شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[28 / 6 / 1399] مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس لرستان؛
[29 / 6 / 1399] شهید «حسن وکیل‌زاده»:
[29 / 6 / 1399] شهید مدافع حرم جهانپور شریفی؛
[29 / 6 / 1399] وصیت نامه شهید «غضنفر جمیری»؛
[29 / 6 / 1399] وعده دیدار ۳۱ شهریور؛
[29 / 6 / 1399] پدر شهید علیدوست مطرح کرد؛
[29 / 6 / 1399] شهید مصطفی ردانی‌پور؛
[29 / 6 / 1399] پوستر؛
[29 / 6 / 1399] از سوی بهزیستی استان تهران؛
[29 / 6 / 1399] فرمانده سپاه ناحیه چالوس خبر داد؛

 

کدخبر: 73469
تاریخ انتشار: 14 مرداد 1399 _22:42:51
پاسداشت شهدای قیام مشروطه در شهرری

جمعی از مدیران شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر تهران با حضور بر سر مزار ستارخان، شیخ محمد خیابانی و آیت الله طباطبائی در شهرری، یاد مبارزان قیام مشروطه را گرامی داشتند.

 

پاسداشت شهدای قیام مشروطه در شهرریبه گزارش تا شهدا؛ عصر امروز آئین پاسداشت شهدای قیام مشروطه به مناسبت روز ۱۴  مرداد سالروز صدور فرمان مشروطیت، با حضور اعضای شورای اسلامی شهر تهران، شهردار منطقه ۲۰ و جمعی از اساتید برجسته دانشگاه در جوار حرم حضرت عبدالعظیم (ع) برگزار شد.

شرکت کنندگان در این مراسم با حضور بر سر مزار سردار ملی ستارخان، شیخ محمد خیابانی و آیت الله طباطبائی ضمن قرائت فاتحه و نثار گل، یاد فعالان نهضت مشروطه را گرامی داشتند. 

محمدجواد حق شناس عضو شورای اسلامی شهر تهران ضمن پاسداشت مبارزان انقلاب مشروطه گفت: جنبش مشروطیت از رویدادهای مهم و تأثیرگذار در تاریخ تحولات سیاسی ایران محسوب می‌شود و اثرات این رویداد در زندگی فرهنگی و سیاسی مردم، از سایر حوادثی که تا آن تاریخ در کشورمان پدید آمده بود، عمیق‌تر بوده است.

وی تصریح کرد: در آن سال‌ها مفاهیمی چون آزادی خواهی، عدالت طلبی، دیکتاتور ستیزی هدف مبارزان بود و با توجه به عهدشکنی پادشاهان قاجار، شخصیت‌های مبارز و برجسته‌ای هم‌چون ستارخان «سردار ملی» و باقرخان «سالار ملی» رهبری جنبش مردمی مشروطه را در دست گرفته و منجی انقلاب مشروطه شدند.

حسن خلیل آبادی عضو شورای شهر تهران نیز با گرامیداشت مبارزان نهضت مشروطه گفت: مشروطه یکی از جنبش‌های مهم در تحولات تاریخ کشور ما است اما سران این قیام نیاز به گفت‌وگو داشتند و آن‌چه باعث شد مشروطه دچار آسیب شود نگاه حذفی و خودمحورانه بود که از نتایج آن به توپ بسته شدن مجلس بود.

وی با تأکید بر هم اندیشی و اهمیت و ضرورت آن، ادامه داد: امروز هم به شدت نیاز به گفت‌وگو داریم چرا که همیشه بهتر از ابزار قهری نتیجه می‌دهد و جامعه با هم‌اندیشی و صحبت رنگ سلامت می‌بیند. 

فرهاد افشار شهردار منطقه ۲۰ نیز ضمن تبریک بزرگداشت این روز تاریخی اظهار کرد: پتانسیل‌های هویت بخشی موجود در شهر تاریخی ری زیاد است و هویت تاریخی مذهبی و شخصیت‌های شاخص مدفون در ری که از افتخارات ملی این کشور هستند از جمله عوامل هویت بخش این شهر به شمار می‌روند.

وی ضمن گرامیداشت ایثار و از جان گذشتگی تمامی آزادی‌خواهان اعصار گذشته، بیان کرد: در این مقطع زمانی کشور نیازمند رجوع به ریشه‌های هویتی خود و ایجاد وحدت ملی است و باید با استفاده از سرمایه‌های اجتماعی در شرایط خاص کنونی، مقاومت جامعه را بالا برد و عاملی باشند که از بحران‌های موجود گذر کنیم./فارس

ابزار هدایت به بالای صفحه