شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[7 / 7 / 1399] سردار شهید احمد سوداگر؛
[7 / 7 / 1399] شهید قاسم کریمی؛
[7 / 7 / 1399] به روایت جانباز شیمیایی بهروز بیات؛
[7 / 7 / 1399] دبیر شورای نامگذاری معابر و اماکن عمومی تبریز خ ...
[8 / 7 / 1399] شهید حسن طهرانی مقدم؛
[7 / 7 / 1399] اشعاری نوجوانانه در وصف شهید حاج قاسم سلیمانی؛
[7 / 7 / 1399] از سوی فرمانده انتظامی شهرستان کهگیلویه؛
[7 / 7 / 1399] در ویژه برنامه «راویان مقاومت» مطرح شد؛
[7 / 7 / 1399] نماینده ولی فقیه در گیلان؛
[7 / 7 / 1399] با حضور شهردار منطقه ۶ و خانواده شهید برگزار شد؛
[7 / 7 / 1399] شهید «حجت‌الله رمضانی»؛
[7 / 7 / 1399] اینفوگرافی؛

 

کدخبر: 71806
تاریخ انتشار: 2 خرداد 1399 _16:02:24
مستند شهید بی‌سر مدافع حرم فارس در ایستگاه پایانی کلید خورد

مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارس از آغاز ضبط آخرین سکانس مستند تلویزیونی عبدالله که روایتی از تولد تا شهادت شهید مدافع حرم شهید سردار حاج عبدالله اسکندری است، خبر داد.

 

تا شهدا  به‌نقل از روابط‌عمومی صدا‌و‌‌سیمای مرکز فارس، در این مراسم که به این مناسبت و همزمان با ششمین سال شهادت شهید اسکندری برگزار شد، جمعی از مسئولان، خانواده معظم شهدا از جمله همسر و فرزند شهید اسکندری، سردار بوعلی جانشین فرمانده سپاه فجر، حجت‌الاسلام حاجی‌زاده رییس دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه فجر، سهرابی مدیرکل، حقایقی قائم مقام و جمعی از مدیران صدا و سیما حضور داشتند.

سهرابی مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارس در این مراسم همزمانی ضبط آخرین سکانس این مستند تلویزیونی با روز شهادت شهید اسکندری و آغاز چهلمین سال دفاع مقدس و سوم خردادروز آزادی خرمشهر را موضوعی قابل تامل و جذاب برای دست‌اندرکاران تولید این مستند، خانواده و همرزمان این شهید گرانقدر دانست.

وی با اشاره به اینکه دستور ساخت این مستند را رییس سازمان صدا و سیما در سفر به شیراز و دیدار با خانواده این شهید بزرگوار صادر کرده است، افزود: زندگی پر فراز و نشیب این سردار سرافراز در کنار خدمات زیاد ایشان به انقلاب و دفاع مقدس و مردم استان فارس در کنار پیگیری مدیران ارشد صدا و سیما برای تولید اثری فاخر کار را برای دست اندرکاران سخت کرد و اینک بحمد‌الله شاهد به ثمر نشستن کاری پژوهش‌محور هستیم که همه شاخص‌های یک کار تلویزیونی ارزشمند و ماندگار را دارد‌.

سهرابی گفت: در این کار تلویزیونی که همزمان با تصویر‌برداری صحنه‌ها در ایران و سوریه تدوین آن هم به صورت موازی انجام شده است، برنامه سازان صدا و سیمای فارس نگاهی هم به پیشینه دینی فارس و شیراز که مهد پرورش بزرگانی چون شهید اسکندری بوده است داشته‌اند.

مدیرکل صدا و سیمای فارس مدت زمان در نظر گرفته برای این برنامه را 120 دقیقه و محل ضبط آن را ایران و مناطق جنگی کشور سوریه اعلام و اظهار امیدواری کرد: صدا و سیمای فارس پس از این کار بتواند با پشتیبانی و حمایت مردم و مسئولان استان کارهای مشابه برای سایر شهدای گرانقدر استان را کلید بزند.

