شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[2 / 7 / 1399] به روایت خالد سلمان محمودکاظمی؛
[2 / 7 / 1399] سردار شهید مدافع حرم حسین همدانی؛
[2 / 7 / 1399] مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس لرستان؛
[2 / 7 / 1399] وصیت شهید «علی طبری» به مسئولین؛
[2 / 7 / 1399] معاون پژوهش و مدیر آموزش هیئت معارف جنگ شهید سپ ...
[2 / 7 / 1399] اینفو‌گرافیک؛
[2 / 7 / 1399] معرفی کتاب؛
[2 / 7 / 1399] مدیرکل ارشاد اسلامی لرستان؛
[2 / 7 / 1399] توسط به نشر «ما با تو سربلندیم» منتشر شد؛
[2 / 7 / 1399] فرمانده نیروی انتظامی؛

 

کدخبر: 73580
تاریخ انتشار: 21 مرداد 1399 _17:21:54
همدان تفاهم‌نامه ایجاد اشتغال با بنیاد شهید امضا کرد

تفاهم‌نامه ایجاد اشتغال و کارآفرینی ۲ هزار نفر از خانواده شهدا و ایثارگران همدان امروز /سه‌شنبه/ به امضا استاندار و رییس بنیاد شهید کشور رسید.

همدان تفاهم‌نامه ایجاد اشتغال با بنیاد شهید امضا کردبه گزارش تا شهدا؛ براساس این تفاهم‌نامه که سید سعید شاهرخی استاندار همدان و سعید اوحدی معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید کشور به امضا رساندند مقرر شد، براساس بند (ج) ماده ۸۷ قانون برنامه ششم توسعه، تمامی فرزندان شهدا و جانبازان ۷۰ درصد و بالاتر در مدت اجرای قانون برنامه استخدام شوند.

معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید کشور در حاشیه امضا این تفاهمنامه گفت: طبق ماده ۲۱ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران ۲۵ درصد نیازهای استخدامی اعم از رسمی، پیمانی، قراردادی و شرکتی که از بودجه دولتی استفاده می‌کنند باید به جامعه ایثارگری اختصاص یابد.

اوحدی بیان کرد: در آزمون استخدامی که به صورت عام شهریورماه امسال برگزار می‌شود، سهمیه خاصی برای جامعه هدف اختصاص یافته است و این نوید نیز داده شده تا بعد از این آزمون، آزمون اختصاصی نیز برای جامعه ایثارگری برگزار شود.

وی گفت: در سالی که به عنوان جهش تولید نامگذاری شده، امیدواریم بتوانیم ظرفیت‌های جدی را به صورت جهشی در حوزه اشتغال داشته باشیم.

استاندار همدان نیز گفت: در حوزه اشتغال تعهد می‌کنیم برای ۲ هزار تن از اعضای خانواده شهدا و ایثارگران استان، اشتغال ایجاد کنیم.

سید سعید شاهرخی افزود: یک هزار و ۳۵۰ نفر از این افراد در قالب طرح‌های خود اشتغالی به کار گماشته خواهند شد که زمینه صدور مجوز و تخصیص تسهیلات از منابع داده می شود.

وی گفت: همچنین ۱۵۰ نفر از سهمیه ۲۵ درصدی استخدامی کارکنان دولت نیز جذب خواهند شد.

استاندار همدان تاکید کرد: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان نیز ۵۰۰ نفر از این افراد را در بخش‌های خصوصی و واحدهای تولیدی به کارگیرد.

معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران صبح امروز (سه‌شنبه) وارد همدان شد و در بدو ورود با حضور در گلزار شهدای این شهر به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کرد.

وی با نماینده ولی فقیه در همدان دیدار و در ادامه این سفر یک روزه با تعدادی از خانواده‌های شهدا و ایثارگران نیز ملاقات کرد./ایرنا

ابزار هدایت به بالای صفحه