شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[26 / 6 / 1399] سردار شهید یوسف افشاریان؛
[26 / 6 / 1399] جهادگر شهید میثم دهقان پور؛
[26 / 6 / 1399] به روایت رزمنده سید علی کاظم‌داور؛
[27 / 6 / 1399] اینفوگرافیک؛
[27 / 6 / 1399] معرفی کتاب؛
[27 / 6 / 1399] دبیر کمیته هنری کنگره ۴۰۰۰ شهید استان یزد خبرداد؛
[27 / 6 / 1399] در آستانه‌ی چهلمین سالگرد آغاز دفاع مقدس؛
[27 / 6 / 1399] شهید علی دهقان منشادی؛
[26 / 6 / 1399] آیت‌الله ابوالقاسم خزعلی؛
[26 / 6 / 1399] مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد؛
[26 / 6 / 1399] مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس سمنان خبر داد؛
[26 / 6 / 1399] معاون سیاسی استاندار اردبیل خبر داد؛
[26 / 6 / 1399] مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس کردستان؛
[26 / 6 / 1399] معاون سیاسی امنیتی استانداری خراسان رضوی؛
[26 / 6 / 1399] شهید سید محمدرضا موسوی‌کوتی؛

 

کدخبر: 69851
تاریخ انتشار: 23 دی 1398 _23:41:19
مراسم گرامیداشت شهید سپهبد سلیمانی در ستاد نزاجا برگزار شد

مراسم گرامیداشت شهید سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی با حضور فرمانده نزاجا در ستاد نیروی زمینی ارتش برگزار شد.

 

تا شهدا؛ حجت‌الاسلام «غلامرضا صفایی» در مراسم گرامیداشت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی که امروز در ستاد نزاجا برگزار شد، با اشاره به خصوصیات فردی این شهید سپاه اسلام اظهار داشت: کشور ما، استراتژیک‌ترین کشور در منطقه غرب آسیاست که با انقلاب اسلامی از چنگ آمریکا بیرون آمد؛ بنابراین آمریکای جنایتکار تمام سعی خود را در قالب تحریم، تهدید، زور و جنگ به کار گرفت تا ملت را از پا درآورد، اما وعده الهی تحقق پیدا کرد و خداوند به یاری ملت آمد و مردانی امثال سردار سلیمانی برانگیخته شدند.

رئیس سابق دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا ادامه داد: سردار سلیمانی بعد از جنگ هجرت کرد و مسئولیت نیروی قدس سپاه را بر عهده گرفت. او احساس می‌کرد ملت‌های دیگری هم در جهان هستند که تحقیر شده‌اند و باید به داد آن‌ها هم رسید و با وجود مخالفت عده زیادی از معاندین، ایشان نقش مؤثری در لبنان ایفا کرد و در جنگ ۳۳ روزه، اسرائیل برای اولین بار در طول تاریخ از اعراب شکست خورد. سردار قاسم سلیمانی نه‌تنها دست مدافعان حزب‌الله را پر می‌کند، بلکه با تربیت رزمندگان مومن و شهادت‌طلب تلفات سنگینی به اسرائیل تحمیل می‌کند.

صفایی افزود: رژیم صهیونیستی برای جبران شکست، به غزه حمله می‌کند و در این جنگ هم بعد از ۲۲ روز مجبور به تسلیم می‌شود. این رژیم غاصب امروز با وجود پیشرفت‌های بسیار زیاد تجهیزاتی، بسیار بیشتر از ۲۰ سال قبل از حزب‌الله می‌ترسد.

رئیس سابق دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا با اشاره به نقش داعش در ناامنی‌های منطقه اظهار داشت: در مسئله داعش، آمریکا اعتراف کرده که به‌وجودآورنده داعش است. از تمام ملت‌های جهان در این گروه حضور داشتند و هدفشان این بود که بگویند اصل اسلام اندیشه داعشی است، نه آنچه جمهوری اسلامی ایران می‌گوید.

او بیان کرد: اگر داعش موفق می‌شد، آبروی جهان اسلام می‌رفت. داعش به ۲۰ کیلومتری کربلا رسیده بود و می‌گفتند دیگر اثری از کربلا و نجف باقی نخواهند گذاشت. سردار سلیمانی به کربلا می‌رود و در میان مردمِ هراسان، با سخنرانی تأثیرگذار خود مردم را به دفاع از شهر ترغیب می‌کند.

صفایی گفت: بارزانی نقل می‌کند وقتی داعش به نزدیکی موصل رسید، دست به دامان آمریکا و فرانسه شدم، اما جوابی حاصل نشد؛ سپس با حاج قاسم سلیمانی تماس گرفتم که وی گفت تا صبح مقاومت کنید؛ فردا خودم را می‌رسانم. داعش تا متوجه می‌شود سپهبد سلیمانی آمده و آماده حمله است، ۱۰ کیلومتر عقب‌نشینی می‌کند.

او در پایان خاطرنشان کرد: عظمت مردانی که جان خود را با خدا معامله می‌کنند، وصف‌ناپذیر است، خداوند می‌فرماید کسی که ایمان داشته باشد و عمل صالح انجام دهد، ما دوستی و محبت او را در دل‌های بندگان می‌گذاریم. چنین جمعیتی که در تشییع سردار سلیمانی شرکت کردند، مصداق بارز این محبت قلب بودند که خداوند در دل‌های مؤمنان ایجاد کرد.

در این مراسم علاوه بر رئیس سابق دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا، امیر سرتیپ «کیومرث حیدری» فرمانده نیروی زمینی ارتش و حجت‌الاسلام «صالحی‌نسب» رئیس اداره عقیدتی سیاسی نزاجا نیز حضور داشتند.

ابزار هدایت به بالای صفحه