شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[26 / 6 / 1399] سردار شهید یوسف افشاریان؛
[26 / 6 / 1399] جهادگر شهید میثم دهقان پور؛
[26 / 6 / 1399] به روایت رزمنده سید علی کاظم‌داور؛
[27 / 6 / 1399] اینفوگرافیک؛
[27 / 6 / 1399] معرفی کتاب؛
[27 / 6 / 1399] دبیر کمیته هنری کنگره ۴۰۰۰ شهید استان یزد خبرداد؛
[27 / 6 / 1399] در آستانه‌ی چهلمین سالگرد آغاز دفاع مقدس؛
[27 / 6 / 1399] شهید علی دهقان منشادی؛
[26 / 6 / 1399] آیت‌الله ابوالقاسم خزعلی؛
[26 / 6 / 1399] مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد؛
[26 / 6 / 1399] مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس سمنان خبر داد؛
[26 / 6 / 1399] معاون سیاسی استاندار اردبیل خبر داد؛
[26 / 6 / 1399] مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس کردستان؛
[26 / 6 / 1399] معاون سیاسی امنیتی استانداری خراسان رضوی؛
[26 / 6 / 1399] شهید سید محمدرضا موسوی‌کوتی؛

 

کدخبر: 73567
تاریخ انتشار: 21 مرداد 1399 _16:09:11
۲۶ مرداد روز تکریم مردانی از جنس ایثار و مقاومت است

مدیرکل بنیاد استان البرز گفت: ۲۶ مرداد روز تکریم مردانی از جنس ایثار و مقاومت است و ما باید امروز قدردان آزادگان سرافراز هشت سال دفاع مقدس باشیم که برای اعتلای میهن ذره‌ای کم نگذاشتند و با ایثار و فداکاری خود موجب عزت نظام و انقلاب شدند.

 

۲۶ مرداد روز تکریم مردانی از جنس ایثار و مقاومت استبه گزارش تا شهدا؛ سلیمان رستمیان با گرامی‌داشت یاد و خاطر شهدا و ایثارگران و آرزوی صحت و سلامتی برای آزادگان سرافراز گفت: صبر و مجاهدت آزادگان در دوران اسارت تیر خلاصی بود بر پیکره دشمنان انقلاب و صبر، ایثار و ایستادگی آزادگان جهاد رزمندگان ما را در دوران هشت ساله دفاع مقدس تکمیل کرد.

وی افزود: ۲۶ مرداد روز تکریم مردانی از جنس ایثار و مقاومت است و ما باید امروز قدردان آزادگان سرافراز هشت سال دفاع مقدس باشیم که برای اعتلای میهن ذره‌ای کم نگذاشتند و با ایثار و فداکاری خود موجب عزت نظام و انقلاب شدند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز به برنامه‌های ۲۶ مرداد روز بزرگداشت آزادگان اشاره کرد و گفت: هدف از بزرگداشت روز آزادگان باید معرفی این غیور مردان به جوانان و ترویج سبک زندگی این عزیزان در جامعه باشد.
رستمیان گفت: برگزاری مراسم ویدئو کنفرانس کشوری و همچنین برنامه استانی تجلیل از تعدادی از آزادگان سرافراز با حضور مسئولان لشگری و استانی ویژه برنامه بنیاد برای بزرگداشت روز آزادگان است که همزمان با ۲۶ مرداد ماه سالروز بازگشت آزادگان به کشور اجرا می‌شود.
وی با تأکید بر اینکه برنامه‌های بزرگداشت آزادگان امسال با وجود شرایط کرونا غالبا به صورت مجازی برگزار خواهد شد گفت: ساخت و پخش مستند آزادگان و پخش در رسانه ملی، پخش ۱۶ قسمتی خاطره گویی آزادگان در شبکه البرز و حضور آزادگان نخبه در برنامه‌های تلویزیونی سیمای البرز و بیان خاطرات تلخ و شیرین دوران اسارت از جمله اقداماتی است که با همکاری صدا و سیما به اجرا درخواهد آمد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز از برگزاری مسابقه سراسری «بزم پرستوها» با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین نسل جوان خبر داد و تصریح کرد: با برگزاری این مسابقه در کوران حوادث و پس از ۳۰ سال که از بازگشت آزادگان سرافراز می‌گذرد بر آن هستیم تا بار دیگر در سالروز ورود آزادگان سرافراز به آغوش وطن خاطره حماسه‎ ها و قاب‌های ماندگارِ ایستادگی‌هایشان را مروری دوباره کنیم، این مسابقه به صورت مجازی برگزار می شود و عزیزان می توانند تا ۲۶ مرداد ماه با مراجعه به صفحه اینستاگرام نوید شاهد استان البرز در مسابقه شرکت کنند.
رستمیان با تاکید بر اینکه تمام مسئولان و دستگاه‌های اجرایی باید برای بزرگداشت این روز بزرگ تلاش کنند گفت: با هماهنگی‌های به عمل آمده مقرر است تا دستگاه‌های اجرایی از آزادگان شاغلِ در آن دستگاه تجلیل کنند.
وی حرکت نمادین اتوبوس اسرا را از دیگر برنامه‌های بزرگداشت روز آزادگان عنوان کرد و گفت: این برنامه روز  ۲۵ مرداد با حضور محدود امت حزب الله برگزار و اتوبوسی حامل اسرا و آزادگان استان البرز به صورت نمادین از میدان کرج به سمت بیمار ستان کوثر حرکت و با حضور در این بیمارستان از مدافعان سلامت که خود نمادی از ایثار، صبر و مقاومت هستند تجلیل خواهند کرد.
دبیر شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان عنوان کرد: اجرای طرح سپاس به صورت تلفنی از دیگر برنامه‌های بنیاد البرز است که طی آن همکاران بنیاد ضمن تماس با آزادگان و تبریک این روز خجسته از این عزیزان تجلیل خواهند کرد.
رستمیان افزود: حضور آزاده‌ها در بیمارستان‌های استان و تجلیل از کادر درمانی و پزشکی، تبلیغات محیطی، حضور آزادگان در گلزار شهدای امام زاده محمد علیه السلام کرج و تجدید میثاق با شهدا، ارسال پیام صوتی و پیامکی به آزادگان سرافراز و برگزاری مسابقات فرهنگی از دیگر برنامه‌های بنیاد برای بزرگداشت این روز عزیز است که با همکاری دیگر نهادی اجرا می‌شود.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز گفت: امیدواریم با برگزاری این برنامه‌ها بتوانیم ذره‌ای از اقیانوس بیکران صبر و ایثار آزادگان را جبران و راه این عزیزان که همان دفاع از آرمان‌های انقلاب است را به نسل امروز و آینده انتقال و معرفی کنیم./ایثار

ابزار هدایت به بالای صفحه