شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[26 / 6 / 1399] سردار شهید یوسف افشاریان؛
[26 / 6 / 1399] جهادگر شهید میثم دهقان پور؛
[26 / 6 / 1399] به روایت رزمنده سید علی کاظم‌داور؛
[27 / 6 / 1399] اینفوگرافیک؛
[27 / 6 / 1399] معرفی کتاب؛
[27 / 6 / 1399] دبیر کمیته هنری کنگره ۴۰۰۰ شهید استان یزد خبرداد؛
[27 / 6 / 1399] در آستانه‌ی چهلمین سالگرد آغاز دفاع مقدس؛
[27 / 6 / 1399] شهید علی دهقان منشادی؛
[26 / 6 / 1399] آیت‌الله ابوالقاسم خزعلی؛
[26 / 6 / 1399] مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد؛
[26 / 6 / 1399] مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس سمنان خبر داد؛
[26 / 6 / 1399] معاون سیاسی استاندار اردبیل خبر داد؛
[26 / 6 / 1399] مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس کردستان؛
[26 / 6 / 1399] معاون سیاسی امنیتی استانداری خراسان رضوی؛
[26 / 6 / 1399] شهید سید محمدرضا موسوی‌کوتی؛

 

کدخبر: 69799
تاریخ انتشار: 22 دی 1398 _11:46:46
چرا سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در نزد مردم محبوب بود؟

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی با اشاره به ویژگی ها و خصوصیات سپهبد سلیمانی گفت: حاج قاسم برای مردم انسان بسیار دوست داشتنی بود چون بسیار متواضع بود.

تا شهدا؛ حجت‌الاسلام و المسلمین ناصر رفیعی شامگاه شنبه در مراسم بزرگداشت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی که در شبستان امام خمینی(ره) حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد،اظهار داشت: به این موضوع توجه شود وحدت و همدلی که در مراسم تشییع سردار سلیمانی ایجاد شد حفظ شود چون دستانی تلاش می کنند که این وحدت را از بین ببرند.

استاد حوزه علمیه با اشاره به آیه 96 سوره مریم بیان کرد: محبوبیت در دل ها در پرتو دو موضوع است اینکه هرکسی به خدا اعتقاد داشته باشد و اعمال خود را برای رضای الهی انجام دهد.

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی عنوان کرد: برگزاری مراسم سردار سلیمانی توسط مردم انجام شد، برخی از افرادی که در مراسم تشییع شرکت کردند تاکنون در مراسم های دیگر حضور نداشتند، از شهرهای بسیار دور در مراسم تشییع حاضر شدند که این موضوع به خاطر محبوبیت این سردار عزیز بود.

رفیعی با اشاره به حدیثی از امام صادق(ع) تصریح کرد: سه موضوع سبب محبوبیت می شود که تواضع، دین داری و فدا کردن جان در راه خداوند است که این خصوصیات شامل سردار سلیمانی می شود.

وی با اشاره به اهمیت حرکت در مسیر رضای الهی گفت: انسان می تواند به جایی برسد که امام معصوم در شهادت وی اشک بریزد.

استاد حوزه علمیه عنوان کرد: شهید سلیمانی را به صورت مکرر دیدم و با ایشان صحبت کردم، در مراسم محرم امسال مقام معظم رهبری این شهید والامقام را در آغوش گرفتند و هنگام خداحافظی مجدد شهید سلیمانی را صدا زدند و مجدد در آغوش گرفتند و بوسیدند.

عضو هیئت علمی جامعةالمصطفی با اشاره به ویژگی ها و خصوصیات سپهبد سلیمانی ادامه داد: حاج قاسم برای مردم انسان بسیار دوست داشتنی بود چون بسیار متواضع بود.

رفیعی تصریح کرد: مسئولان نظام باید این موضوع را مورد توجه قرار دهند که اگر با خدا باشند مردم پشت سر آنها قرار می‌دهند و شهادت سردار سلیمانی این موضوع را نشان داد و حضور عظیم مردم در مراسم تشییع این موضوع را به خوبی اثبات کرد.

وی با بیان اینکه شهید سلیمانی نماد مبارزه با دشمن است،گفت: مقام معظم رهبری در نماز سردار شهید سلیمانی اشک ریخت و مراجع تقلید نیز برای شهادت ایشان بسیار متاثر شدند.

استاد حوزه علمیه عنوان کرد: افرادی که برای حضور در مجلس شورای اسلامی رد صلاحیت شدند نباید نظام را فدای خود کنند و باید همانند سردار سلیمانی خود را فدای نظام کنند، اگر افرادی که ردصلاحیت شدند برای خدا در صحنه حضور پیدا کردند دیگر نباید جنجال به پا کنند.

عضو هیئت علمی جامعة المصطفی ادامه داد: برخی در کشور نان خود را در شلوغ کردن می‌دانند ولی باید به این موضوع توجه شود که انقلاب اسلامی همانند فرزند ما است و از اهمیت و ارزش بسیار زیادی برخوردار است.

رفیعی خاطرنشان کرد: سردار سلیمانی به آن موضوعی که می گفت عمل می کرد همان گونه که تاکید کرد تا 3 ماه دیگر ریشه داعش را می زنیم و این اقدام را انجام داد، هرگاه موضوعی را می توانست انجام دهد قول آن را می داد.

ابزار هدایت به بالای صفحه