وی شهدا را از مهم‌ترین مولفه های قدرت ملت ایران توصیف کرد و گفت: در پنج سال گذشته بیش از 25 مستند از زندگی شهدای دفاع مقدس و مدافعان حرم در تلویزیون و ده‌ها نمایش رادیویی با موضوع ایثار، جهاد و شهادت و کارهای ارزشمندی در بخش موسیقی و سرود و همچنین فضای مجازی رسانه استانی تولید و پخش شده و تولید برنامه‌های رسانه‌ای با این موضوع همچنان در دستور کار قرار دارد‌.

 سهرابی در پایان از فرماندهان سپاه فجر استان به ویژه سردار غیاثی و سردار بوعلی که با جدیت پیگیر پیشرفت این اثر تلویزیونی بودند و کمک‌های قابل توجهی برای پیشبرد این برنامه داشته‌اند قدر دانی کرد.

براساس این گزارش، مستند تلویزیونی عبدالله‌به تهیه کنندگی عباس روزیطلب و کارگردانی حمید هاشم‌زاده در مدت زمان 120دقیقه به زندگی نامه شهید عبدالله اسکندری از بدو تولد تا شهادت می پردازد‌.

مستند عبدالله نقش بی بدیلی در اشائه فرهنگ شهادت دارد

جانشین فرمانده سپاه فجر استان فارس نیز در این مراسم اظهار داشت: ساخت مستند تلویزیونی عبدالله در صدا و سیمای مرکز فارس نقش ویژه‌ای در گسترش فرهنگ شهادت در جامعه دارد.

سردار یدالله بوعلی در این جلسه بیان‌کرد: ساخت مستند عبدالله با توجه به ابعاد شخصیتی این شهید والا مقام در مسیر زنده نگاه داشتن یاد و خاطره شهدای مدافع حرم و شهدای جنگ تحمیلی بی بدیل است.

وی افزود: ثبت چنین آثار فرهنگی- مذهبی می‌تواند منبع موثقی برای تحقیق در خصوص زندگی شهدا در استان باشد و این آثار در انتقال فرهنگ شهادت به آیندگان نقش موثر و تأثیرگذاری دارند.

جانشین فرمانده سپاه فجر فارس در مورد نقش شهدا در جامعه نیز گفت: افرادی که به شهادت نایل می‌شوند افرادی هستند که ویژگی‌های معنوی و معنایی بسیار زیادی داشته‌اند از این روست که شهدا افرادی خدایی بوده‌اند.

وی در پایان اقدام صدا و سیمای مرکز فارس در تولید مستند عبدالله را اقدامی انقلابی و قابل تحسین عنوان کرد.

مستند عبدالله اثر فاخر در حوزه دفاع مقدس است

علی اسکندری فرزند شهید اسکندری نیز در این جلسه با قدردانی از صدا‌و‌سیمای مرکز فارس در مورد تهیه مستند زندگی‌نامه شهید اسکندری اظهار داشت: این مستند اثری فاخر و قابل اتکا در حوزه دفاع مقدس است.

فرزند شهید اسکندری افزود: اینکه  مستند عبدالله همزمان با سالروز شهادت این شهید مدافع حرم به نقطه پایانی رسید نشان از اهمیت و همت مدیران صدا و سیما مرکز فارس در به هدف رساندن این  مستند بود.

وی گفت: در بازدیدی که از پشت صحنه این اثر داشتم شاهد حساسیت ویژه عوامل این اثر در راستای تولید اثری فاخر و در شأن شهدا بودم .

علی اسکندری با تاکید بر این که ساخت مستند‌های فاخر نظیر مستند عبدالله اثر ماندگار می‌شود، خاطرنشان کرد: فرهنگ ایثار و شهادت که مورد تاکید مقام معظم رهبری است با تولید محصولات فرهنگی نظیر مستندهای فاخر دفاع مقدس اشائه پیدا می‌کنند.

ابزار هدایت به بالای صفحه