شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[28 / 6 / 1399] مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس لرستان؛
[29 / 6 / 1399] شهید مدافع حرم جهانپور شریفی؛
[29 / 6 / 1399] شهید «حسن وکیل‌زاده»:
[29 / 6 / 1399] وعده دیدار ۳۱ شهریور؛
[29 / 6 / 1399] پدر شهید علیدوست مطرح کرد؛
[29 / 6 / 1399] پوستر؛
[29 / 6 / 1399] وصیت نامه شهید «غضنفر جمیری»؛
[29 / 6 / 1399] شهید مصطفی ردانی‌پور؛
[29 / 6 / 1399] از سوی بهزیستی استان تهران؛
[29 / 6 / 1399] فرمانده سپاه ناحیه چالوس خبر داد؛

 

کدخبر: 73507
تاریخ انتشار: 17 مرداد 1399 _13:56:39
خبرنگاران مهریز از خانواده خبرنگار شهید تجلیل کردند

جمعی از خبرنگاران مهریز پنجشنبه شب با حضور در منزل پدر شهید غلامرضا برهان یکی از شهدای خبرنگار این شهرستان از خانواده وی تجلیل کردند.

خبرنگاران مهریز از خانواده خبرنگار شهید تجلیل کردندبه گزارش تا شهدا؛ در این برنامه خبرنگاران با گرامیداست یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی به خصوص خبرنگاران، بر تبیین اهداف و ترویج فرهنگ ایثار و فداکاری در جامعه و بین جوانان تاکید کردند.

همچنین برادر شهید برهان در این آیین معنوی با قدردانی از اصحاب رسانه شهرستان به اهمیت و نقش خبرنگاران در جامعه و اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی دقیق بر اساس آموزه‌های دینی و اخلاقی اشاره کرد.

حجت‌الاسلام مهدی برهان افزود: باید اخبار و گزارش‌ها که توسط خبرنگاران در رسانه‌های گروهی منعکس می‌شود بر اساس آمار و اطلاعات دقیق و کمک به کشور و خدمت به مردم مومن صورت گیرد.

شهید غلامرضا برهان در بیست و پنجم اردیبهشت ۱۳۴۲ در مهریز به دنیا آمد، پدرش محمدحسین (شهادت۱۳۶۶) روحانی بود و مادرش بی­ بی­ رقیه نام داشت.

دانشجوی دوره کاردانی بود و به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت و در هفدهم دی ۱۳۶۵ با سمت مسول دسته در فاو عراق بر اثر اصابت ترکش به شکم، سینه و کمربه شهادت رسید.

مهریز سه خبرنگار شهید شامل غلامرضا برهان، علی اکبر کورشفر و سید مهدی میرافضلی سریزدی دارد.

شهید محمود صارمی در خرداد سال ۱۳۴۷ در شهرستان بروجرد متولد شد بعد از اخذ دیپلم و شرکت در کنکور سراسری و پذیرفته شدن در رشته جغرافیا به تهران مهاجرت کرد، بعد از گذراندن چند ترم از طریق بسیج دانشجویی دانشگاه تهران راهی جبهه‌های نبرد شد و مدت ۱۷ ماه را در آن جا گذراند،  مجدداً به دانشگاه بازگشت و به ادامه تحصیل پرداخت.

محمود در سال ۱۳۷۰ مشغول به همکاری با خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران شد،  در سال ۱۳۷۱ در حالی که به تحصیلات خود در مقطع کارشناسی ارشد ادامه می‌داد، ازدواج کرد. در سال  ۱۳۷۵ به عنوان مسوول دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی در مزار شریف مرکز اسان بلخ واقع در شمال افعانستان انتخاب شد و ۲ سال بعد در تاریخ ۱۷ مرداد ۱۳۷۷ در شهر مزار شریف به دست گروه طالبان کشته شد.

در ۱۷ مرداد ۱۳۷۷، محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی مستقر در مزار شریف افغانستان، به همراه هشت نفر از کارکنان سرکنسولگری ایران در این شهر توسط عوامل گروه طالبان به شهادت رسیدند.  

مرکز شهرستان مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد./ایرنا

ابزار هدایت به بالای صفحه