شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[30 / 6 / 1399] فرمانده سپاه ناحیه محمودآباد خبر داد؛
[30 / 6 / 1399] اینفوگرافیک؛
[30 / 6 / 1399] معاون امور کتابخانه‌های عمومی همدان خبر داد؛
[30 / 6 / 1399] شهید محمد علی کارگر؛
[30 / 6 / 1399] شهید ابوالقاسم محمدزاده؛
[30 / 6 / 1399] شهید باب‌الله عباسی اندرگلی؛
[30 / 6 / 1399] شهید حسین فتاحیان؛
[30 / 6 / 1399] شهید «صفرعلی رضایی»؛
[30 / 6 / 1399] اینفوگرافیک؛
[30 / 6 / 1399] توسط سازمان بسیج رسانه انجام می‌شود؛
[30 / 6 / 1399] مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان لرستان خبر داد؛
[30 / 6 / 1399] مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌ جنوبی خبر داد؛

 

کدخبر: 73536
تاریخ انتشار: 19 مرداد 1399 _23:36:40
نام خلبان لشکری با تار و پود مقاومت گره خورده است

 فرمانده نیروی هوایی ارتش در پیامی نوشت: نام و یاد سرلشکر خلبان شهید حسین لشکری، با تار و پود مقاومت گره خورده و شکیبایی او شکوه بی‌مانند را رقم زده است که در حیات و ممات، نام او را می‌توان مترادف واژه زندگی و امید قرار داد.

 نام خلبان لشکری با تار و پود مقاومت گره خورده استتا شهدا؛ به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ارتش، سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده روز یکشنبه به مناسبت سالروز شهادت سرلشکر خلبان حسین لشکری در پیامی اظهارداشت: درود مقربان درگاه الهی به روح ملکوتی آزاده‌ای سربلند که در مدت قریب به هجده سال اسارت در بند رژیم بعثی، صبر از بردباری او به ستوه آمد و ناامیدی و شکست، پیش سربلندی او سر افکنده شد.

فرمانده نیروی هوایی ارتش افزود: نام و یاد سیدالاسرای ایران، سرلشکر خلبان شهید حسین لشکری، با تار و پود مقاومت گره خورده و شکیبایی او شکوه بی‌مانند را رقم زده است که در حیات و ممات، نام او را می‌توان مترادف واژه زندگی و امید قرار داد.

نصیرزاده عنوان کرد: امروز در سالروز شهادت آن همرزم نستوه که میدان مبارزه‌اش از جایی پیش‌تر از خط مقدم، در قلب استخبارات دشمن و در جبهه‌ای به پیچیدگی جبهه جنگ روانی بود، به خود یادآور می‌شویم که درس بزرگ آن رادمرد مقیم بهشت، رقم زدن سرنوشت به دست اعتماد به وعده نصرت الهی و استقامت است.

وی خاطرنشان کرد: آن شهید عزیز نه فقط شناسنامه عزتمندی آزادگان این سرزمین، بلکه نماد تربیت عاشورایی برای دست رد زدن به سینه امان نامه‌ها بود. او که خاک سرزمین سلمان را توتیای چشم کرد اما تن به ذلت تسلیم و تطمیع و تهدید نداد تا به عزیزی و خوشنامی برسد. یادش ماندگار و راه روشنش پررهرو باد.

سرلشگر حسین لشکری خلبان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران بود که پس از ۱۸ سال اسارت در عراق به ایران بازگشت. او دارای درجهٔ جانبازی ۷۰٪ بود، و در طول جنگ ایران و عراق تا پیش از اسارت توانست در ۱۲ عملیات هوایی شرکت کند. او دارای لقب «سید الاسرای ایران» بود.  با موافقت فرمانده کل قوا در تاریخ ۲۷ بهمن ١٣٧٨ درجهٔ نظامی وی به سرلشگری ارتقاء یافت. وی در تاریخ ۱۹ مرداد ۱۳۸۸ در تهران به همرزمان شهیدش پیوست./ایرنا

ابزار هدایت به بالای صفحه