شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[6 / 7 / 1399] شهید محمد رسول رضایی؛
[6 / 7 / 1399] به همت فرهنگسرای کار و تعاون؛
[7 / 7 / 1399] سردار شهید احمد سوداگر؛
[7 / 7 / 1399] شهید قاسم کریمی؛
[7 / 7 / 1399] به روایت جانباز شیمیایی بهروز بیات؛
[7 / 7 / 1399] دبیر شورای نامگذاری معابر و اماکن عمومی تبریز خ ...
[6 / 7 / 1399] معرفی کتاب؛
[7 / 7 / 1399] از سوی فرمانده انتظامی شهرستان کهگیلویه؛
[6 / 7 / 1399] معرفی کتاب؛
[6 / 7 / 1399] معرفی کتاب؛
[6 / 7 / 1399] اینفوگرافیک؛
[6 / 7 / 1399] رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی؛
[7 / 7 / 1399] نماینده ولی فقیه در گیلان؛
[6 / 7 / 1399] مسئول سازمان زنان اداره کل حفظ آثار دفاع مقدس ی ...
[6 / 7 / 1399] روایت یک خبرنگار از شهید ۱۳ ساله؛

 

کدخبر: 70076
تاریخ انتشار: 8 بهمن 1398 _13:38:50
کلام خدا جایگزین همه دلتنگی ها

همسر شهید جاویدالاثر «ابراهیم فرمانی» سن و سال بالا و کهنسالی را بهانه خوبی برای دورشدن از قرآن‌آموزی ندانست و بیان کرد: برای آموزش و فراگیری قرآن هرگز دیر نیست و انسان همواره می‌تواند به قرآن پناه ببرد و آرامش بگیرد.

تا شهدا؛ معصومه بیژن، همسر شهید جاویدالاثر «ابراهیم فرمانی» با بیان اینکه سال ۱۳۶۴ با ستوان سوم ابراهیم فرمانی ازدواج کردم، گفت: تنها چند ماه از زندگی سرشار از مهر و محبت و خاطره و معنویت و برکت ما نگذشته بود که آن بزرگوار در عملیات والفجر۸ که در بهمن ماه همان سال انجام شد به فیض شهادت رسید.

وی خود را پرورش‌یافته مکتب قرآن در یک خانواده مذهبی دانست و افزود:‌ پدربزرگ مادری ام روحانی بود و پدرم در خانه برنامه دوره خوانی هفتگی قرآن برگزار می کرد؛ لذا قرآن جزئی از زندگی و تربیت خانوادگی من است و همواره با قرآن مأنوس هستم.

مدیرمسئول موسسه فرهنگی قرآن و عترت شهید فرمانی شهرستان بندرانزلی که خود حافظ ۱۰ جزء از قرآن کریم است، از کلاس‌های ختم روزانه خانه مادربزرگش در ایام ماه رمضان گفت و افزود:‌ از کودکی در این کلاس‌ها شرکت می‌کردم و بعد از ازدواج نیز قرآن‌آموزی را کنار نگذاشتم.

بیژن با بیان اینکه پدرش در کودکی از دست داد، تصریح کرد:‌ بعد از ازدواج نیز فرصت نشد زندگی مشترک را در کنار شهید فرمانی تجربه کنم؛ لذا مجددا زندگی با مادرم را آغاز کردم. البته مادرم گرفتار یک بیماری صعب‌العلاج شده بود و ۱۷ سال سخت‌ترین روزها را گذراندیم. پرستاری از مادرم موجب شد از فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی دور بمانم، اما دعای خیر مادر را همواره پشت سرم احساس می‌کردم.

وی با اشاره به توصیه مکرر مادر مبنی بر عدم فاصله گرفتن از قرآن حتی در سخت‌ترین لحظات، یادآور شد:‌ لطف خداوند و عنایت شهید فرمانی و دعای خیر مادر مشوق من در امور قرآن شد و توفیق حفظ قرآن را پیدا کردم.

همسر شهید فرمانی از کسب مقام اول خود در رشته حفظ پنج جزء مسابقات قرآنی اوقاف سال ۹۶ در شهرستان بندرانزلی خبر داد و خاطرنشان کرد: همچنین در مسابقات استانی قرآن شاهد و ایثارگر طی سال‌های ۹۶ و ۹۷ در رشته حفظ پنج جزء مقام اول و در مرحله کشوری سال ۹۷ مقام چهارم را کسب کردم.

وی قرآن را همه زندگی خود دانست و متذکر شد:‌ وقتی حفظ کردن آیات قرآن را شروع کردم همه دغدغه‌ها و دل‌مشغولی‌های دنیوی از من دور شد و کلام خدا را جایگزین دلتنگی‌ها از نبود همسر شهیدم کردم و ذره ذره کارهایم رنگ و بوی رضای الهی گرفت.

این کارشناس علوم و حدیث با بیان اینکه همواره از کمک اساتید برجسته قرآن و تجربیات مربیان حفظ بهره می‌گیرم، بیان کرد: جایگاه امروزم را مدیون استاد حسن رجبی هستم که در این مسیر نورانی راهنما و مشوق خوبی برایم بود.

وی با اشاره به آغاز فعالیت مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت شهید فرمانی شهرستان بندرانزلی از سال ۱۳۹۱، یادآور شد: در کنار این مؤسسه قرآنی تولیت حسینیه شهید فرمانی را نیز بر عهده دارم و در کنار حفظ قرآن، قرآن‌آموزی را ادامه می‌دهم. کلاس‌های قرآن مؤسسه شهید فرمانی با تفسیر قرآن نیز همراه است تا بتوانیم اثرگذاری فعالیت‌های قرآنی را بیشتر کنیم.

بیژن، سن و سال بالا و کهنسالی را بهانه خوبی برای دورشدن از قرآن‌آموزی ندانست و بیان کرد: از ۵۰ سالگی حفظ قرآن را شروع کردم و البته مشقت دارد، اما برای آموزش و فراگیری قرآن هرگز دیر نیست و انسان همواره می‌تواند به قرآن پناه ببرد و آرامش بگیرد.

مدیرمسئول مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت شهید فرمانی بندرانزلی خداوند را منشا همه خوبی‌ها و زیبایی‌ها دانست و گفت: خداوند زیباست و زیبایی را دوست دارد و قرآن فرستاده خدا و معجزه رسولش است؛ لذا خداوند زیبا کلام زیبایش را برای انسان فرستاده و انسان باید از این زیبایی بهره لازم را ببرد. در واقع با درک زیبایی قرآن می‌توان زیبایی خداوند را دریافت کرد.