شهید مدافع حرم حسین همدانی؛
[2 / 7 / 1399] مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس لرستان؛
[2 / 7 / 1399] وصیت شهید «علی طبری» به مسئولین؛
[2 / 7 / 1399] معاون پژوهش و مدیر آموزش هیئت معارف جنگ شهید سپ ...
[2 / 7 / 1399] اینفو‌گرافیک؛
[2 / 7 / 1399] مدیرکل ارشاد اسلامی لرستان؛
[2 / 7 / 1399] توسط به نشر «ما با تو سربلندیم» منتشر شد؛
[2 / 7 / 1399] فرمانده نیروی انتظامی؛
[2 / 7 / 1399] مسئول نشر آثار مشارکت روحانیت در دفاع مقدس کهگی ...

 

کدخبر: 73581
تاریخ انتشار: 21 مرداد 1399 _17:23:48
ایثار و شهادت به معنای خشونت نیست

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان اظهار داشت: دشمن با بهره‌گیری از امپراطوری رسانه‌ای سعی در تحریف معنا و مفهوم فرهنگ ایثار و شهادت به معنای خشونت طلبی دارد در حالیکه دین اسلام دین خشونت نیست.

 ایثار و شهادت به معنای خشونت نیستبه گزارش تا شهدا؛ حجت الاسلام حبیب الله شعبانی موثقی روز سه شنبه در دیدار معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: دشمنان این نظام و انقلاب در رسانه های خود ایثار و شهادت را خشونت جلوه می دهند.

وی اضافه کرد: آنان دین مبین اسلام را دین تساهل و تسامح و خشونت معرفی کردند در حالیکه اسلام به هیچ وجه دین خشونت نبوده و ایثار و شهادت هم به معنای دفاع از حق و حقیقت است.

امام جمعه همدان با تاکید بر اینکه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بسیار با اهمیت تر از خدمت رسانی به جامعه ایثارگران است اظهار داشت: حفظ روحیه ایثار و شهادت موجب تربیت شهدای بزرگ شد بنابراین باید ترویج این فرهنگ جدی گرفته شود.

حجت الاسلام شعبانی موثقی ادامه داد: با توجه به شرایط خاص اجتماعی و فرهنگی که جامعه پیدا کرده حفظ و مراقبت کردن از روحیه ایثار و شهادت بسیار با اهمیت بوده و نیاز کنونی جامعه است.

وی با بیان اینکه حفظ این روحیه در جوانان بسیار با اهمیت است بیان کرد: باید توضیح داد که یک جوان چگونه می تواند به شهید قاسم سلمانی و حسین همدانی تبدیل شود بنابراین در شورای ترویج ایثارگران و حفظ ایثار علاوه بر کارهای سخت افزاری برای حفظ این هنجارها و ارزش های الهی تلاش کرد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان گفت: همدان هشت هزار شهید تقدیم این انقلاب کرده و این استان که از گذشته به دارالمومنین شهره بود، رهبر فرزانه انقلاب نیز تعبیر زیبای دارالمجاهدین را به اهالی این استان دادند و فرمودند«شهدای همدان از برجسته ترین ها هستند».

حجت الاسلام شعبانی موثقی ادامه داد: اهالی این استان روحیه ایثار و شهادت را حفظ کردند و یکی از نقاط قوت استان همدان همراستایی مسوولان در اهداف، نگاه و افکار بوده و این کمک می کند بتوانیم خدمت بیشتری به خانواده شهدا داشته باشیم.

وی با بیان اینکه سیره اهل بیت (ع) در برخورد با خانواده شهدا و ایثارگران مورد توجه قرار گیرد تاکید کرد: از خانواده شهدا و ایثارگان نباید غفلت شود بلکه اطلاع از وضعیت معیشت خانواده ایثارگران وضع مسکن و اشتغال جزو ضرورت ها است.

سعید اوحدی معاون رییس جمهوری در سفر یک روزه پس از حضور در گلزار شهدای همدان و ادای احترام به مقام شامخ شهیدان با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان دیدار کرد.

امضای تفاهم نامه تامین زمین و ساخت مسکن و ایجاد اشتغال و کارآفرینی با استاندار همدان برای ایثارگران و دیدار با خانواده شهدا از دیگر برنامه های سفر یک روزه به این استان است.

ابزار هدایت به بالای صفحه